Skocz do zawartości

Sub około 500 w rms


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że niedługo już będzie auto a większość gratow czeka na półkach... Szukam suba którego od czasu do czasu wrzucę po to żeby zatrzasc całym autem.

Miałoby to mieć około 500w RMS. Im więcej tym lepiej. Skrzynia raczej na pewno closed. Sporym ograniczeniem niestety jest fakt że będę to zasilać rodkiem r2180i który według lubianej strony ma wprawdzie 620 w 4 Ohm ale za to nie jest stabilny w 2 Ohm. A nawet jeśli ktoś powie że może jest stabilny to tego nie zrobię bo zarówno wzmak jak i sub będą pałowane do oporu.

Na suba będę planował przeznaczyć 3 albo 4 stowy. Wiadomo mogę trochę więcej ale to jest pułap w którym się rozglądam. Mile widziane używki.

Pomożecie coś dobrać?

Aha do tej pory tym wzmak iem zasilalem re audio 12s4 które miało około 200 rms. Może po prostu dorzucić drugi taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa Re 12s to nie jest glupia opcja, słyszałem nie raz co one potrafią w duecie tyle że w BR. Niestety nie pasuje impedancja, a nie widzę w sklepach wersji REX-12S2. Do pałowania tak jak kolega wyżej napisał polecam RE SE w bass reflexie, ale ten z aukcji tanio to jest D4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było i widzę że temat zyje.

Czemu nie BR? być może słuchałem słabych jakościowo subow ale dla mnie to jakaś buczaca skrzynia i nie lubię tego. A w cl jest jakoś tak bardziej kulturalnie :)

2x re 12 byłoby spoko ale też nie wiem czy napedze to rodkiem bo tam jest tylko 2x 200 wat w 4 Ohm.

No i jest jeszcze taka kwestia że ja pędzilem tym rodkiem że 2 lata tego suba. Było nie było 620 wat i choć starałem się to ustawić z głową to. Ciekawe ile. On jeszcze pozyje. Chyba go dziś wytargam ze skrzyni i poogladam co tam się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza o car audio jest niestety mierna i ustawiam sprzęt raczej tylko na słuch bez głębszej wiedzy stąd też takie dylematy.

Dostalem już nawet jakieś propozycje na PW ale zsciekawiliscie mnie i zastanawiam się czy nie wsadzić tego suba w br najpierw.

Z drugiej strony ja go na poczatku pędzilem 4 kanalowka z mostka z niecalymi 200 watami i na tyle wdzięczny jest to. Głośnik że źle nie było. Aczkolwiek wolałbym mieć zapas mocy niż jej brak.

I dlatego nie wiem czy nie warto byłoby puścić tego rodka w świat i kupić coś z. 500w @ 2 Ohm. Wtedy dwa takie re spiete w 2 Ohm i mam w aucie dyskotekę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum, maksimum, nadmiar niedobór... Miałem 2 suby o wytrzymałości teoretycznej cewek po 200 Wat, impedancja 4 Ohm sztuka, podpiąłem każdy głośnik osobno pod kanał 2 kanałowego wzmacniacza, "teoretycznie" po 280 Wat na kanał, no gra jak trzeba, ale... piec stabilny w 2 Ohm w mostku i tam już "teoretycznie" 1,2 kW, no gra jak, trzeba, różnice ? No właśnie chyba głuchy jestem po 12 latach, bo żadnych. Ach te Waty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice ? No właśnie chyba głuchy jestem po 12 latach, bo żadnych. Ach te Waty...

 

Taki detal, w obu przypadkach był zapas na piecu ;) w drugą stronę jest gorzej bo słychać, że sub chce więcej ale piec już nie ma czego dać i zaczyna się... Sub lata jak szmata a na cewce ciągle prostokąt zamiast sinusa... Sub zaczyna się gubić a cewka śmierdzi... A przecież piec ma 500w a głosik powinien wytrzymać 1000w ;)

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z racji tego ze jestem kompletnie ciemny to spytam? Co tka naprawdę oznacza że wzmak ma 200 w rms i ck tak naprawdę oznacza że głośnik ma 200 rms? Bo na chłopski elektryczny rozum to wzmak nie powinien moc wyprodukować więcej niż głośnik chce przyjąć. Dlatego nawet wzmak 2kw nie powinien szkodzić glosnikowi 200w. No ale jak mówię ja jestem ciemny i byłoby fajnie gdybyś ktoś to wytłumaczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Toc wiem o co biega ale różnice da się odczuc to jest pewne

 

No to słucham, co powinienem "odczuć" ?  Że  nieco głośniej i żeby nie puścić głośników z dymem musisz zjechać Gainem ? Podłączyłem, żeby słuchać, a nie zabić przetworniki, więc na logikę, jakieś działania się chyba podejmuje, a nie patrzy, jak zapierdziela dym z bagażnika... Żeby poczuć różnicę, to trzeba mieć przetwornik, który rzeczywiście wykorzysta ten prąd ze wzmacniacza, więc dobrze mieć zapas, bo można z czasem coś zmienić, ale jak ma się minimum dla danego głośnika, to co ? Lipa ? Bieda ? Nie gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ostatnio tak jest bez wzmacniacza minimum 500rms do głośnika 300rms nie podchodź bo go zabijesz

 

Tu jeszcze trzeba rozgraniczyc tych którzy temat ogarniają od tych którzy dopiero zaczynają ;) dla jednych oczywiste jest, że przy piecu 200w a subie 500w wykorzystasz tylko te 200w i jedyne na co trzeba uważać to przesterowanie końcówki... Dla innych (tych świeżych) będzie ciągle mało więc gain na full bo przecież piec ma tylko 200w więc głośnika nie uszkodzę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem problem z ubieraniem myśli w słowa ;) Ale ważne, że da się zrozumieć idee przekazu :P


A tak bardziej w temacie, rodekiem 2180a właśnie pędze w drugim aucie suba o wytrzymałości 1600w i jestem pewny, że każdy świeży zabił by tego suba w tym zestawieniu w mniej niż 2 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...