Skocz do zawartości

clarion cz702e aktywka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich użytkowników forum

postanowiłem zacząć moje boje z aktywką lecz wystąpiła pewna przeszkoda i nie mam pojęcia o co chodzi .

po przełączeniu radia na na zwrotkę strasznie ostrzy woofer i nie chce go puścić od dołu robi po prostu z niego tweter dolne ciecie ustawiam na 40hz a słychać jak by sie zaczynało minimum z 2k co może być nie tak bo nigdzie nie mogę znaleźć odp na to pytanie. Wszystkie przewody zostały podpięte w odpowiedniej kolejności nie ma możliwości o pomyłce bo nie zamieniło mi głośników tylko mam 4 tw . Piszę głownie do osób które miały kontakt z tym radiem konsultowałem temat z kolegami z moich okolic ale wszyscy jada na alpinie i rozkładają ręce jak to widzą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od tego co z czym i jak masz podłączone, bo teraz to trochę wróżenie. Ja obstawiam źle podpięte rca w radiu. 

tak jak pisałem wyżej wszystko jest podpięte poprawnie 

Może zbocze masz na 0dB ustawione, albo pomyliłeś LPF i HPF.

w cz zbocza nie da się ustawić na zero    6 lub 12 db

nie pomyliłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high hpf           3.15k

slop                 -12db

high spk         phase norm

mid lpf           2k

slop               -6db

mid hpf          40hz

slop               -6db

mid spk          phase norm 

sw lph           50hz

slop                 -12db

sw hpf          through

slop             -12db

sw spk         phase norm

 

 

 

 

jeszcze coś ????


Skoro podłączyłeś i ustawiłeś poprawnie to przecież musi działać. To może inaczej pod jakie wyjścia rca masz podpięte woofery a pod jakie tweetery?

 

przepraszam ale muszę 

 

z kogo usiłujesz zrobić idiotę skoro ci napisałem już 2 razy ze wszystko podłączyłem ok to co ci mam napisać 3 raz ???

czy uważasz ze tw przeżył by podmiankę rca przy tym ustawieniu 

a jak napisałem ze mam 4 tw 

to mida mam podpiętego pod unitre w garażu ???

 

oczywiście bez urazy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ze 2 albo 3 razy zdarzyło zamienić RCA tweetera i woofera miejscami. Wycisz woofer i posłuchaj czy czasem tweetery nie walą ci kickiem.

wierz mi ze sprawdziłem to naprawdę dokładnie 

a rca mam znaczone żeby takich sytuacji uniknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu radia na na zwrotkę strasznie ostrzy woofer

Czyli woofer przestał zupełnie grać basem i kickiem, tylko średnica i wysokie? 

Cięcie woofera na 2k wydaje się ok ale jednoczesne cięcie tweetka na 3.15k to jednak dość nisko, spróbuj na 4k podnieść. No i jeszcze tłumienie z radia - w ogóle nie podajesz wartości i może tu leży problem? Wyższe cięcie tweetera i jego tłumienie z radia zwykle uspokajają granie... Tylko, że to wszystko nadal dotyczy przede wszystkim tweetera a nie woofera o którym piszesz :?:  A filtry na wzmacniaczu patrzyłeś, może tam leży przyczyna?

Objawy co najmniej dziwne a cz702 jakiś czas woziłem i od strony samych ustawień problemów nie sprawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie średnicę i górę wytęża a dołu nie ma wzmacniacz ma filtry wyłączone poza tym dzieje sie tak tylko na zwrotce jak przełączę na normal to wf śmiga aż miło .

z regulacją tw nie ma problemu bardzo płynna i tak jak piszesz tłumienie go ładnie uspokaja 3.15 to takie wstępne ustawienie ale sie na razie w to nie zagłębiam bo wf nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użyłeś opcji 3way a filtry na wzmaku i kabelki są ok to bardzo podobne efekty do tych opisanych przez Ciebie daje zamiana ról/wartości  dla dla lpf i hpf (a radio udostępnionymi wartościami na taką sztuczkę pozwala)  przy cięciu woofera, praktycznie samą średnicę i wysokie będzie próbował wtedy grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jak przełączę na normal to wf śmiga aż miło .

 

Normal na radiu, czyli rozumie, że wtedy woofer leci podłączony poprzez zwrotnicę pasywną ? Tylko się nie denerwuj, ale zapytam Fioletowe Sub, Czarne Tweeter, Szare Woofery ? Jeśli tak, to pozostaje jakieś uszkodzenie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie pany raz mi rca podobne problemy sprawiały :cisza:  ...  durny rca a rozbabrałem cały system. No ale w tym przypadku można to wykluczyć bo zmiany w radyjku przynoszą efekty.

Ja miałem to samo w h100... :P

Prawie simplexy poszły z dymem heh

A dał bym sobie głowę odciąć ze wszystko dobrze podłączone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normal na radiu, czyli rozumie, że wtedy woofer leci podłączony poprzez zwrotnicę pasywną ? Tylko się nie denerwuj, ale zapytam Fioletowe Sub, Czarne Tweeter, Szare Woofery ? Jeśli tak, to pozostaje jakieś uszkodzenie radia.

panowie z całym szacunkiem nie dogadaliśmy się wczoraj 

pytaliście czy nie pomyliłem rca nie nie pomyliłem

po prostu nie wiedziałem ze w tym clarku odwrócony jest sygnał ze front to wf a tył to tw 

podpoiłem to na logikę a nigdzie w instrukcji nie znalazłem takiej informacji ze tak to sie spina 

jeśli kogoś uraziłem to przepraszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna teoria, bo przecież tam nie ma granicznych cięć... Każdy z kanałów można dowolnie ustawić. Tweetery na kanałach suba można uciąć. 

Tak to jest jak się mało myśli co się robi. Każdy musi prędzej czy później za to zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...