Skocz do zawartości

W miare mocne auto z lpg lub do zagazowania


pretor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trasa jak na liczniku (niecałe 2k km), 24 godziny z czego 9 postoju na miejscu... Wylicz sobie średnią prędkość ;)


Nie wierzyłem do czasu aż sam wsiadłem za kierownicę i pojechałem :) a jak mamy się trzymać pl to e mieście (jeżdżąc dynamicznie nie agresywnie) spalanie wyszło 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma... Sam tankowałem ;) nie wiem co oni zrobili z tym silnikiem ale jak odbierałem auto to było zalane do pełna, przed wyjazdem chciałem jeszcze dolać (zrobiłem troszkę ponad 20km po mieście) i się zdziwiłem na stacji bo 2l nie chciały wejść :D

 

Ale rozumiem, że spalanie w 3.3 v6 rzędu 10.5 w trasie czy przy 2.0 16V w omedze rzędu 7l to też dla was anomalia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oma 95r x20xev instalka stag, reduktor kme Silver, wtryski magic, 2-3 osoby na pokładzie + butla 60l i 90l sub w bagazniku. Trasa szczecin - świnoujście - szczecin jakieś 15x w miesiacu, średnia prędkość na trasie 110-130... Spalanie 7.2l LPG / 100km


A wracając do tematu... Może astra 1.4t? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Renault Laguna III. Wbrew latce nadanej w świecie nie bardzo to się chce psuć. Na plus duża utrata wartości - 2010 r w tej kasie się zmieści i jeszcze zostanie sporo. Bogate wyposażenia maja, maja miękkie zawieszenie, na pewno nie rdzewieją i silnik 2.0 140km gaz toleruje. Tylko kombi bo liftback ma mało miejsca na głowę z tylu. Na minus to niby to klasa średnia ale miejsca to jak w większym kompakcie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o renatę to muszę przyznać, że choć jak dla mnie te samochody nic w sobie szczególnego nie mają to w kwestii eksploatacji są bardzo przyjazne, był zagazowany scenic w rodzinie (tragedia tylko ze sprzęgłem które było bardzo męczące w korkach), jeździłem trochę nowym Clio (duży plus za heble i skrzynię), mamy w rodzinie mastera (tylko ze stacyjką był problem przez 4 lata od wyjazdu z fabryki a latał w międzynarodowym transporcie), teraz jeszcze fluence się pojawił i prócz nudy jaką wieje od tego auta też nic mu zarzucić nie mogę (tu znów ciekawostka 1.5 pali w trasie w granicach 4-4.5l ropy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretor nic o spalaniu jak narazie nie napisał poza instalacja lpg co by sugerowalo ze szuka oszczędności , mitsubishi 1.8 fajne autko 140km rozrząd na łańcuszku (nie wiem czy te silniki tolerują gaz)

Z większych aut i z duża frajda z jazdy i na pewno lubiaceych lpg to chrysler voyager, grand voyager lub town&country z 2,8 silnikiem np 2010 lekko za 40kafli łykniesz dwie butle 40l na lpg można wsadzić spalanie na trasie z rzędu 13l lpg w mieście 16 to i tak tanio lpg wacha sie w cenie 1,6-1.8/L czyli zakładając ze pali te 16 i gaz stoi po 1.8 to 100kmow lecisz za ~30zl dużym autem i z kopem kiedy trzeba.

 

Co do spalania superb ja jestem w stanie w to uwierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager (w moim przypadku dodge Caravan) przy 3.3l w trasie między 10.5 a 13l.

 

A co do samego spalania "jak chcesz jechać szybciej to musi więcej spalić" to jeszcze pytanie czy się jeździ szybko ale płynnie czy się wyprzedza jak debil tylko po to żeby za chwilę hamować... Jak się skacze co jeden bo jest akurat kawałeczek miejsca zamiast poczekać chwilę i łyknąć kilku na raz to i ze spalaniem do 18l w trasie nie problem dobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale te wasze spalania benzyn to magia, dajcie znac kiedy bedziecie sprzedawac te swoje ekonomiczne cudeńka.

 

To dla kontrastu dodam, Dodge w mieście łyka przy mojej nodze 18-20l, Vectra 2.5 tak samo, omega paliła 15 (choć 12l w mieście dało się uzyskać kilka razy :P

 

BTW ta astra to bardzo fajna opcja, i gazu się ople nie boją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...