Skocz do zawartości

Zasilenie głośnika 150w mocnym wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 Mam na oku kupno Phase EVO RS4, chciałbym zasilić nim przód (GMS 1968, pasywka, moc: 75w rms) i suba (gms 250 - 150rms), no i tu pojawia się pewien problem, bo założenie było takie aby na suba zrobić mostek, jednak jak czytam specyfikacje tego wzmaka to ma on aż 325w rms na mostku, to dużo. Pytanie w sumie oczywiste, ale może czegoś nie wiem, nie biorę pod uwagę - czy jest sens na niskim gainie podłączać tego suba pod taki mostek (tak, wiem będzie dostawał i tak dalej tyle samo mocy), czy lepiej jednak będzie podłączyć pod 3ci kanał i jego 100w rms? Jest jakieś optymalne rozwiązanie sytuacji? Bo napaliłem się na ten wzmak strasznie, a głośnika zmieniać nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak, łudziłem się tylko że ktoś znajdzie jakiś niuans który zaprzeczy logicznemu rozwiązaniu :) No cóż 107w RMS 3ciego kanału będzie pędziło mi suba ;) Ale gdyby ktoś miał coś ciekawego do dodania to bardzo proszę o wypowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No w sumie tak, łudziłem się tylko że ktoś znajdzie jakiś niuans który zaprzeczy logicznemu rozwiązaniu :) No cóż 107w RMS 3ciego kanału będzie pędziło mi suba ;) Ale gdyby ktoś miał coś ciekawego do dodania to bardzo proszę o wypowiedź ;)

 

To znaczy jaką odpowiedź ? Wywnioskowałeś z wypowiedzi Demona, że masz podłączyć pod pojedyńczy kanał ? No to masz drugie podejście, żeby wyciągnąć inny wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jaką odpowiedź ? Wywnioskowałeś z wypowiedzi Demona, że masz podłączyć pod pojedyńczy kanał ? No to masz drugie podejście, żeby wyciągnąć inny wniosek.

 

Nie do końca, zrozumiałem tyle że popiera logiczne rozwiązanie - nie podłaczać głośnika do 2x mocniejszego wzmacniacza (z czym pewnie się zgodzisz?). Pomysł z podłączeniem do 3ciego kanału to mój pomysł.

 

Podłączyć normalnie i pod mostek sam dojdziesz do odpowiedzi .. Mam tylko nadzieję że nie wyrwie klapy bagażnikaa :)

 

 

Klapy może i nie urwie, ale podejrzewam że smrodu spalonej cewki nie zlikwidowałaby choinka WUNDER DAUN w ilości 343534 sztuk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, zrozumiałem tyle że popiera logiczne rozwiązanie - nie podłaczać głośnika do 2x mocniejszego wzmacniacza (z czym pewnie się zgodzisz?)

 

No właśnie nie o to chodziło, a jeśli o to, to nie zgodzę się z tym :) Zasilałem małe 16 o wytrzymałości 70 Wat Rockfordem 700S, który ma powiedzmy +- 250 Wat i nic mi nie śmierdziało cewką.

 

 

 

WUNDER DAUN

 

Wunder Baum, jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go normalnie pod mostek i nic mu nie będzie.

Przykład napędzałem oryginalne głośniki przednie 25 wat wzmacniaczem który ma według testu 2x300 wat i głośniki żyją do dziś i świetnie się maja.

Napędzałem również skrzynie pioneer bp na 20 cm głośniku o mocy 100 wat, 650 watowym wzmacniaczem  i też nic jej nie jest do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, założyłem temat bo śledziłem dyskusje na forum elektroda i chciałem jakoś usystematyzować wiedzę na forum praktyków, bo poglądy na ten temat dzielą się na pół. Czytałem właśnie twój post na elektroda Bogus i w sumie to ciekawe :) Jedno wiem na pewno po zakupie stestuje jak to działa pod mostkiem bo raczej nie wytrzymam z ciekawości, głośnik jest budżetowy, najwyżej zmusze się w końcu do odkłądania na nowego dwucewkowego STX-a ;)

 

Wicher prosze cie...nie miej choroby moderatorskiej, i nie zarzucaj od razu braku lektury forum :) Czytałem nawet elektrode, i NIE MA jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Pytam tylko dlatego tutaj, że może mamy tu więcej praktyków jak na elektroda.pl

 

P.S. Bogus co do Wundera to trzeba być fanem kreskówki BLOK EKIPA, żeby wyłapać zart :)

 

Abstynent, a GAIN przypadkiem nie reguluje czułości wejścia RCA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach poszerzania horyzontów - zaczerpnięte z instrukcji zestawu Focal Utopia 165W (niemniej nie odnosi się to wyłącznie do tego zestawu):

"An amplifier that is too small will distort quickly, limiting the level and quality of the sound and eventually causing damage to the loudspeakers".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RS4. Z tego co widziałem to w pomiarach, przy jednoczesnym zasilaniu przodu, w mostku wypluł 340 rms.

U mnie zasila od jakiegoś czasu nawet jeszcze słabszy głośnik (100 rms) i nic się nie upaliło. Powiem więcej - dawno ten głośnik nie grał tak fajnie jak pod tym rs4. Być może to zasługa wysokiego DF. Tak czy siak na Twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał tylko podłączył subika pod mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się temat rozwinął :) żeby nie było... Pędzę czasami 125w suba piecem 1.1kW i nic się z nim nie dzieje chyba, że ja tego chce ;) Zawsze nadmiar dostępnej mocy lepszy jest niż jej niedobór i takie info założyciel tematu znalazł by w Google po 30 sekundach szukania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstynent, a GAIN przypadkiem nie reguluje czułości wejścia RCA ?

Wzmocnienie wzmaka zależy od sygnału, im mniejszy sygnał tym mniejsze wzmocnie  :looka:

Pozwolę sobie zacytować podpis jednego z naszych moderatorów

"nakamichi > 1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej. 2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej. 3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego.  :!: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...