Skocz do zawartości

Jakie budżetowe tweetery ?


Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie gdybym dostał bez to jak je podłączyć ? nie zdradziłem wam w ogóle mojego pomysłu, czy ma sens takie rozwiązanie, z tyłu skrzynki basowe, a z przodu tylko tweetery pod radiem bez wooferów w drzwiach, jak wiadomo woofery też odtwarzają średnie tony i czy dźwięk na samych tweeterach nie będzie taki pusty jakby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie gdybym dostał bez to jak je podłączyć ? nie zdradziłem wam w ogóle mojego pomysłu, czy ma sens takie rozwiązanie, z tyłu skrzynki basowe, a z przodu tylko tweetery pod radiem bez wooferów w drzwiach, jak wiadomo woofery też odtwarzają średnie tony i czy dźwięk na samych tweeterach nie będzie taki pusty jakby ?

Będzie CZAD! Klasyczne BUM, SYK, SYK!  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ostatnie pytanie, wzmacniacz jest 4 kanałowy i potrzebuję 2 kabli cinch, czy jest różnica między dwoma kablami, a jednym plus przejściówki przy wzmacniaczu ? chodzi o takie coś http://image.ceneo.pl/data/products/25907447/f-conrad-adapter-rca-jack-wtyk-2x-rca-gniazdo-jack-3-5-mm-czar-040849118753.jpg?=ceac6 2 wtyki cinch i pod drugiej stronie jedno gniazdo cinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam takie szybkie pytanie, więc nie będę zakładał nowego tematu... otóż, chciałbym zmienić tw z seryjnych na h/k i nie wiem czy one są słabsze czy potrzebują wzmacniacza, ale seryjne głośniki są "głośniejsze" i są bardziej szczegółowe, zaś h/k są o wiele cichsze i jak przez materiał graja. Zmieniałem plus z minusem wiec raczej nie tu problem. 

 

Tylko pod wzmacniaczem pokażą co potrafią czy potrzebna zwrotka ? Taki mało pro odsłuchy..

 

 

post-3556-0-37002900-1477299500_thumb.jpg

post-3556-0-61232200-1477299510_thumb.jpg

post-3556-0-82374100-1477299514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fabrycznym tweeterze od forda jest kondensator ale odpinając wtyczkę nadal zostaje kondensator przy tw. Podpinając h/k który również posiada na kablu kondensator jak widać na zdjęciu, nie ma szans aby głośniki grały bez kondensatora albo grały na podwójnym cięciu. Na zdjęciu fabryczny tweeter.

post-3556-0-43688500-1477382783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdemontowałem z samochodów:

http://obrazki.elektroda.pl/8803158000_1477823190_thumb.jpg

Ciekawe czy były jakieś podróbki, skoro różne miejsce produkcji jest podane?

Nie zauważyłem, żeby grały one jakoś ciszej. Nawet chyba nieco głośniej od philipsów z nowszych Logic7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...