Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sumie od 3 lat w firmie mamy taki zestaw Makity na 10,8V

http://grupa-narzedziowa.pl/zestawy-narzedzi-li/873-makita-dk1474x1-zestaw-narzedzi-akumulatorowych-td090-df330-hs300-jv100-ml101-li-108v-13ah.html

 

i daje to radę.

 

Ostatnio przy przeprowadzce sporo tym rzeczy w domu zrobiłem.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W sumie od 3 lat w firmie mamy taki zestaw Makity na 10,8V
http://grupa-narzedz...-108v-13ah.html
 
i daje to radę.
 
Ostatnio przy przeprowadzce sporo tym rzeczy w domu zrobiłem. 
na samym poczatku mialem watpliwosci do tych wkretarek...

im dluzej nimi pracuje tym bardziej je doceniam! ;)

 

male, poreczne, lekkie, wystarczajaco mocne do wiekszosci prac!

aku nie starcza na bardzo dlugo, ale na tyle dlugo ze spokojnie drugie aku zawsze sie naladuje na 100% ;)

 

te aku maja kilka plusow

+ oryginal kupujesz za ok 100zl

+ jak niechcesz oryginału to kupujesz tylko 3 ogniwa 18650 za max 60zl  :wink:

 

w sumie jedyna czynnosc gdzie zmienialem ja na wiertarke to wiercenie duzym wiertlem w stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ta Makita hp330dwe. Pisałem juz w tym temacie że fajnie sie sprawdza bo jest mała lekka i poręczna. Daje większe możliwości niż te z bateriami od dołu. Po już prawie trzech latach użytkowania pojawił sie luz na łożysku, ale w nowych makitach to standard. Cena zależna od wyposażenia i baterii. Nie jednego wkręta nią ukręciłem

Z wkrętarkami wypracowałem sobie taki podział 

Makita i Festool to prace bardziej precyzyjne mniej wymagające od sprzętu np przykręcanie płyt regipsowych makita ma świetne sprzęgło

Dewalt teraz zakupiłem w komplecie z zakrętarka i szatan nie wkrętarka działa mocniej niż wiertarki na prąd, ale przy płytach to sprzęgło nawet na 1 ustawione przerywa pokrycie papierowe.

Hitachi używa kuzyn przy kręceniu mebli i jedna leży już z problemami z silnikiem który stracił obroty i kręci się jak śrubokręt. Nie ma też przydatnych udogodnień i dziwnie leży w ręce. Dodatkowo ma spora baterie, a nie potrafi na niej stać.

Bosch to takie trochę narzędzie które chce być i mocne i precyzyjne, a tak naprawdę u mnie leży i go nie używam bo bateria bardzo szybko ducha wyzionęła

Celma to taki wół roboczy do wszystkiego i do niczego. Ciężko się z nią polubić i wszędzie ją zabierać ze sobą . Tak jak te stare wiertarki świetny sprzęt ale kurde klunkier straszny

Saprky ma mój znajomy kręci meble i twierdzi że imitacja wkrętarki. Obudowa popękała, ale czeka na jej agonie i nie może się doczekać

 

Tyle wiem o wkrętarkach. :]  Czerwonych produktów nie dotykałem bo to jeszcze dla mnie egzotyka

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że kupiłem wkretarke metabo sb 18 ltx quick BS. Super wkretarka w kręcą wierci akumulator trzyma jak pieron . Aku się ładuje naprawdę szybko . Mocy nie brakuje niegdy . Wkręty 15 cm w dąb bez problemu . Warta swojej ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czechu wszystko fajnie tylko cena delikatnie mowiac nei miesci się w budzecie 500-600pln.

Mam w robocie Boscha (jestem fanem Boscha) GSR 36 VE 2 LI jest pancerna, super mocna, ciezka, nieporeczna ale wkręci wszystko. Do domu kompletnie nieprzydatna maszyna, za duza, za mocna, pomijam cene. Do domu czy hobby (o ile nie jest nim cos hardcorowego) poszukalbym cos 10.8V lub 12V, najnowsze sprzęty sa w tej klasie zadziwiająco jak na gabaryty mocne, a maszyna jest lekka i mala, przy zabawie CA czy powiedzmy składaniu mebli itp. ma to często duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek może taką?

Tańsza, mniejsza, bardziej poręczna.

 

http://milwaukee.net.pl/product-pol-44384-2-BIEGOWA-WIERTARKO-WKRETARKA-M12-BPD-0-MILWAUKEE.html

 

:D

Do niej można dokupić sobie same akumulatory ? Tzn te takie małe wkładane w rękojeść, i takie że tak powiem "zwykłe" ?

Bo widzę że w opisie pisze liczba akumulatorów 0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić aku, to model w zasadzie bardzo podobny do Boscha, tam tez sa aku w rekojeci 1,5 albo 2ah albo można dokupić taki podobny jak na foto o większej pojemności 4ah. Warto obrać jeden system bo może czasem w przyszłości dojść jakies urządzenie z takimi samymi aku, lepiej by to pasowalo do siebie, zawsze można dokupić bez aku albo ładowarki. Ja tak mam właśnie w Boschu, mam wkretarke, wykrywacz kabli, radio, wyrzynarke i multitoola, mam 3 aku jedna szybka ladowarke i styka wszystko w jednym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię troszkę temat.

Jetem również na kupnie wkrętarki. Zastosowanie do drobnych prac przy domowych i CA. Jako, że wkrętarki z Lidla nie chcą się pojawić - wynalazłem coś takiego: RYOBI R18DDPL

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-r18ddpl-13-one-ryobi,p391239,l161.html

Czy ktoś z was miał z tym sprzętem wspólnego? Czy w budżecie do 400 zł mogę znaleźć coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metabo droższych nie opłaca się brać bo w tej samej lub podobnej cenie jest makita, sam stałem przed wyborem wkrętarki, jedna 14v jest super do domowych zastosowań jak i majsterkowania, druga wziąłem 18v i do domowych robótek jest zdecydowanie za mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w egzotykę typu Ryobi się nie pchać? Niby piszą, że ta firma należy do tej samej grupy co Milwaukee i AEG. Ceny jednak zdecydowanie niższe:)

Może jednak rozglądnę się z czymś poręczniejszym. Czy 10 V to nie za mało ? Czasami chciałbym też powiercić w stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA suma sumarum wziąłem tą metabo malutką, zręczną.

Doszedłem do wniosku, że mi taki potworek nie potrzebny i narazie jestem max zadowolony.

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem metabo, tej małej za 450  . 3 lata gwarancji na body i aku po rejestracji w necie. Do domowych zastosowań jest ok i w zupełności wystarcza, po naładowaniu i tygodniowym leżakowaniu aku trzyma 12,30 V więc te 10,8 jakieś zaniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dwóch blacharzy (alu izolacje termiczne) zapragneło takich wkretarek, bo po rurociagach jest wygodna do paska, lekka i poreczna.

Stary kupił im dwie sztuki Metabo PowerMaxx BS quick Bassic.

 

Miesiac po zakupie rozpadło sie sprzeglo w jednej a dzis zawiozl drugą z rozsypanym przełącznikiem prawo/lewo.

Irytujace jak na nowe markowe produkty i to wcale nie tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi z Lidla to różne przeboje są...

Ja polecę AEG BS 12 C2 - całkiem wdzięczne urządzenie.

Coraz bardziej przekonany jestem do tej "zabaweczki". Myslicie,że za pare lat bedzie mozna dostac do niej np. Baterie?

Jak się człowiek nakręci na coś - to nie dostrzega takich subtelnych różnic:)

Niby dwa "takie same" modele "AEG BS 12 C2", a jednak inne:). Ciężko coś kupić w dzisiejszych czasach. Jak człowiek nie miał wyboru to było łatwiej:)

Dla porównania wrzucam dwa linki:

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-bs12c2-li-201b-aeg,p385020,l161.html

i drugi

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-bs12c2-li-152-bf-aeg,p252672,l161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonany jestem do tej "zabaweczki". Myslicie,że za pare lat bedzie mozna dostac do niej np. Baterie?

 

Jak się człowiek nakręci na coś - to nie dostrzega takich subtelnych różnic:)

Niby dwa "takie same" modele "AEG BS 12 C2", a jednak inne:). Ciężko coś kupić w dzisiejszych czasach. Jak człowiek nie miał wyboru to było łatwiej:)

Dla porównania wrzucam dwa linki:

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-bs12c2-li-201b-aeg,p385020,l161.html

i drugi

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-bs12c2-li-152-bf-aeg,p252672,l161.html

no i... wkretarki te same, tylko pojemności baterii inne. stad zmiana kodu wkretarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...