Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż moja stara wkrętarka SKILA się wysłużyła i przyszedł czas na zmianę na nową i trochę lepszą :(

Może macie mieliście do czynienie ostatnio z wkrętarkami z nowych serii i wiecie co jest warte polecenie w kwocie tak góra do 600zł.

Głównie zastanawiam się nad dwoma firmami mianowicie BOSCH i Metabo ale jeżeli uważacie że jakieś inne są warte uwagi to napiszcie.

Warunki jakie musi spełniać wkrętarka to:

-napięcie zasilania minimum 14,4V

-minimum dwa akumulatory w komplecie

-dwa biegi prędkości obrotowej

-walizka w komplecie miło widziana :D

Proszę bardzo piszcie tylko o sprzęcie który używacie, używaliście bądź mieliście okazję testować ponieważ chodzi mi o opinie jak sprzęt się sprawdza w codziennym użytkowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja ukradłem wkretarke topex 24V 2aku, udar, dobre sprzegło, mimo iz chinszczyzna to sprzecik ostro skatowany, bez problemu ciagnie dalej, a dostaje ostro w d..ę :( Niewspomne ile razy spadła na podłoge,łozyska jeszcze nie trą,wierciłem w betonie, stali, drewnie, wkrecałem mase wkretow-dobra praca sprzegła.

A dewalta zółtego ze starej seri juz zarznałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, popieram. My w robocie uzywamy Makit 6280 DWAE, sa nie do zakatowania a uzywane w ekstremalnych warunkach, naprawde ekstremalnych. Pod Bogiem... spadla nam Makita z estakady 6m i nic sie jej nie stało, NIC. Przed wczoraj spadla kolejna i wymieniona zostala tylko obudowa bo pekla... One sa niezniszczalne... Kiedys kupowali bosche jakichs starszych serii ale padaly jak muchy... Odkad zainwestowano w makite nie ma ZADNYCH problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kilka Makit i powiem szczerze że śmigały elegancko ,zdarzało się że długo się dłubało w minusowych temp a baterie trzymały elegancko :( a już nie wspomnie że pary razy spadały z wysokości 5 metrów i nie robiło to na nich żadnego wrażenie. Z seri badziewo

używałen trochę wkrętarki z NOMI ale to porażka na całej linii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o nowych wkretarkach z akumulatorami li-ion, sa lekkie i trwalosc aku chyba duzo dluzsza nimh, i sa zawsze gotowe do pracy, nimh sie rozladowuje jak lezy nie uzywany,

li ion też się rozładowują, ale wolniej. jeśli chodzi o wkrętarki to tylko makita, hilti lub hitahi. ceny są lekko zabójcze, ale jak ktoś wspomniał wyżej, masz taką na lata. osobiście pracowałem z makitą i hilti doś długi czas. Żadnych problemów, a zajmuję się instalatorstwem elektrycznym. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i stało się :)

 

Byłem dziś na montażu z pewnym kumplem.

Montowaliśmy telewizory plazmowe...

 

Dziury pod kołki, były już nawiercone idę po grzechotkę, aby wkręcać śruby do kołków.

Kumpel patrzy się jak się mnęczę i kręcę (8 kołków 12 mm x 10 cm) na jeden uchwyt...

 

Ledwo wkręciłem dwie, a już ręka mnie bolała :D

 

Nagle kolega wpada z wkrętarką... CYK CYK dosłownie 20 sekund i uchwyt przykręcony!!

Mówię sobie ja pier... pokaż to...

No i zobaczyłem Makita...

 

Kurde 1400 zł..., ale myślę że warto...

 

Miał ktoś styczność z ich sprzętem???

 

http://www.elektronarzedzia.ive.pl/img/7708159424b0ba322cd64f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade od kilku lat na niebieskich Bosch-ach (wkrętarka, zakrętarka, szlifierka kątowa), fajne narzędzia, Makita podejrzewam podobnie, tylko nie wiem jak to jest z gwarancją, ale Bosch daje 3 lata, nie wiem jak inni producenci wiem że DeWalt daje rok, wiesz jak masz firme to jest ważne.

 

P.S.

Nie jestem sprzedawcą i nie prowadze sklepu - żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita, Metabo, DeWalt, Hilti, Hitachi i jeszcze jest parę innych firm robiących profesjonalne elektronarzędzia, osobiście miałem z nimi do czynienia już parę lat temu w firmie budowlanej szwagra i z tego co wiem służą mu do dnia dzisiejszego. Niestety ich ceny ( przynajmniej niektórych) są nieco odstraszające. Każdy idąc do Obi, Castoramy, Praktikera czy innych widzi przede wszystkim mocno przereklamowane firmy jak Bosch ( szczególnie mówię o serii zielonej), Black&Decker, Skil i inne elektronarzędzia produkowane w CHRL i tak naprawdę nie nadające się do wykorzystania na co dzień np. w pracy zarobkowej.

 

Osobiście mogę ci polecić produkty Makity

Edytowane przez hertz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką http://allegro.pl/makita-6319-dwde-12v-wiertarko-wkretarka-wys-0zl-i1251263200.html 6319D. 3-biegi. Robię w elektryce no czasami nie ma ona lekko, jest naprawdę mocna i do niezaduszenia. Szczerze polecam Makitę, mam sporo narzędzi tej firmy, niegdy mnie nie zawiodły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makieta nie do zdarcia :) Od 2 lat mam dwie i rożne rzeczy przeszły - jedna nawet była topiona ;) Działają aż miło i z bateriami kłopotu nie ma. A ostatnio zachwyciła mnie wkretarka Metabo BS 18 Li - bardzo mocna i bardzo lekka . Baterie są dosłownie miniatorowe ale trzymają bardzo długo , mozna je ładować kiedy się chce ( Li-ion) a całkowity czas ładowania to ok 40 min. Każda bateria posiada wskaźnik naladowania. Oświetlenie tez się przydaje :) Sporo kosztuje ale naprawdę warto .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko hmm:

 

GWARANCJA:

- paragon - 2 lata

- faktura VAT - 1 rok

 

Kupując tani sprzęt w markiecie na firmę gwarancji nie dostajesz w ogóle (ostatnio się dowiedziałem w OBI)

Bosch też daje krótszą gwarancję na fakturę angry.gif

 

Od 1,5 roku używam niebieskiego Bosch-a GSR 14.4-2 , przez ten czas przeżyła już nie jedno (między innymi całą budowę domu) i jak na razie złego słowa o niej nie mogę powiedzieć thumbsup.gif

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie,odgrzeje kotleta.Potrzeba mi polecić coś taniego powiedzmy od 150-200pln w miare dobrego z wkrętarko-wiertarek.Robota to amatorskie wykonanie sufitu z regipsów,ale czasami i wywiercenie otworów w scianach.Raczej żeby była w miare lekka ,bo łapki troche bolą jak sie je trzyma w górze   :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...