Skocz do zawartości

Poprawa seryjnego audio - Ford S-max


ZikZag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiałem się nad wybraniem tematu ale jak coś to proszę przenieść - dziękuje..

 

Gdy nabyłem rok temu samochód mocno broniłem się nad jakimikolwiek zmianami. W poprzednich autach czy to opel astra f czy tez audi a4 b5 wszędzie modziłem z CA. Tutaj chce tylko poprawić kwestie dźwiękowe. 

 

Na wstępie co mnie denerwowało to kierunek tweeterów, które grały w szybę przednia, teraz wygląda to tak:

 

 

Później zaczęło brakować tonów niskich.. chciałem kombinować z miejscem w podłodze za kierowca ale głośnik z obudowa który dorwałem nie dał dla mnie pozytywnych rezultatów. Wyciągnięciem sygnał z tylnych głośników i podłączając pod hi input jakoś to grało ale podczas przełączania płyt burczało w głośnikach - temat odpuściłem.

 

Myślę teraz nad kupnem albo ew. samemu zrobić skrzynie do bagażnika w tym miejscu..

 

 

 

 
Tylko jak to zagra w tym miejscu ? Na stronie bassera można kupić skrzynie 15 litrowa na głośnik 10". 
Tylko zostaje kwestia, zasłonięcia głośnika a może maskownica ? Bagażnik potrzebny. 
 

 

Co o tym wszystkim myślicie ? Oczywiście zostaje tez kwestia podłączenia adaptera pod tylne głośniki które nie zostały odłączone, ale to można dokupić. Ma to wszystko sens ? Czy sobie odpuścić ? :zalamany:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na wstępie co mnie denerwowało to kierunek tweeterów, które grały w szybę przednia, teraz wygląda to tak:

Czy to znaczy, że nie jest ważne jak graja tylko jak są ukierunkowane? Jeśli mowa o wyglądzie, to dość kiepsko Ci to wyszło, z grubsza jak dżdżownice lekko wystające z dziurki. Popatrz lepiej jak są słupki w autach w dziale z instalacjami.

 

 


Co o tym wszystkim myślicie ?

Ja myślę, ze przy Twoim obecny podejściu wystarczy jakaś skrzynia w bagażniku co dużo hałasu robi i będziesz zadowolony. A jeśli chcesz aby coś w Twoim aucie grać zaczęło, to od wytłumienia drzwi zacznij i wizyty na spocie regionalnym w Twojej okolicy. No i jeszcze lektura forum się kłania choć jak przez kilka ostatnich lat Ci się nie chciało czytać, to i teraz pewnie ochoty nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff  - to znaczy ze kierunek jest bardzo istotny dla tweeterów - ale podstawy chyba znasz car audio. Wymiana w tym momencie na inny tweeter jest kwestia gustu dźwiękowego, inny woli jak sypie piachem a inny jak jest dodatkiem, całością w graniu wszystkich głośników. A co do kwestii wyglądu to na żywo wyglądają lepiej no ale..

 

Skąd wniosek ze potrzebuje dużo hałasu ? Wręcz przeciwnie, gdy się ma dziecko 7 letnie oraz paru miesięczne..

 

Wytłumienie drzwi przerabiałem w dwóch autach wiec spokojnie, będzie ale o to pytać was nie muszę :wink:

 

Często nie zawracam wam głowy bo sporo już jest na forum, ale mam zagwozdkę jak zagra głośnik w tym miejscu oraz jak rozwiązać kwestie zasłonięcia głośnika czy tez doboru głośnika, wzmacniacza.

 

Preferencje muzyczne to z rodzina ogólnie radio, disco, a jak sam jeżdżę to bardziej tłuste bity - HH ale milo by było również gitarę basową posłuchać :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumienie drzwi przerabiałem w dwóch autach wiec spokojnie, będzie ale o to pytać was nie muszę :wink:

To w jakim celu zadajesz na ten czas pytania? Zrób drzwi, zamontuj woofery, dołóż wzmacniacz i spróbuj cały przód zgrać bo w nim leży Twój problem a nie subie, który i tak bez przodu nie ma szans na coś więcej niż produkcja dużej ilości dB.

 

 

Sinoff - to znaczy ze kierunek jest bardzo istotny dla tweeterów - ale podstawy chyba znasz car audio. Wymiana w tym momencie na inny tweeter jest kwestia gustu dźwiękowego, inny woli jak sypie piachem a inny jak jest dodatkiem, całością w graniu wszystkich głośników.

Bez wooferów nie jesteś w stanie ocenić gry tweetka i bez znaczenia jest czy obecnie wydawany przez nie dźwięk podoba Ci się czy nie.

 

 

Skąd wniosek ze potrzebuje dużo hałasu ? Wręcz przeciwnie, gdy się ma dziecko 7 letnie oraz paru miesięczne..

Nie potrzebujesz a podoba Ci się i chcesz mieć, dzieci nie mają z tym nic wspólnego bo przecież nie dźwigasz ich jak kangur na okrągło w torbie i bywa, że wsiadasz do auta także całkiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZikZag - przepraszam ale szczerze mówiąc te "wormsy" wyglądają tragikomicznie….

Nie wiem jaką dyspersje ma ten tweeter ale wydaje mi się że granie w podsufitkę (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach) nie jest najlepszym rozwiązaniem a nie pytam jak to współgra z wooferem - jaki by nie był (bo chyba jest ? :) )

Próbowałeś go odsłuchać w różnych miejscach i pod różnym kontem ?? Słupek w tym autku daje na prawdę duuuuużo możliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się po części Wam odpowiedzieć na wasze zdania.

 

Tweetery przecinają się mniej więcej pod lusterkiem i grają wspolmiernie do panujących tam woferow na które nie narzekam ot co. Nie tworze nowego systemu car audio. Wyglusze drzwi i to oczywiste i o tym wszesniej nie pisalem. I Prosze czytać że zrozumieniem post 1 ja naprawdę nie pytam was co mam zrobić z drzwiami bo to wiem i nie Prosze was o opinię na temat tweeterow oraz o ich rozmieszczenie czy też opinii barwy dzwiekowej. Proszę o poradę na temat tonów niskich czyt. Subwoofera. O miejsce czy odpowiednie może ktoś już robił coś takiego podobnego, o zastosowanie odpowiedniego głośnika do 15 l skrzynki o odpowiedni wzmacniacz oraz o kwestie podłączenia.

 

I naprawdę bez ciśnień chciałbym dowiedzieć się więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o opinię na temat tweeterow oraz o ich rozmieszczenie czy też opinii barwy dzwiekowej. Proszę o poradę na temat tonów niskich czyt. Subwoofera.

Przecież taką odpowiedź już dostałeś, nie tylko moją - nie sposób rozpatrywać brzmienia samego tweetka bez gry woofera i zrobionych drzwi. Ze subem jest z resztą podobnie. Tak to wygląda i na obecną chwilę wątpię abyś dowiedział się czegoś więcej bo w trosce w własne zdrowie nikt bzdetów nie będzie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, powtarzam..

 

i nie Prosze was o opinię na temat tweeterow oraz o ich rozmieszczenie czy też opinii barwy dzwiekowej. Proszę o poradę na temat tonów niskich czyt. Subwoofera. O miejsce czy odpowiednie może ktoś już robił coś takiego podobnego, o zastosowanie odpowiedniego głośnika do 15 l skrzynki o odpowiedni wzmacniacz oraz o kwestie podłączenia.

Zostawmy Prosze front. O co innego pytam. Proszę o poradę, jeśli ich nie będzie to faktycznie zamykany te przepychanki bo ciągle nie na temat debatujemy o które autor tematu pyta/ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz głośnik do skrzynki od bassera to proszę - Excursion sx-10s4

  http://allegro.pl/glosniki-excursion-sx-10s4-sklep-dabrowa-gornicza-i5935869012.html

Tylko teraz będziesz miał zagadkę jak to zagra w Twoim aucie i czy będziesz zadowolony? A głośnik do skrzynki pasuje, prawie jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta skrzynia od bassera w ogóle zda egzamin ? Chodzi mi o umiejscowienie, może ktoś już kiedyś montował zabudowy w takim miejscu albo podobnym.

 

Pytanie banalne, ale zaryzykuje :) widuje sie czasem sub w miejsca kola zapasowego, jak to przekłada się na jakość grania ? Po części głośnik u mnie tez byłby przykryty.

 

 Excursion sx-10s4 - fajna koncepcja, miałem swego czasu ReAudio re12s4 i bylem w miarę zadowolonym ale sporo więcej brał mocy na klatę niż przewiduje producent. ( bez przesteru, spokojnie). Zobaczę może coś w używce znajdę a jak nie to zapoluje na w.w Excursion, polecacie jakiś odpowiedni wzmacniacz do niego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie banalne, ale zaryzykuje :) widuje sie czasem sub w miejsca kola zapasowego, jak to przekłada się na jakość grania ?

Tak samo jak w każda inna miejscówka w bagaju :hyhy:

 

 

Czy ta skrzynia od bassera w ogóle zda egzamin ?

Skrzynka nie jest jakimś mistrzostwem świata ale i nie jest też tandetna... no ale dokładnie to samo można powiedzieć o Excursion sx-10s4 .

Czy Ci się podoba czy nie, to jakość/przydatność suba można oceniać przede wszystkim względem zestawu przedniego czy też wooferów a cała reszta gry suba, to jedynie ilość wytworzonych dla frajdy decybeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszła skrzynia, głośnik, konwerter hlc, kable i na szybko sprawdziłem czy skrzynia pasuje, czy głośnik gra a konwerter nie łapie pisków czy tez innych anomalii i powiem szczerze jest naprawdę nieźle bo dostał głośnik tylko 150 W i nie pałowałem, dam czas na rozruszanie się  :wink:  ale to dopiero początek, teraz kwestia wygłuszenia bagażnika, chce zdjąć dywanik i wygłuszyć podłogę, wiem czym ( ? ), ale nie wiem gdzie teraz najtaniej można kupić maty ? A możne dekarska ?  :wstyd:  :ph34r: Budzetowo GMS 02 ? 

 

Kolejna kwestia to maskownica, jak zabezpieczyć głośnik ? Poszperałem trochę w internecie i mam pomysł zakupić mocna maskownice i wykleić np. od środka lekkim materiałem aby nie brudził się głośnik. Czy może inny sposób ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kwestia wygłuszenia bagażnika

 

nie wiem czy jest konieczność przyklejania mat w bagażniku - na zdjęciach masz całkiem grubą wykładzinę z poroso, czy czymś takim. 

 

Jak naładujesz tam kilka mat to efekt może być ...  w zasadzie prawie bez żadnej różnicy bo teraz z tyłu masz chyba dosyć cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik może cały nie, ale te miejsce gdzie wkłada się skrzynie. Bardziej mam zagwozdkę z maskownica i ochrona głośnika. U mnie w mieście nie maja maskownic a w necie bez opinii innych to loteria, stad pytanie na forum. Później biorę się za drzwi, bez zmiany wf a tylko wygłuszenia, bo ford to tez nie za grube te blachy ma. Jak by ktos mial dojscia do w miarę tanich mat to byłbym wdzięczny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos mial dojscia do w miarę tanich mat to byłbym wdzięczny.

A nad czym Ty się w ogóle zastanawiasz? Kupujesz rolkę dekarki od Soudala albo Tytana i kleisz a później zależnie od ilości miejsca robisz poprawkę ze zwykłej pianki pod panele albo karimaty. Jeśli uważasz, że to kiepskie rozwiązanie to mata i pianka z ideologią będzie potrzebna wedle zasobności Twojej kieszeni.

A maskownicę kup sobie taką: http://allegro.pl/niemiecka-maskownica-grill-oslona-na-glosnik-25-cm-i5518049025.html i spróbuj wykleić wnętrze kocykiem, gdyby gorzej było to kocyk precz i raz na jakiś czas trochę powietrza z kompresora na kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...