Skocz do zawartości

E46 Cabrio - przymiarki do instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jak wiadomo instalacja w E46 do najłatwiejszych nie należy. Z cięciem drzwi już się w zasadzie oswoiłem (zlecę to chyba firmie CA, chyba że mnie jakoś przekonacie ;)). Wygłuszenie juz raz robiłem w Volvo S60 i wyszło całkiem przyjemnie. Pewnie zastosuje maty GMS i gąbke - chyba że coś się zmieniło? 

 

Mam problem z wyborem głośników. Wiecznie się przeijajace Morel Tempo 6 i DLS R6a. Czy nie będzie problemu z montażem DLS? Ma głębokość 76mm, w drzwiach i tak jest juz ciasno...  Napędzane będzie to wszystko wzmacniaczem 4x100 oem Alpine V12 z Volvo c70 (bez filtrów, czysty wzmacniacz). Radiem narazie bedzie oryginalne business cd philips ph8060 z wyciągnietymi RCA (w przyszłości P88RSII).

 

Suba nie planuje ze względu na i tak juz małą ilość miejsca w bagażniku.

 

Jeśli macie jakieś uwahi, bądz doswiadczenia z tym samochodem będę bardzo wdzięczny. 

 

P.S. Mam jeszcze nowy zestaw podrób Herza HSK ale nie wiem czy to co wymieniłem wczesniej nie będzie lepsze.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu http://radiocar.pl/index.php?mact=Album,cntnt01,default,0&cntnt01albumid=120&cntnt01returnid=43

Rzeźba nieunikniona jeśli wf ma być zamontowany na poszyciu wewnętrznym drzwi i grał w drzwi a nie miedzy drzwi a tapicerkę.

Jeśli Cie zadowoli wf zamontowany na tapicerce wtedy zmierz głębokość ori wf i będziesz wiedział jaki wejdzie bez cięcia...

PS. Ostatnie zdanie chyba zabrzmiało trochę mało hi-endowo :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadowoli. Teraz tak jest i hmmm, nie jest to to co chce. Plan jest z wycięciem otworów pod głośniki i mdf pod coupe/cabrio - widziałem na aukcji, inny kształt niz okrągły. Otwory technologiczne - panel aluminium/plexi czy zakleić matą? Czy mate zakładać na całej powierzchni wewnętrznej drzwi czy tylko za głośnikiem wystarczy? Są odczuwalne różnice? Chcę zminimalizować wagę drzwi - są dość długie i troche mogą przytyć jak je całe okleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6a też się da:

Sub też jak widać :ok: I miejsce zostało na tygodniowe zakupy :)

 

 

 

Otwory technologiczne - panel aluminium/plexi czy zakleić matą? Czy mate zakładać na całej powierzchni wewnętrznej drzwi czy tylko za głośnikiem wystarczy? Są odczuwalne różnice? Chcę zminimalizować wagę drzwi - są dość długie i troche mogą przytyć jak je całe okleje.

 

Wiele o tym jest na forum. Jak ma być porządnie to kleić trzeba całą wewnętrzną blachę, na otwory co najmniej jakiś płaskowniki lepiej całe zamknąć - można z żywicy "wylać", albo STP alum a na to matę, mam podobnie i nie narzekam :). Jeśli maja być docelowo R6A, one sprawdzą po ukończeniu prac to jak się do tego przyłożyłeś zawłaszcza jeśli maja grać bez odcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne/trudne auto sobie wybrałeś do nauki.

 

Jakbym wybierał pod względem łatwości to bym brał golfa ;) Docelowo R6a lub Morel, nie słyszałem jeszcze niestety ani jednego ani drugiego ale wiem że DLS ma mocniejszy bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic sugerować, ale jeżeli słupki w cabrio sa takie same jak w 5d wersji e46 to możesz zanabyć gotowy secik 3 way od baltosza.

Bardzo ładnie wykonczone - TW do seta tylko dokupić. Odzywało się to bardzo sensownie.

Z r6a też sie dogra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie pomysł na radio? Widziałem e46 i panel na p88rsII. Wyszło jak fabryka ale niestety nie mam kontaktu z właścicielem a sam tego nie wykonam. Jakie jednostki widzielibyscie w e46? Co dobrze wygląda w desce tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze o zostawieniu radia oryginalnego i przepuszczenie sygnalu przez helix dsp. Miałem kiedys alpine 650 i tam sterowanie odbywalo się przez dsp. Czy w helixie ma to rece i nogi i glosność ustawia się z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...