Skocz do zawartości

emphaser 12 t3


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dla tego suba 2.5cm to będzie za wąsko, poza tym jeśli chodzi o powietrze to przelicznik z fi na prostokątny kanał nie jest 1-1 tak naprawdę (okrągła rura ma mniejsze opory przepływu niż prostokątny kanał) ale w tym przypadku za dużego znaczenia to nie ma... Br zrobił bym minimum 3cm szeroki (jak nie 4cm) a długość obliczyć uwzględniając jego pole przekroju przy tej szerokości...


Przy szerokości portu 4cm i wysokości jak u ciebie (30cm - już zaokrągliłem bo to nie wiadomo jak z tymi ściankami)... całkowita długość portu to 28,5cm i strojenie w granicach 38hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest tak wszystkie długości. Z wyliczeń wychodzi 75l, czyli więcej o 10l niż podaje producent.
Fioletowa linia pokazuje jaka długość była tylnej ścianki portu, wcześniej głośnik schodził niżej, tak odczuwam po odsłuchu, teraz jest wystrojona wyżej również po odsłuchu.
Kolorem błękitnym oznaczyłem gdzie skrzynia jest wygłuszona watoliną.

https://photos.google.com/photo/AF1QipMiLcAzspMclrmqD2_q3JsIP10LFVKPEtdrt4OD

Rodzaj słuchanej muzyki to dubstep, czarni, trap, tego słucham najczęściej więc częstotliwość raczej niska. 
Najlepiej by było dla mnie jak by ktoś narysował w paincie jak to wszystko zestroić żeby ładnie zagrało, byłbym bardzo wdzięczny. Prosty rysunek z wymiarami portu, tak jak oznaczyłem na powyższym zdjęciu. Chciałbym żeby głośnik zagrał jak najlepiej, bo szkoda go marnować a słychać że w tej skrzyni nie daje z siebie wszystkiego. Ze słabszymi głośnikami nie miałem problemu w budowie skrzynek, ale tutaj już pojawiają się schody :(

Ps. co do grubości płyty,12mm tylko tak może się wydawać że są grubsze bo zdjęcie się rozmazało, bez ostrości i straciło na jakości


Sorki że się tak rozpisałem ale zauważyłem że Demondemidi  edytnąłeś i podałeś strojenie i wymiary. Jutro robię port na 4cm i ścianka 28cm. tylnej już wtedy nie dawać? Sama boczna wystarczy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jutro robię port na 4cm i ścianka 28cm. tylnej już wtedy nie dawać? Sama boczna wystarczy tak?

 

Czego jeszcze po tak długim tłumaczeniu nie rozumiesz ? 28 cm nie wiesz ile to jest, czy jak ? 28 to 28, nie wpadłeś na to ? Nie chcę być niemiły, ale sam się prosisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema mam pytanko. Skrzynia już dawno zrobiona nowa porządnie krok po kroku. Obecnie strojenie 33hz, 140L, 2 emphasery. Obecnie są 2 porty 100, i tutaj moje pytanie, uwaga. Czy nie lepiej zamiast tych setek wstawić 1 lub 2 160? Czy już nic nie kombinować? Dmuchnie coś lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...