Skocz do zawartości

emphaser 12 t3


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: emphaser ex12t3
2. Parametry głośnika: wszystko w linku http://www.fritigobend.de/EMPHASER%20EX10-12-15T3%20Datenblatt.pdf
3. Rodzaj słuchanej muzyki: trap, dubstep, czanruchy, wszędzie gdzie nisko schodzi
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 7mm
5. Bass reflex: szczelina
6. Model auta: honda civic 6gen qp

Siema 
potrzebuje pomocy w zestrojeniu skrzyni. Obecnie posiadam skrzynie ok90l brutto. Nie chciałbym robić nowej chyba, że będzie to jednak konieczne, ale bardziej biorę pod uwagę przerobienie mojej pod ten głośnik :) 

Szerokość 75cm
wysokość 34cm                    co daje ok 90l
głębokość 35cm

Szerokość portu to 5cm. Długość L-ki jest mniej więcej za połowę głośnika, a głośnik znajduje się 4 cm od końca ścianki, co daje mniej więcej długość 50cm (+- 3-5cm)
Nie mam pojęcia na ile jest ona wystrojona, a chciałbym by było odpowiednio pod ten głośnik, bo słychać że coś brzęczy to wydaje mi się że  strojenie jest za wysokie. Proszę was o pomoc Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie za bardzo ogarniam o co chodzi w tym programie, i czy ktoś mógłby zrobić to za mnie? Powpisywałem niby parametry takie jakie mam i coś tam powychodziło ale czy dobrze to zrobiłem i czy dobrze jest dla głośnika to nie mam pojęcia, dlatego proszę was tutaj o pomoc :)

wymiary skrzyni:
H=34cm
W=75cm
D=35cm
szerokość szczeliny 5cm
długość szczeliny: 45-55cm nie wiem dokładnie

Parametry głośnika w linku

Chciałbym zestroić tą skrzynie pod ten głośnik, nie chciałbym budować nowej. Chodzi o samo zestrojenie
Proszę o pomoc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez własnie pytam się jak zrobić, a narazie to żadnej konkretnej odpowiedzi nie mam... To jest do podłubania żeby sprawdzić jak gra a płyty mdf lezą i czekają aż wreszcie ktoś pomoże. Wiec radze się nie mądrować tylko wnieść coś od siebie, bo potrzebuje pomocy jak zbudować dobrą skrzynkę pod ten głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chciałbym zestroić tą skrzynie pod ten głośnik, nie chciałbym budować nowej.

 

 

 


To jest do podłubania żeby sprawdzić jak gra a płyty mdf lezą i czekają aż wreszcie ktoś pomoże.

 

Coś tu się nie zgadza...

 

 

 


Wiec radze się nie mądrować tylko wnieść coś od siebie

 

A to zamyka chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam materiałów na nową bo została mi jeszcze 1 płyta meblowa a z niej to nic nie skręcę. Mam 1 cały arkusz mdf'a 12mm a z niego nie chcę korzystać tylko zostawić wszystko na skręcenie dobrej skrzynki. Chcę podłubać na tej co jak zagra. 

Pojemność brutto 75l
Port teraz 7cm szerokości oraz tył 25cm.

Proszę o pomoc bo przyznam rację że głośnik się marnuje a chcę już wszystko na tip-top zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czego potrzebujesz jest w linku który podałeś... mało tego jest tam też informacja odnośnie grubości materiału do budowy i nijak się ma to tego o czym mówisz

 

 

 


Mam 1 cały arkusz mdf'a 12mm

 

A to co pokazałeś na zdjęciu nawet do testów się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić br o powierzchni jaką zaleca producent i utrzymać to samo strojenie to będzie szerokość 2,5cm i długość 12,3cm, czyli tylko boczna ścianka br ma mieć całkowitą długość z frontem 12,3 cm tylnej nie montujesz. Czy aby na pewno ścianki mają grubość 12mm nie są grubsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...