Skocz do zawartości

U-Dimension U-20VS ktokolwiek słyszał


kapsel1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się czy warto coś takiego kupić i wypróbować. Mało informacji o tym w sieci, ale znalazłem tylko coś takiego:

 

http://www.u-dimension.pl/nasze_produkty/index.php?id=5&kid=7

 

Ktokolwiek miał z tym doczynienia w praktyce?

 

A jakich informacji Ci brakuje ,  czego nie było w opisie prasowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc rzadko spotykany jest w praktyce (do czego go można porównac klasowo) i nie wiem czy warto się w to pakowac, bo sprzedac to później to będzie bardzo ciężko. Z tych przyczyczyn piszę.

 

Będzie to grało pod Alpine 7998r, głośniki 3 drogi w Pioneer ODR, na razie wzmacniacz jest  na górę  DLS DA110 oraz właśnie na dół nie mam bardzo czego dac (obecnie jest Focal Solid 4 i trochę odstaje od reszty). Tego U-Dimension zastanawiam się czy by go nie spróbowac dac pod woofery.

 

W planach sub będzie Aliante 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc rzadko spotykany jest w praktyce (do czego go można porównac klasowo) i nie wiem czy warto się w to pakowac, bo sprzedac to później to będzie bardzo ciężko. Z tych przyczyczyn piszę.

 

Będzie to grało pod Alpine 7998r, głośniki 3 drogi w Pioneer ODR, na razie wzmacniacz jest  na górę  DLS DA110 oraz właśnie na dół nie mam bardzo czego dac (obecnie jest Focal Solid 4 i trochę odstaje od reszty). Tego U-Dimension zastanawiam się czy by go nie spróbowac dac pod woofery.

 

W planach sub będzie Aliante 12

 

Na tym sprzecie raczej nie wykorzystasz potencjału tych głośników .

I nie to , ze pozostałe komponenty sa złe , to bardzo fajne klocki , ale raczej to nie ta liga .

Samego uD wspominam bardzo miło  i mimo uplywu lat dziś niczego w opisie brzmienia bym nie zmienił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym źródło zmienił na DVI990 z prockiem PXH990 dedykowanym do niego (mam w szafie nówkę i czeka na podłączenie) - czy wówczas odczułbym różnicę?

 

Jak pytasz , co jest wyższej klasy źródłem,  to czyta się  to trochę dziwnie .

Natomiast nie jestem w stanie odpowiedzieć , czy TY odczujesz różnicę , ja wyczuwam i to sporą .

Alpine F1 jest jednym ze żródeł klasy referencyjnej , podobnie jak ODR Pioneera , dlatego jest mało prawdopodobne aby "klocki " z komercyjnych linii byly porównywalne brzmieniem .

7998 jest bardzo dobrym radyjkiem z zintegrowanym prockiem , przez lata wprowadzano wiele nowych, równorzęnych funkcjami  modeli , ale chyba żaden z nich nie dorównał mu brzmieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

Nie wyraziłem się dostatecznie precyzyjnie. Na razie z przyczyn braku czasu zródło musi pozostać, ale jak wpadnie trochę czasu to na pewno będę zmieniał je na F1 alpine. Nie mam wątpliwości ze bedzie lepiej.

 

Od jakiegoś czasu gromadze rożne sprzęty niestety bez ładu i składu a tym bardziej obmyslanej koncepcji. Z cała pewnością doszedłem do wniosku, ze wzmacniacze dostają mi od reszty docelowego systemu i stad pomysł by może dosiąść tego uDimensiona. Tym bardziej ze na ebaju są obecnie jeszcze takie same 4 kanalowce.

 

Moim postem chcialem się upewnić ze te uDimension to nie jest budżet liga tylko coś bardziej porownywalnego z referencja, a po jego założeniu powinienem odczuć różnice (przynajmniej w stosunku do tego focala).

 

Prośba o potwierdzenie czy moje rozumienie jest właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ok,

Nie wyraziłem się dostatecznie precyzyjnie. Na razie z przyczyn braku czasu zródło musi pozostać, ale jak wpadnie trochę czasu to na pewno będę zmieniał je na F1 alpine. Nie mam wątpliwości ze bedzie lepiej.

Od jakiegoś czasu gromadze rożne sprzęty niestety bez ładu i składu a tym bardziej obmyslanej koncepcji. Z cała pewnością doszedłem do wniosku, ze wzmacniacze dostają mi od reszty docelowego systemu i stad pomysł by może dosiąść tego uDimensiona. Tym bardziej ze na ebaju są obecnie jeszcze takie same 4 kanalowce.

Moim postem chcialem się upewnić ze te uDimension to nie jest budżet liga tylko coś bardziej porownywalnego z referencja, a po jego założeniu powinienem odczuć różnice (przynajmniej w stosunku do tego focala).

Prośba o potwierdzenie czy moje rozumienie jest właściwe.

 

A może umów się z Radkiem , piętnaście minut rozmowy da Ci więcej niż pół roku pisania i poszukiwanie rozwiązań w wirtualnym świecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...