Skocz do zawartości

Aktywka xm-5046 czy GM-X 904?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W naszej szukajcie nie znalazłem nic ciekawego na temat tych piecyków do aktywki.

Mianowicie woofer z dołu musi mocno kopać z racji na duży magnes (midbassy) i uspokoić natarczywą za mocną Górę ją złagodzić żeby była przyjemniejsza,no i wyrazista. 

System już pisałem wczesniej Dls rc 6.2 / stacja 9835r ( narazie początek zabawy zacząłem ) z pasywnym graniem(DLS CA 21),wiadomo apetyt rośnie i czas na dalszą rozbudowę systemu 3way(ze subem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japony grają lekko, bardziej średnica się wyróżnia, cieplejsza góra. Można by się pokusić np. o Kenwood PS-500F, tam kopnięcia nie zabraknie, reszta pasma ? Do odsłuchania, jak nie przypasuje, to łatwo sprzedać, tylko gorzej ostatnio kupić :P

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak xm 3046 ( szwagier ma to a pasywce ) ten sam system rc 6.2 faktycznie + sub no i faktycznie jak napisałeś powyżej górę w miarę ma ciepłą z dołu np kopa mu brak słuchałem 2 te same kawałki z ori płyty na tym samym volume fakt brakuje kopa woofera z dołu. Gm-x 904 ? niby A Klasowy możliwość odsłuchu w każdej chwili u Smoka tylko wpierw muszę uzbierać budżetu i pociągnoć kable od TW do bagażnika no i 3 kabel RCA dołożyć ps. apetycznie wygląda ten PS 500 F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem spokojny, tylko chcę usłyszeć odpowiedź od tego Twojego "mentora", co mu nie pasuje w tym wzmacniaczu ? Nie nadaje się do aktywki bo ?

Skoro słyszałeś napisz jak to zagra w stosunku do pionka 904 , albo wspomnianego sonego ? Mnie interesuje średnica z kenia do pionka czy sonego ?

Mnie nie pasuje w keniu srednica i górka kick to nie wszystko daleko mu do naturalności sonego , specyficzne granie dla specyficznych ludzi na suba ok , nie słyszałem pod clarionem ale pod alpiną tak .

 

 

Nie dam, bo nie mam.

Szkoda zrobiło by się kilka ślepych testów i miałbyś kilka opinii zainteresowanych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - 2 pierwsze wzmacniacze grają typowo, jak Japońskie wzmacniacze, masz, więc wiesz. Kenwood, to gra dołem w stylu USA + mniej cukierkowa średnica i samo wykończenie, nie przytłumione, ale i nie mające tendencji to wyostrzania najwyższych rejestrów. Średnica nie jest tak uwypuklona, ale nie jest gdzieś schowana, czy wycofana - gra jak należy w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jak należy w moim odczuciu.

Tak trzymaj , ja mam inne odczucia  , ale jak nie ma na testy to tak musi zostać .

Japońce Oki :) ale jak miras napisał fakt sony gra bardzo naturalnie górą i słychać tzw ,,instrumentalne" wszystkie dźwięki. 

Sony gra bardzo przestrzennie , bardzo naturalnie i z duża dawką powietrza , kopa wielkiego nie ma ale do normalnego słuchania starcza , za to pionner moim zdaniem gra bardziej dołem i góra średnica minimalne wycofana , górka za to cukierkowa jak co niektórzy lubią , pod alpinka 9855 , innej konfiguracji nie słuchałem . Jak rozmawiamy o wirtualnych wzmakach to może takiego na woferki kopa nie zabraknie :)

http://amp-performance.de/974-Sony-XM-2100G.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że będę trzymał. Dobrze, że zauważyłeś, że każdy ma inne odczucia słuchowe, widać od razu te "tytuły Mistrzowskie", o których było w innym temacie wspomniane :hyhy: Prośba do Ciebie i do dejsona:

 

- jak będzie miał kiedyś możliwość wpięcia jakiegoś wzmacniacza, to nie kreśl mu od razu opinii, zanim wsiądzie do auta, a Ty dejson słuchaj muzyki i wyłapuj swoje spostrzeżenia. Tyle z mojej strony, a te wzmacniacze Sony i Pionek mocno dołem nie grają, więc również nie nadają się do wymagań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie ;p


Miras będziesz miał na miejscu xm5046 podłączymy posłuchamy sprawdzimy i bedziemy mieli odsłuch na dłoni ;p


tak że dziękuje na chwilę obecną za zgromadzone jakieś tam opinie może ktoś z czasem coś jeszcze od siebie doda mając do czynienia z tymi piecami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecił dwa piece Audio Arta, na dół 200.2 a na górę 70.2 albo 120.2. aktualnie do wyrwania w dobrych pieniążkach.

dół będzie przyzwoity z solidnym kickem, średnica a w szczególności męskie wokale wyraziste, za to góra lekko przytłumiona, może nawet bardziej niż lekko, nie wiem jak to wyjdzie z alipinką jako kierownikiem ale pod clarkiem i kenwoodem góra była średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecił dwa piece Audio Arta, na dół 200.2 a na górę 70.2 albo 120.2. aktualnie do wyrwania w dobrych pieniążkach.

dół będzie przyzwoity z solidnym kickem, średnica a w szczególności męskie wokale wyraziste, za to góra lekko przytłumiona, może nawet bardziej niż lekko, nie wiem jak to wyjdzie z alipinką jako kierownikiem ale pod clarkiem i kenwoodem góra była średnia.

 

Na AA to chyba jednak nie ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...