Skocz do zawartości

2x10" do bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko dla zniwelowania ewentualnych spadków big3 i to bez mega szału (25mm2 pewnie spokojnie wystarczy, jak akku jest w bagażniku to przeważnie instalacja do niego jest dość dobra) i ot cała historia. Z akku do pieca w takim przypadku też szaleć nie trzeba bo krótki odcinek wyjdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Czytasz czy tylko piszesz??? 
 

 

 

 


Kabel musi być poprowadzony do aku który jest podłączony do wzmaka ? Bo może by się udało zaserwować drugie aku pod maskę i miałbym krótszą drogę.

 

 

 


Przeciez pisze ze ma aku w bagaju.nie mąć pały gosciowi

 

:...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy :/

Kolega myśli że jak ma aku w bagaju to nie musi nic robić, błąd mając za cienki kabel altek aku przy większym poborze prądu będzie miał dyskotekę.

Po drugie myśli że jak da aku pod maską to obejdzie się bez zmiany instalacji, też uważam to za błąd bo co nam z paru aku jak mamy cienki kable i pewnie małe aku :) Nie mówię że musi zakładać bo sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolega myśli że jak ma aku w bagaju to nie musi nic robić

A widziales kiedys intalacje fabryczna z aku z tylu a altkiem np 140a zeby kable nie wytrzymywaly tego pradu??? To chyba ty czegos nie rozumiesz i probujesz byc madrzejszy od jajka.Wiec jeszcze raz przeczytaj wszystko od poczatku bo takie podpowiedzi g...o daja i tylko jest zamieszanie.Nie pierwszy raz tak jest.Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co te posty? Karuzel wszystko chyba wyjaśnił, a jak ktoś nie rozumie, to auta mające aku w bagażniku maja zazwyczaj około 35 mm2 z altka, wiec co wy przy takich mocach chcecie cudowac? Z aku tylko dołożyć masę na karoserie, silnik buda i czesc. Po co kolejny akumulator Ci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to auta mające aku w bagażniku maja zazwyczaj około 35 mm2 z altka, wiec co wy przy takich mocach chcecie cudowac?

 

Kolega chyba musi miec napisane jakie to auto z aku z tylu zeby bylo dobrze.Abstynent walnij sobie bro i nie pisz wiecej takich pierdol bo tak jak mowilem juz troche jestes na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się dobrze rozwija :super:  Pacjent to bmw e46 z silnikiem m54b22, altek to albo 90A albo 120A a aku to pewnie coś koło 65Ah (muszę zobaczyć). Co do aku w bagaju, to faktycznie kabel jest dość gruby. Nie twierdziłem że dam aku pod maskę i tyle, miałem na myśli podłączenie nowych kabli pod nowe aku. O tym będę myślał jak wszystko już wpadnie do auta. Moim większym problemem aktualnie jest wybranie wzmaka, a dalej głośników. Lista wzmaków nad którymi się zastanawiam :

-Pioneer GM-X922

-Audio System Twister f2-280

-ESX Vision v350.2

-Precision Power PPI2200AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się dobrze rozwija :super:  Pacjent to bmw e46 z silnikiem m54b22, altek to albo 90A albo 120A a aku to pewnie coś koło 65Ah (muszę zobaczyć). Co do aku w bagaju, to faktycznie kabel jest dość gruby. Nie twierdziłem że dam aku pod maskę i tyle, miałem na myśli podłączenie nowych kabli pod nowe aku. O tym będę myślał jak wszystko już wpadnie do auta. Moim większym problemem aktualnie jest wybranie wzmaka, a dalej głośników. Lista wzmaków nad którymi się zastanawiam :

-Pioneer GM-X922

-Audio System Twister f2-280

-ESX Vision v350.2

-Precision Power PPI2200AM

A ty sie tez ogarnij bo 11 ego masz spota poczytaj i tam zapylaj to Ci rozwiaza problem a bedzie spore grono.Skad kolega wogole jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za późno się o tym dowiedziałem. Niestety mam już plany na środę. Jakoś sobie poradzę z tymi wzmakami :) a jak coś to przecież można sprzedać, kupić co innego. A i wiedza się powiększy. Ale na następny spot - czemu nie, może ogarnę aktualny stan grania w aucie do tego czasu. W między czasie załatwiam materiały na zabudowę bagażnika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aktualnie żywicy oraz mat szklanych na Allegro.

Mata szklana 5zl/kg

http://allegro.pl/mata-szklana-super-cena-5-zl-kg-i5781276530.html

 

Żywica poliestrowa boll

http://allegro.pl/zywica-poliestrowa-z-utwardzaczem-1-litr-firmy-bol-i5780609972.html

 

Te materiały będą odpowiednie ? Lepszy byłby utwardzacz płynny ? O gramaturę maty się dowiem od sprzedawcy. Ile bym potrzebował takiej maty na dwie skrzynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem :zdegustowany:

Kupiłem 10L żywicy, 15m maty szklanej,zapas utwardzacza i różne potrzebne rzeczy do tej zabawy i mam nadzieje że starczy.

Bardzo bym prosił o nie usuwanie tego tematu. Otworzyłem swój temat w "Wasze Instalacje" i tam będę opisywał postępy, a tu chciałbym mieć oparcie jeśli miałbym jakieś problemy podczas montażu itp.

Ma ktoś dojścia do takich zabawek ?

Konektory

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRxqFQoTCJzWuKrklMkCFcZSFAodx-wCwg&url=http%3A%2F%2Fwww.parts-express.com%2Fdayton-audio-bpa-38g-hd-binding-post-pair-gold--091-1245&psig=AFQjCNGgQ-cEgyMQp9Z4bwG9fHOrnUW37w&ust=1447757811053901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka że pod postem, ale potrzebuję porady  :padam:

Zastanawiam się jak wygłuszyć boczne ściany bagażnika. Z jednej strony by nawet poszło, do blachy jest dojście zaś druga strona jest zawalona kablami. Czy w lewej zakryć tą dziurę ? Jutro powinny dojść maty więc chce już wiedzieć wszystko na zicher.

post-13959-0-97427000-1447878343_thumb.jpg

post-13959-0-72172100-1447878348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadszedł czas na kupno kabli. Z tego co widzę to bardziej się opłaca kupować spawalniczy na zasilenie. Akumulator mam w bagażniku wiec te przewody będą miały koło metra długości.

1)Myślałem nad 50mm2 od aku do rozdzielni a dalej puścić 35mm2 do wzmaków. Chyba lepiej z zapasem kupić nie ?

2)Dalej, zastanawiam się nad multimetrem podłączanym na kabel plusowy. Pokazywałby na bieżąco ampery i volty. Warto sie w to pchać?

3)Rozdzielnie najlepiej z bezpiecznikiem tak? Teraz tak, bezpiecznik musi byc zaraz przy aku a drugi w rozdzielni. Jego wartość nie może być większa niż suma zabezpieczeń urządzeń. Czyli jak mam w jednym wzmaku np 2x 50A a w drugim np 40A to daje bezpieczniki mniej niż 140A tak ? Na kablu i w rozdzielni ?

 

Co do żywicy i jej ilości, zobaczymy ile tego wyjdzie. Jak coś to dokupię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli jak mam w jednym wzmaku np 2x 50A a w drugim np 40A to daje bezpieczniki mniej niż 140A tak ? Na kablu i w rozdzielni ?

Przy aku dajesz bezpiecznik zgodnie z przekrojem przewodu, a w rozdzielaczu najlepiej każdy wzmacniacz na osobnym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy aku dajesz bezpiecznik zgodnie z przekrojem przewodu, a w rozdzielaczu najlepiej każdy wzmacniacz na osobnym bezpieczniku.
ja jakoś zawsze daje mniejsze bezpieczniki niż maksymalnie dopuszczalne, w razie w wole wymienić bezpiecznik niż sprzęt. szczególnie na etapie grzebania i podłączania na "pająka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pójdzie jedna rozdzielnia z oddzielnymi bezpiecznikami. Hifon ma 2x50A(dam 80A bezp) a Pionek ma 2x30A(dam 50A bezp), powinno śmigać tak? Łączna ilość A w moim systemie to 160A. Rozumiem że bezpiecznik 150A na kablu 50mm2 załatwi sprawę przy aku?

Mam tu takie cudo :

Hollywood MAHX-2R

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-mahx-2r-oprawa-bezpiecznikow-p556.html

 

Nie mogę się doczytać jak zapakować tam kabel 35mm2... Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...