Skocz do zawartości

2x10" do bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie zacząłem się zastanawiać nad dwoma 10" w zabudowie z żywicy. Chce się póki co zorientować co i jak, ew. przygotować do tego zanim coś zacznę robić.

Mam wzmacniacz HIFONICS XX-GEMINI o mocy 800W RMS :

4 x 90W - 4 Ω

4 x 140W - 2 Ω

4 x 200W - 1 Ω

2 x 400W - 2 Ω

 

Z przodu mam zestaw AMA BL podpięte pod wzmaka a radio to Alpine IDA X001. Z tego co wyszukałem to moc RMS w takich niskotonówkach oscyluje koło 250W. Więc wychodzi na to że jeśli bym chciał podpiąc 2 takie to jedynie pod 2 Ohm, chodz to i tak nie powinno dać rezultatów. Zastanawiałem się czy w tym wypadku nie lepiej będzie kupić jakiegos wzmaka używki, 2 kanałówki na 2x100W tak żeby je podpiąć pod przedni zestaw, a hifonicsa zmostkować i zapodać po 400W w 4Ohm na głośnik. Dobrze kminię ?

Jeśli chodzi o głośniki to szukam cały czas. Chcę najpierw zakupić głośniki a potem bawić się w zabudowę. Jako że pójdzie żywica to będzie to skrzynia cl o dość małej pojemności - myślę że koło 20-30l (to wyjdzie jeszcze w praniu jak będę robił pomiarki). Szukam czegoś szybkiego co będzie potrafiło odpowiednio przywalić. Jednocześnie bym chciał też aby dość nisko schodził ale to chyba nie koncert życzeń. Głównym kondydatem to Helix P10, pewnie używki o ile się znajdzie. Jednak prosiłbym o tańsze opcję ( ~350 zł za głośnik). Muzyka to głównie HH, Techno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście, w zamyśle każdy głośnik ma mieć skrzynke ok 20l. Zastanawiam się właśnie jak takie 2 piece podpiąć. Da radę szeregowo ? Mam dość gruby kabel pociągnięty plus i minus z aku. Kupowałem na wyrost, aczkolwiek nie pamiętam jaką ma grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124 - nie do końca Cie zrozumiałem. Jeszcze nie podłączałem tak wzmacniaczy więc czeka mnie trochę czytania. Pewnie czekała by mnie wymiana bezpiecznika na większy. Właśnie widzę że potrzebowałbym rozdzielacz zasilania tak ? Zastanawiam się jeszcze czy do 2x10", 2x wzmacniacz,przód...czy nie będzie potrzebny kondensator ?

 

Edit: Już rozumiem, tam jest 2x400W ale w 2Ohm. Wychodzi na to że lepiej by było sprzedać tego hifona i kupić 2 wzmaki jeden 2x100W a drugi 2x400W.... no chyba że głośniki załatwić w 2Ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas staram się czytać. FAQ Nazara przewertowane kilka razy :)

Widzę Jankus po Twoim temacie jak muszę podłączyć wzmaki - teraz to nic trudnego.

Poszperałem jeszczę trochę i dokopałem się do dalszych informacji odnośnie mojego wzmaka :

- 4 x 90 W 4Ohm

- 4 x 140 W 4Ohm

- 4 x 200 W 1Ohm

- 2 x 280 W 4Ohm

- 2 x 400 W 2Ohm

 

Helix P10 ma 350 W RMS, więc chyba nie rozwinie u mnie skrzydeł. Mam do dyspozycji zatem 2x 280W i powoli zaczyna się układać w głowie.

Cieszy mnie fakt że mam aku w bagażniku, nie muszę kupować po 5m kabli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Głośniki dość ciekawe i w 2Ohm mogę je zapiąć - 400W na wyjściu powinno dać świetny wynik. Już się zastanawiam jaki wzmak wybrać na przód, lecz pozostaje kwestia jakie suby na tył ? Mam możliwość kupna Earthquaków DBX 10 tylko pytanie co mój wzmak by lepiej zasilił i kontrolował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że waty sa najważniejsze, dlatego zadaję pytania :) Dopiero wchodzę w temat caraudio, czytam swoje ale opinia kogoś kto miał i macał to wszystko jest bezcenna. Założenie jest takie żeby głośnik był stworzony pod zamkniętą skrzynkę o poj. ok. 20L (jeszcze nie wiem ile mi się uda wykrzesać miejsca w bagażniku). Kolejna sprawa żeby były szybkie i z odpowiednim walnięciem. Wzmaka raczej już nie zmienie pod suby więc pozostaje wybrać takie które mają w/w cechy oraz będą najlepiej wykorzystywały mój piec :)

 

hehepack a czym go zasilałeś ? Namawiacie mnie na te pompki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cieszy mnie fakt że mam aku w bagażniku, nie muszę kupować po 5m kabli

 

Widać jak czytasz FAQ no ale dobra...

 

 

 


czytam swoje ale opinia kogoś kto miał i macał to wszystko jest bezcenna.

 

Bezcenna są własne doświadczenia z konkretnymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstynent - No chyba zgodzisz się że im krótszy kabel zasilający tym lepiej. Po za tym taki kabel kosztuję mniej. :) Nie miałem zbyt dużo styczności więc na tym etapie doświadczenia innych są dla mnie mile widziane. Mimo wszystko dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstynent - No chyba zgodzisz się że im krótszy kabel zasilający tym lepiej. Po za tym taki kabel kosztuję mniej. :) Nie miałem zbyt dużo styczności więc na tym etapie doświadczenia innych są dla mnie mile widziane. Mimo wszystko dzięki za opinie :)

To ze masz aku w bagażniku to możesz nie potrzebujesz długiego kabla do wzmacniacza ale za to do alternatora przydałoby się poprawić połączenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że nie wiedziałem że można taki zabieg zrobić. Wielkie dzięki :) Pewnie to zrobię jak już pozakładam sprzęty :) Kabel musi być poprowadzony do aku który jest podłączony do wzmaka ? Bo może by się udało zaserwować drugie aku pod maskę i miałbym krótszą drogę. Tylko nie wiem jeszcze czy to tak działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod mały system raczej nie potrzebnie, no ale jak autor chce to kto mu zabroni, z tym że musi ogarnąć prądownie by to miało ręce i nogi, kabel altek aku pod maską, aku bagaj aku maska, i do tego masy wszystkie, roboty trochę jest. 

Czytasz czy tylko piszesz??? 

 

 

 

kabel altek aku pod maską, aku bagaj aku maska, i do tego masy wszystkie, roboty trochę jest. 

 

Przeciez pisze ze ma aku w bagaju.nie mąć pały gosciowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...