Skocz do zawartości

ściagacz izolacji


wicher18gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ściągacz tego typu i polecam go. Trudno mi określić grubość najcieńszych przewodów, jakie tym odizolowywałem, ale dla przykładu ostatnio przedłużałem znajomemu przewód AUX do radia i ściągacz sobie bez problemu z tym radzi.

Inną sprawą jest to, że ten ściągacz trochę szybko się zużywa, potrafi szlag trafić sprężyny, potrafi już słabo dociskać przewód i potem przy grubszych przewodach (2,5 4,0) trzeba dociskać palcem te łapki na górze podczas odizolowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rolki to grubszych przewodów, można przecinać nimi izolację wzdłuż co znacznie ułatwia ściąganie izolacji. Używamy takich w pracy i naprawdę bardzo fajnie się to sprawdza.

Nie wiem tylko jak z dostępnością...

https://www.google.pl/search?q=rolka+do+kabli&biw=1920&bih=943&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIv8u8xd7xyAIVI89yCh2Vfgjx#tbm=isch&q=%C5%9Bci%C4%85gacz+izolacji&imgrc=mEgcZOIhCgBtDM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam takiego cuda:

http://narzedziaok.pl/files/45103%5B1%5D.jpg

 

i działa mi to już jakieś 4 lata bez zająknięcia :)

nie wiem jak z mikro kabelkami ale z kablem 1mm^2, 2mm^2 radzi sobie bardzo dobrze.

 

Też mam taki i go sobie chwalę. Ściągałem nim izolacje z kabli 0,5mm2 albo i nawet 0,25mm2 do 16mm2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ściągacz kiedys kupiłem. Masakra. Ściągnąłem kilka sztuk i podziękowałem mu za współpracę. Wolałem nożykiem :rotfl: Wisiał jakis czas na ściance a ostatnio poszedł do śmieci.

Ten yato co pokazywałem wcześniej jest dużo lepszy i precyzyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem większość z tych proponowanych ale do codziennej pracy i większej ilość no i przekrojów 1-4mm2 polecam takie, tylko ja używam czarwonych rączek.

https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bci%C4%85gacze+izolacji+haupa&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIwYC5pPfxyAIVJ79yCh34LArM#imgrc=6vKwPYxVN2jg8M%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam to urzadzenie. Moje wygladaja identycznie tylko firma inna. Robi sie o wiele przyjemniej, prosciej i szybciej niz zwyklym nozykiem. Nie musisz sie martwic o to, ze wytniesz troche miedziuchy wraz z otulina :)

4mm bez broblemu skorowal, puki co wiekszych przekrojow nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie proszę o opinie posiadaczy takiego oto wynalazku ściągacza izolacji Neo
Męczę już drugą sztukę(w użyciu codziennie). B. dobry ściągacz.

 

 


czy te automaty potrafią rozsunąc izolacje np w środku przewodu?

Zeby sie wlutowac bez rozcinania?
Potrafią i robią to bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Neo, tania podróbka ściągacza z dawnych lat made in usa. Kolega montował alarmy itp. używał odkąd pamiętam tych amerykańskich, bardzo trwałych, znacznie poręczniejszych ale przy tym i znacznie droższych. Niestety nie mogłem znaleźć oryginalnych i kupiłem chińczyka- nie żałuje.

Trochę wprawy i zaciskanie konektorów stanie się bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...