Skocz do zawartości

Zakłócenia - Konwerter RCA - Cena = Jakość?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod pin 5 albo 9 podpinasz +12 a nie remote. 

 

Remote pod pin 16.

 

PowerGND pod 15 z tego co mi się wydaje.

 

Ground na budę/obudowę radia/ślepe albo i tak zmostkowane z PowerGND (tu już schemat wszystko tłumaczy)

 

Pin 16 jest u mnie pusty, dlatego też remote jest podany na pin5, bo sprawdzałem miernikiem i po przekręceniu kluczyka wskakuje napięcie na pin5 :)

Generalnie pin9 odpowiada za to, że w momencie kiedy auto (a co za tym idzie - radio) jest wyłączone to w radiu co jakiś czas miga czerwona dioda.

 

Czyli podsumowując:

Remote podczepiam pod swój "stary" remote, czyli pin 5.

Masa no to masa... PowerGND to też masa w takim razie(??).

A jeśli napięcie na konwerterze ma być CAŁY CZAS no to w takim razie pod pin9, czyli podtrzymanie muszę wrzucić +12V?

 

Chyba, że zagra mi to bez podpinania +12V/Masy/remote i wystarczy, że wlutuję się tylko i wyłącznie L+P kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba, że zagra mi to bez podpinania +12V/Masy/remote i wystarczy, że wlutuję się tylko i wyłącznie L+P kanał?

 

Z góry założyłem, że tą opcję już sprawdzałeś. A jak dajesz jakiś schemat to zaznaczaj co się nie zgadza bo można sobie bigosu narobić ;) myślę, że PowerGND pod masę, rem pod pin5 a +12 pod pin 9. Ground chyba nie musisz podpinać ale tego pewny nie jestem, może się wypowie ktoś kto miał z tym doczynienia. Sprawdził bym najpierw czy nie działa po wpięciu samych głośnikowych. I ten remote jest in i out czy tylko out? Bo jeszcze przeszło mi przez myśl, że zasilanie podaję się tylko po to aby po pojawieniu się sygnału puścić też rem jeśli w radiu go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry założyłem, że tą opcję już sprawdzałeś. A jak dajesz jakiś schemat to zaznaczaj co się nie zgadza bo można sobie bigosu narobić ;) myślę, że PowerGND pod masę, rem pod pin5 a +12 pod pin 9. Ground chyba nie musisz podpinać ale tego pewny nie jestem, może się wypowie ktoś kto miał z tym doczynienia. Sprawdził bym najpierw czy nie działa po wpięciu samych głośnikowych. I ten remote jest in i out czy tylko out? Bo jeszcze przeszło mi przez myśl, że zasilanie podaję się tylko po to aby po pojawieniu się sygnału puścić też rem jeśli w radiu go nie ma. 

Rzeczywiście, mogłem sprostować ;)

Najpierw oczywiście sprawdzę L+P czy zadziała. Co chodzi o remote to nie mam pojęcia, bo nie jest opisane :(. W każdym razie remote już sobie sam wyprowadziłem wcześniej i podpiąłem bezpośrednio pod wzmaka i działa bez zarzutów, włącza się wraz z przekręceniem kluczyka w stacyjce. Tutaj wrzucam zdjęcie instrukcji jeszcze:

 

CV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie napisać w tym temacie, mam podobny problem z zaklóceniami i również mam konwerter. wiem że kable rca nie powinny leżeć przy głośnikowych i zasiolających ale czy kable głośnikowe które wchodzą w konwerter też powinny być tak odseparowane jak cinche zeby uniknąć zniekształceń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...