Skocz do zawartości

Polk Audio MOMO MMC6500


Rako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś słuchał tego zestawu. Posiadałem X-Ion 165, zamieniłem je na nowe Audio System R-165, dzięki czemu do kolekcji doszedł  Sony XM10020, choć GM-Xa922 nie zmieni raczej.

Teraz mam okazje kupić Polk MM6500. Głośniczki to nie jest najnowszy model, ale trafiły się odkopane nieużywane za ok.450 pln z przesyłką i pytam się czy warto.

AS R-165 podłączyłem już próbnie w skrzynkach w domu i zachwycony jestem szybkością i zejściem basu. AS to mogą być łobuzy,ale taka efektywność to tylko efekt uboczny, bo wolę iść w jakość.Reszta pasma też mnie zadawala, ale z moim doświadczeniem to nie dziwne.

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym Polk MOMO. Na zejściu basu pewnie trochę stracę, a na suba się nie zanosi narazie, nawet małego. Co z resztą pasma?

Jak to jest z górą w Polk, bo na zagranicznych forach czytałem różnie,że baardzo detalicznie np albo że przesyt średnich.Generalnie mało o nich, więcej jest o MM6501.

Poradźcie czy gra warta świeczki.Chętnie bym je kupił dla przetestowania, ale kwitu brak i będę musiał oddać wcześniej R 165 za ok 600 Pln.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam okazje kupić Polk MM6500. Głośniczki to nie jest najnowszy model, ale trafiły się odkopane nieużywane za ok.450 pln z przesyłką i pytam się czy warto.

 

Ja tylko wspomnę o pojęciu "jakości" grania w aucie, o często stosowanych pojęciach smaczków, detaliczności, och o ach - odpalasz auto, ruszasz w drogę i o kant potłuc "jakość".

 

Hmm... To po co się w to bawisz?

Łupanie zrobisz na Manta z Media.

Każdy ma swoje preferencje i wypada je uszanować.

 

To nie są u nas specjalnie popularne zestawy , stąd zapewne tez mało opinii .

Dawno , dawno temu, zestaw w/g niemieckiego Car & Hi Fi , zestaw Polk DB 6520 był przez wiele lat najwyżej ocenionym zestawem głośnikowym.

Jeśli ten zestaw odziedziczył po nim połowę cech to warto się nim zainteresować .

 

Edit , namieszałem te wyzej to były koaxy , też bardzo dobre , a zestaw to Polk MM 3065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hmm... To po co się w to bawisz?
Łupanie zrobisz na Manta z Media.
Każdy ma swoje preferencje i wypada je uszanować.

 

A skoro "zbezcześciłem" czyjeś preferencje, to przepraszam... Nie zrozumiałeś chyba nic z tego postu. Ja się w tym nie zatracam, bawię się i robię granie, żeby była "zabawa" (dla Ciebie od razu na wszelki wypadek wytłumaczę: "nie taka pod remizą" ;) ), wszelkie pierdy, smaczki - mam to w d..., nie siedzę w aucie podłączonym pod prostownik, żeby na "postoju" egzaltować się "Power of SQ", bo czar pryśnie, jak uruchomię silnik. Trzeba to wypośrodkować i się grubo zastanowić, czy klocki za parę tysięcy PLN będą w stanie się wykazać w takich, a nie innych warunkach.  O to mi chodziło tak w skrócie, nikogo nie uraziłem tak mi się wydaje, więc teraz Ty uszanuj moją wypowiedź na temat, np. "sensowności wzmacniacza za 10 tys. PLN" :)

END.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tutaj masz 28 opinii użytkowników tego zestawu, może to trochę rozjaśni, ale większość opinii jest pozytywna.
 
http://www.crutchfie...io-MMC6500.html

 

Truck jak ty czasem z czyms wystrzelisz.... moze jednak chlopak powinien  sie skusic na te w sensie smaczkow - maja pelniejsze 5 gwiazdek w opiniach ;}

http://www.crutchfield.com/S-561mrq9qdsn/p_109GX962/JBL-GX962.html

 

A tak na powaznie to diabel tkwi w numerkach i moze sie okazac ze jedna cyfra w ta jedna w ta w numeracji glosnikow robi roznice. Wiec w imie nauki - mozna ale rownie dobrze kolega moze utopic 5 stowek . Co innego jakby to bylo SR 6500 tu by bylo wsio jasne ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Z tego co czytałem na forach z juesej to są głośniczki z chirurgiczną precyzją, super szybkim basem i nie schodzą zbyt nisko, ale wszystkiego mieć nie można. Szczególnie ponoć nadają się do klasyki i rocka.Dokopałem się też do zbiorowego testu systemów do 400Euro z car&hifi i tam było również wspomniane o tych cechach. Jednak i w teście i na forach pojawiła się opinia, że dla wielu mogą być za ostre i kupować bez przesłuchania nie poleca się(zresztą jak wszystkiego).Niestety nie ma gdzie nawet posłuchać nowszych MM6501. Następca MM6501 został trochę poprawiony i noty zebrał lepsze jeszcze i już też więcej o nich jest w sieci.

Moje założenie było też takie, że głośniki z wyższej półki cenowej powinny zagrać lepiej, ale nie zawsze to się potwierdza i ryzykował nie będę.

 


A tak na powaznie to diabel tkwi w numerkach i moze sie okazac ze jedna cyfra w ta jedna w ta w numeracji glosnikow robi roznice. Wiec w imie nauki - mozna ale rownie dobrze kolega moze utopic 5 stowek . Co innego jakby to bylo SR 6500 tu by bylo wsio jasne ;}

W imię nauki kupiłem wzmaka Phoenix Gold Rsd 500.4 i będę testował z XM10020 i Gmx922 jutro  :-)

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam jeszcze jedno pytanie poza tematem.

Będąc w Polsce chciałbym odświeżyć GMXa i byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podał jakiś namiar na serwis w Łodzi lub okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...