Skocz do zawartości

Pug 307 komory czy tniemy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Peugeota 307.

Są tam głośniki przykręcone do tapicerki i za nimi jest blacha. Więc trzeba by ciąć...

Ale wpadłem na pomysł by zrobić komore za głośnikiem w stylu doniczka z tym że wyjdzie więcej niż typowa doniczka +/- jakies 3/4l max 5 oczywiście już z włożonym głośnikiem...

Wiem też że ciężko będzie znaleść woofer na taki mały litraż i przyszedł mi do głowy pomysł by wstawić tam domowego STX M.15.150.8.MCX który potrzebóje 2l closed minmum i spiać oba w 4ohm... Ma być to zmiana z seri na coś lepszego...

Co myślicię o takim eksperymęcie?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie. Niech kombinuje jak ma chęć.

Niedawno znajomy kupił gotowe panele do seicento pod dwa wooferki każdy panel. I też poszły tam stx-y. Efekt przerósł oczekiwania bo zagrało suuper. Więc jak jest gdzie schować taki panel i włożyć po dwa wooferki to b.dobry pomysł.

Powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk mówiłeś o spinaniu to myślałem, że będziesz dawał po dwa. Znajomy miał domowe wersje 8ohm i spiał równolegle aby mieć 4ohm.

Kop był.

Jak sztywne wyjdą komory to i zjednego źle nie będzie.

Może nie to co pełne, dobrze wytłumione wrota na 165 ale da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Wiadomo że 2 to nie 1 i inaczej gra... Ja chcę zmienić, poprawić fabrykę. Jak nie wyjdzie zrobie plan B będe wycinał blache i wgłuszał furtki.

To zrob tak jak Raadek pisal a nie kombinuj.

Za darmo I tak tego nie zrobisz a mozesz sie przejechac z zywica jak nigdy nie robiles komor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck jest MOC bo jest chęć dłubania (autor wątku) i powinna być nasza moc w pomaganiu.

Autor teraz jest chłonny wiedzy jak gąbka i to dobrze.

A że początki są trudne, to siła wyższa.

Znam kilku naszych forumowiczów, którzy pozgarniali tytuły "miszcza" Polski i na podium europy też stawali, ale jak przypomne sobie ich pierwsze konstrukcje, że o pomysłach nie wspomnę, to uwierz było gorzej.

Ale pod okiem doświadczonych "mentorów" wyszlli na prostą a nawet wdrapali się na samą górę możliwości car audio.

Wiec dajmy tę MOC autorowi tematu niech rozwinie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...