Skocz do zawartości

Co dalej z moją instalacją - Passat B5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest to moja druga instalacja car audio w życiu. Za pierwszym razem zbudowałem system 3way+sub cięty na wzmakach, w patologicznym aucie sprzed epoki, które nie grało jakoś specjalnie fajnie. Aktualnie w nowym pojeździe doszedłem do momentu, w którym napotkałem dużo problemów i brak perspektywy rozbudowy. Potrzebuję opinii ludzi doświadczonych tematem, ponieważ nie mam pojęcia co dalej robić.

 

Koszt jaki mnie ogranicza to ok. 1500zł na dalsze modyfikacje.

 

Na początek wymienię klocki jakimi dysponuję.

Radio Alpine 9833R

Wzmaki 2x Audio Art 200.2

WF: docelowo Beyma M6 power, tymczasowo Excursion SX-6M

TW: Swans TN28

MID: Swans M3N

SUB: Reveland RV210

RCA: Hollywood PRO 625

 

A zamontowane z nich w aucie to: alpine 9833r, 1x audio art 200.2, Excursion SX-6M, Swans TN28. Jutro tweeter będzie podpięty pod AA. 

 

Drzwi zostały wygłuszone zgodnie ze sztuką matą STP 4mm i pianką. Starałem się robić jak najbardziej szczelnie. Dystans wewnątrz jak i zewnątrz jest obłożony matą. Drzwi są sztywne i nie rezonują - co jest najważniejsze.  Zasilanie położone lewym progiem, sygnałówki drugim. Absolutnie brak świstów, zakłóceń (z tym już się uporałem). Brak pętli masy.

 

1. Pierwszy problem jaki napotkałem już w poprzedniej instalacji jak i obecnej to brak satysfakcjonującego basu z drzwi oraz zbyt głośne, nie kulturalne granie. Słuchając muzyki w moim aucie krew leci w uszu. Powyżej danej głośności, gdy woofer zaczyna fajnie kopać, zazwyczaj już nie da się tego słuchać. Głośniki męczą ucho, brak im szczegółowości, wszystko jest ze sobą zlane. 

- Problem jest o tyle interesujący, że występuje u mnie już drugi raz, w całkiem innej instalacji, innych głośnikach, wzmakach. Zostało to samo radio i RCA (kupione nowe kable, takiej samej marki i ten sam model). Ostatnio natknąłem się na temat, w którym ludzie opisują dokładnie moje problemy, czyli brak kopnięcia i za głośna średnica, których powodem są rzekomo kable hollywooda. Na dniach sprawdzę inne RCA i dam znać, ale nie wydaje mi się żeby to miało jakieś znaczenie. 

 

2. Satysfakcjonujący mnie kick i bass uzyskuję podczas spięcia woofrów w mostek na audio arcie. Jezu, jak to kopie! flaki wyrywa i sub w bagażniku już nie potrzebny. Niestety, ale jakość dźwięku tak kuleje, że kompletnie nie da się tego słuchać. Średnica drze jape na wszystkie możliwe sposoby. Gdyby ŻADNE próby osiągnięcia satysfakcjonującego "dołu" bez mostka nie pomogły, zastanawiałem się nad zabudową 3way+sub ciętych na zewnętrznej zwrotnicy aktywnej, wykorzystaniu midów które leżą w szafce i kupnie innych tw. Oczywiście woofry w mostku. Czy dobrze myślę, że jak obetnę woofer spięty w mostku na ok 400-500Hz to będzie się dało jakoś to słuchać? Wyższe pasmo przejdzie wtedy na inne głośniki. Teoretycznie powinno się udać. No właśnie... teoretycznie. Jak to jest w praktyce?

 

3. Co lepsze, 3way na Swansie M3N + innym TW, czy kupno tweetera do 2way? Ogranicza mnie radio, więc 3way byłby cięty na zwrotce aktywnej BEZ CZASÓWEK!!

Patrz foto - MID w trójkącie. Nie napawa mnie optymizmem perspektywa zabudowy tego głośniczka w trójkącie - jest wg mnie za duży. Nie chcę kolejnego kulfona na słupkach, tw i mid muszą być oddzielnie. 

 

4.  Zbudowałem sobie skrzyneczkę na wzmaki. Zrobiłem się w niezłe bambuko, bo nie ma miejsca na suba. Patrz foto- jedynie ok. 25cm dostępnej wysokości!! Nie ma możliwości rezygnacji ze skrzynki na wzmacniacze, nigdzie indziej nie upchnę instalki. Co teraz? Chciałbym za wszelką cenę postawić jakiegoś suba na tej skrzynce, żeby reszta powierzchni bagażnika była wolna. 12" nie wejdzie. 2x8" ?

Są jakieś przeciwwskazania przy zabudowie skrzynki, która jest niska, a szeroka? Przeważnie spotyka się skrzyneczki kształtem zbliżone do sześcianu- stąd do pytanie.

 

 

Reasumując;

- czemu drzwi nie kopią jak powinny, a "głośne" słuchanie strasznie męczy ucho?

- 3way+sub i woofery w mostku, czy kupno tweeterów i instalacja 2way+sub

- co począć z subem?

 

 

Mam nadzieje, że temat nie wyląduje w śmietniku. Interesuję się CA już ponad półtora roku, słuchałem np. instalacji u Backonika i do tego poziomu chciałbym dążyć. Najważniejsze teraz dla mnie ogarnąć dlaczego odkręcenie głośności powoduje tak ogromne problemy z jakością muzyki i dlaczego ta nieprzyjemna średnica tak się wydziera. W normalnych instalacjach z którymi miałem styczność nie ma takiego efektu jak u mnie :/ Zależy mi żeby skończyć tą instalację na zadowalającym poziomie...

post-17572-0-66219500-1441747096_thumb.jpg

post-17572-0-79481600-1441747103_thumb.jpg

post-17572-0-18021200-1441747113_thumb.jpg

post-17572-0-75149100-1441747123_thumb.jpg

post-17572-0-13932500-1441747132_thumb.jpg

post-17572-0-60901200-1441747139_thumb.jpg

post-17572-0-81662800-1441747147_thumb.jpg

post-17572-0-59874300-1441747155_thumb.jpg

post-17572-0-90858300-1441747162_thumb.jpg

post-17572-0-94237100-1441747170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Rabbit Twój temat. http://www.strefacaraudio.pl/topic/47244-9833r-a-brak-basu/

Nie wiem jak to możliwe, ale wszystko się zgadza...

 Gra na c maksymalnym podbiciu tak jak oczekiwałbym gry na poziomie zerowym.

 

 

podpinałem jeden głośnik w przeciwfazie i nie odczułem żadnej różnicy w ilości basu. Ogólnie jakoś to kuleje - separacja w utworach żadna, wszystko zlane w jedno.

 

 Tweeter gra strasznie głośno. Żeby pojawiły się jakieś detale to woofer przyciąłem na 4kHz. 

 

 

Może z wooferem to przesada, bo swojego tnę na 2kHz (wcześniej jak były beymy to 1.6kHz wystarczyło), natomiast tweeter muszę ciąć na 5kHz 3 rzędem bo na 4kHz/12dB za bardzo się wydziera. Poza tym wszystko się zgadza. U mnie też jeden głośnik w przeciwfazie nie robi żadnej różnicy...

 

Zapytam jedną rzecz, która nie wynika z Twojego tematu. Czy przy maksymalnym podbiciu niższych tonów na eq 9833r gra tak jak na innym radiu na FLAT ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same niższe rejestry na maksymalnym podbiciu grają na podobnym poziomie, co na innych radiach na FLAT. Z tym że takie podbicie basu nie służy jakości dźwięku, jak to bywa gdy się za bardzo zaczyna kręcić gałką w equalizerze.

 

Ja obstawiam radio. Są modele alpiny jak 9812, 9835 które dobrze grają dołem. Mialem 7878r, 9833 i te z kolei bardzo skromnie podawały dolne rejestry na woofery. Także alpina alpinie nie równa :) Poszukaj kogoś z innym radiem do pożyczenia. Myślę że do samego sprawdzenia drzwi może się nadać nawet markowe "marketowe" radio. Pomijając całą resztę pasma, dolne rejestry potrafią zagrać zadowalająco na sprawdzenie drzwi :)

 

P.S. Cięciem woofera się nie martw :) Po prostu mam tweeter, który zaczyna mi żyć dopiero przy 6,3 kHz w bodajże drugim lub trzecim rzędzie. Ale właśnie zaradzam temu odpowiednim wpisem w dziale "Kupię" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zmienił TW i poszedł w dwie drogi :) Beyma powinna mieć odpowiedni kick i kulturę w średnicy. Może te problemy leżą właśnie po stronie głośników. Ogólnie Twoje tweetery bardzo mnie rozczarowały po podpięciu w moją instalkę. Nie wiem czy nie nadają się one do 2 way czy po prostu nie nadają się do niczego... Poczekaj na Beymy i wtedy kombinuj :)

Equalizer ustaw na flat i zostaw go w spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie nie rozumiem jak to słabo basuje radio ;) jakaś kupa w instalacji i tyle. Mam 9833 i nie narzekam na brak basu. Najpierw prawidłowa aplikacja potem ciecia czasy i musi grać. To fajnie grająca alpinka dużo bardziej podiba mi się niz 9855 i 9812. Gra jakby to powiedzieć bardziej naturalnie bez uwypukleń może ti niektorym się nie podoba. Tak na marginesie granie 9833 i 9835 to praktycznie to samo róznice sa subtelne i napewno nie wyczuwalne na tej klasie sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Reasumując;

- czemu drzwi nie kopią jak powinny, a "głośne" słuchanie strasznie męczy ucho?

- 3way+sub i woofery w mostku, czy kupno tweeterów i instalacja 2way+sub

- co począć z subem?

Ten swans może zagrać w dwóch drogach, wystarczy sprawdzić T/S.

Ten woofer nie ma podanego nawet pasmo przenoszenia a Ty kultury od niego oczekujesz... :wink:

Jeśli 100W z AA nie dają dobrego kicku to albo za dużo oczekujesz od tych wf lub jest coś nawalone w instalacji. Mam te same rca i nie ma z nimi problemu, zostaw je w spokoju.

Jak tniesz go od dołu czy puszczach cale pasmo? Góra 2 khz 6 czy 12 db? TW 5khz 18db to pod 3 drogi nie dwie. Daj mu 5/12.

Jak Ci zagra zadowalająco przód w 2ch drogach wtedy myśl o sub'ie a następnie o 3 drogach.

Jak masz gainy i czy nie przesadziłeś je rozkręcając? AA ma czułość do 200mV - 1 V a ty sparowałeś je z 4V jednostką. TW ciężko zasilać AA bo prawie na zero musi być gain by zgrać z wf.  Np kolega lukaszLDZ nie dał rada nawet z 50hc to zgrać który ma czułość do 2 V..Wziąłeś to pod uwagę? Słuchał ktoś Twoje auto na spocie np czy sam od początku dłubiesz?

 

Niestety inaczej pomóc nie mogę bo nic kompletnie z tego co napisałeś nie słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmej - jak sie pędzi wzmacniacz z remotki to tak jest :) a tak serio to po prostu nie pasowało mi granie calego systemu z roznych piecowni. Potrzeba naprawdę sporo pracy i wiedzy aby to zgract a czasem i tak sie nie udaje. Dużo łatwiej popedzuc system z piecykow z jednej stajni o tej samej czulosci gain. To ze wzmak ma czułość najnizek 2v a alpina 4v w niczym nie przeszkadza. Jedynie gała krecic do konca nie mozna. Nie ukrywam jednak ze lepiej stroilo mi sie system na pionierach czy p4, które maja duzo szerszy zakres czulosci gain he i di końca gała jrecic mozna było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie nie rozumiem jak to słabo basuje radio ;) jakaś kupa w instalacji i tyle. Mam 9833 i nie narzekam na brak basu. Najpierw prawidłowa aplikacja potem ciecia czasy i musi grać. To fajnie grająca alpinka dużo bardziej podiba mi się niz 9855 i 9812. Gra jakby to powiedzieć bardziej naturalnie bez uwypukleń może ti niektorym się nie podoba. Tak na marginesie granie 9833 i 9835 to praktycznie to samo róznice sa subtelne i napewno nie wyczuwalne na tej klasie sprzętu.

Mialem okazję słuchać zarówno 9833 i 9835, jak dla mnie gra to zauważalnie inaczej. 9833 brałem od gościa, który na codzień serwisuje alpinki - stwierdził ze 9833 i 35 to zupełnie inne radia, a twierdzenie o ich identyczności jest mitem.

 

Takie pytanie zadam, ale to już odnośnie mnie, który tez z 9833 nie otrzymywał dobrej ilości basu - idąc za tokiem rozumowania, ze w instalacji miałbym kupę, to czemu inne radia, jak 9812 czy 958 trzęsą wooferem aż mi całą rdzę z drzwi wytrzepuje? Na instalacji bez jakichkolwiek zmian oprócz radia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq podjedz, wymienimy radyjka na 9835R i sprawdzimy.

Jak dalej bedzie kupa, podłączymy Mosconiego lub jakąs z Celestr, wtedy sprawdzimy poprawność montażu wf i wykonania wygluszenia.

Co do Swansa gra w 2w. miałem u siebie przez dłuższy czas i dawał radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mialem okazję słuchać zarówno 9833 i 9835, jak dla mnie gra to zauważalnie inaczej. 9833 brałem od gościa, który na codzień serwisuje alpinki - stwierdził ze 9833 i 35 to zupełnie inne radia, a twierdzenie o ich identyczności jest mitem.

Ja porywnywałem bezpośrednio w mojej instalacji, róznice dla mnie na tych samych klockach były subtelne i napewno nie polegały jak to nazwałes na trzesieniu nogawką lub tez nie... nie wiem, moze jestem głuchy :)

Jak wspomniałem 9833 dla mnie gra dośc naturalnie bez podbarwień, niektóre jednostki podbarwiaja bas i stąd to odczucie, albo po prostu w parametryku było nagrzebane, nie wiem. Czasem trzeba troche pobawic sie cieciami i czasami aby uzyskac to co sie chce uzyskac, pomijam fakt, ze pewnie jakis procent sprzetu dostepnego w sieci , który sprzedawany jest dalej byc moze jest po jakichs nieudolnych naprawach lub po prostu uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Średnica drze jape na wszystkie możliwe sposoby

 

Jejku to stwierdzenie wywołało u mnie - :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Nie to żebym sie naśmiewał z Twego problemu ( żeby nie było).

 

Jak dla mnie to - dobór klocków w  tej układance uwydatnił/uwypuklił  akurat taki efekt. Pomijając już nawet fakt wystrojenia .

 

Audio Art to zacny sprzęt- ale chyba nikt nie stwierdzi że gra "ciemno,z za kotary"  raczej w drugą stronę - prawda.

Nie uważam żeby Alpiny jak to mit krąży- ostrzyły . Jednak przy takim Clarku 958 są raczej  postrzegane jako bardziej "rześkie i otwarte".

 

Nie jest błędem czy problemem łączenie tych klocków .Jednak przy tych tweterach itd   sam słyszysz co wyszło.

Jedyna prosta rada.

Spot i jak to mówią szybka wrzuta .

Nie jest to wyjście czy najlepsze rozwiązanie .

Ale przynajmniej naświetli Ci temat że łącząc podzespoły o pewnym profilu grania można dojść do przesytu w danym zakresie pasma.

 

Próbuj, testuj  w tym cała frajda.

Zbierzesz doświadczenia  a  nóż  i  widelec     trafisz na to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nie było mnie tyle czasu, bo całe 2 dni od rana do późnej nocy spędziłem w garażu przy drzwiach. Rozprułem wygłuszenie, poprawiłem tu i ówdzie, zamontowałem nowe dystanse i... zaczęło kopać jak powinno ;) W życiu bym nie pomyślał, że takie drobiazgi jakie dziś wyklejałem mają tak istotny wpływ na muzykę... Tak więc woofry kopią, problem z za głośnym graniem zniknął. Była to wina drzwi. Po temacie. Teraz tylko czekam na jakiś zlot, aby chłopaki ocenili czy gra poprawnie, czy mam jeszcze sprawdzić inne radio i RCA. Po wczorajszych i dzisiejszych walkach drzwi już się szczelniej zrobić nie da. Chyba że zalać betonem : ) 

 

 

 


Ten woofer nie ma podanego nawet pasmo przenoszenia a Ty kultury od niego oczekujesz...

Ten wooferek to naprawdę uczciwy głośnik za tą cenę. Teraz pokazał co potrafi i potwierdziły się słowa SIWEGO, który sam polecił ten woofer.

Wg mojej oceny jakbym miał wybierać między R6A (które miałem ponad rok czasu) i Excursionem to wybrałbym tego drugiego. Ale to ocenią już chłopaki na jakimś zlocie... Pomijając już fakt, że te głośniki zostały kupione tylko "żeby coś buczało" na czas jak mi przyślą nowe beymy z gwarancji. Na forach tak zachwalają te R6A, a moim zdaniem ten woofer to DNO. Excursion gra o wiele przyjemniej, a dołem również nie gardzi ;) Ale ja się nie znam, tylko czytam i się uczę.

 

 

 


Jak tniesz go od dołu czy puszczach cale pasmo? Góra 2 khz 6 czy 12 db? TW 5khz 18db to pod 3 drogi nie dwie. Daj mu 5/12.

Bez przesady, trochę w tym siedzę i takie podstawy znam. Po naprawie drzwi tnę woofer 63Hz/18dB, niżej ma dość. Tak na szybko ustawione w czasie jazdy: WF 63Hz/18dB - 1.2kHz/12dB, TW: 4kHz/12dB.

No i rozwiązał się kolejny problem, teraz spokojnie da radę posłuchać tweeter przy 4kHz. Wcześniej nie wiem co się działo, ale była tragedia. Drzwi załatwiły sprawę. 

 

 

 

 


Jak masz gainy i czy nie przesadziłeś je rozkręcając? AA ma czułość do 200mV - 1 V a ty sparowałeś je z 4V jednostką. TW ciężko zasilać AA bo prawie na zero musi być gain by zgrać z wf.  Np kolega lukaszLDZ nie dał rada nawet z 50hc to zgrać który ma czułość do 2 V..Wziąłeś to pod uwagę?

"Kupuj wzmacniacz tej samej marki, będzie łatwiej zgrać" - mówili. Gainy liczę ze wzoru i ustawiam za pomocą miernika, lepszego sposobu nie znam. Spokojnie dałem radę zgrać tw z wf nie korzystając nawet ze wzoru. Nie miałem czasu na takie pierdy, jutro ustawię jak powinno być ;)

 

 

 

 


Jak dla mnie to - dobór klocków w  tej układance uwydatnił/uwypuklił  akurat taki efekt. Pomijając już nawet fakt wystrojenia .

Są rzeczy, których na forum nie znajdę. Żaden tekst, opis, utwór literacki nie zastąpi mi brzmienia usłyszanego na żywo. Jako "świeżak" mogłem się tylko kogoś zapytać, czy taki wzmacniacz jest dobry i kupić w ciemno. Nikt mi nie wmówi, że na tym forum ktoś mi dobierze klocki, bo wszystkie takie tematy pt "jaki wzmacniacz za 300zł" lądują w koszu, tak ot profi żeby zachęcić nowych użytkowników :) Mogę zatem jedynie kupować w ciemno lub/oraz bazować na zlotach i opiniach zaufanych kolegów.

 

 

 


Ogólnie Twoje tweetery bardzo mnie rozczarowały po podpięciu w moją instalkę. Nie wiem czy nie nadają się one do 2 way czy po prostu nie nadają się do niczego...

A więc to Ty byłeś u mnie po tweeterki. Powiem Ci, że po podpięciu ich pod AA i zlikwidowaniu problemów z drzwiami to nie ten sam głośnik. Może kiedyś spotkamy się na zlocie to sam ocenisz ;) Już nie w kontekście interesów, a wymiany doświadczenia. Swansy zostają u mnie już do końca, szkoda za grosze oddawać, a będzie zawsze coś w zapasie.

 

 

Panowie, zatem jeśli drzwi są ogarnięte, poprosiłbym o jakąś wskazówkę co dalej....Uzyskałem pewien poziom i chcę się dalej edukować :)

 

- Średniak leży w szafie i się kurzy. Sprzedać go i kupić TW do 2way, czy robić 3way na tym średniaku i TW (lub zmienić tw) i postawić na zwrotce aktywnej bez czasów?

- Patrząc na zdjęcia zamieszczone w temacie, jak oceniacie pomysł zabudowy mida w trójkącie? Nie wiem czy to w ogóle możliwe do zrealizowania, ten trójkąt jest taki malutki....

- Co zrobić z subem? Nie mam miejsca, patrz opis w temacie. Znajomi polecali mi kupno jednej dobrej 10-tki albo 12-tki, ale to już nie możliwe ze względu na wymiary. I nie mam pojęcia co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bez przesady, trochę w tym siedzę i takie podstawy znam. Po naprawie drzwi tnę woofer 63Hz/18dB, niżej ma dość. Tak na szybko ustawione w czasie jazdy: WF 63Hz/18dB - 1.2kHz/12dB, TW: 4kHz/12dB.
No i rozwiązał się kolejny problem, teraz spokojnie da radę posłuchać tweeter przy 4kHz. Wcześniej nie wiem co się działo, ale była tragedia. Drzwi załatwiły sprawę. 

Teraz to na bank srednica japy nie drze ;) (to juz ogarnij sobie na spokojnie)

Co do suba, to jak zrobisz odpowiednia skrzynke to wejdzie i dyszka spokojnie Ci na ta zabudowe (2 skosne scianki, przednia i tylna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz to na bank srednica japy nie drze ;)

Z "darciem ryja" miałem na myśli efekt placebo źle wygłuszonych drzwi. Pasmo woofera od 500Hz wzwyż powodowało eksplozję ucha, dźwięk był przesadnie za głośny. Teraz gdy furtki są szczelniejsze ten dźwięk nie przedostaje się na zewnątrz w aż takim stopniu. Btw. przeważnie zawsze ciąłem woofer w okolicy 1.2-1.6kHz/12dB, a TW 4kHz/12dB. Jakoś inne ustawienia mi nie pasują, ale co mówi teoria od doświadczonych użytkowników? TU nie ma ironii, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za bardzo masz to rozsuniete = duzy dolek na srednicy.

Przy takim cieciu tweetera powinienes wf uciac na conajmniej 2 kilo 12dB albo 1.4 - 1.6, ale wtedy 6dB/oct.

Sprobuj, jesli zrobi sie balagan na srednicy, to odwroc faze tweeterow wzgledem wooferow i wtedy posluchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro spróbuję.

 

Krisman, dobrze kojarzyłem, że to Twój temat oglądałem kilka miechów temu i zapadł mi w pamięci.

http://www.strefacaraudio.pl/topic/42221-volvo-v70-krisman/?p=442280

Z opisu wynika, że miałeś tu 2x8". Co byś mi radził - zrobić podobnie, czy jednak pójść w 1x10" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czego oczekujesz od suba i czego sluchasz, ale 2x8 to fajne i dosc uniwersalne rozwiazanie.

Trzesienia autem tym raczej nie zrobisz, ale do kulturalnego uzupelnienia jak najbardziej OK.

Musze sie przyznac, ze czasem mi brakuje takiego naprawde niskiego zejscia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


trochę w tym siedzę

Okey :wink: czyli to nie Twoja niewiedza tylko sposób jak się wypowiadasz :wink2:

 

No i nie mogłem przejść obok takich pier**ł

 

 

 


Na forach tak zachwalają te R6A, a moim zdaniem ten woofer to DNO

 

Tak mówi każdy kto nie umie go ogarnąć lub ogarniętego nie słuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, lepszego wf do 2way nie ma ;) Nie tylko ja mam takie zdanie i fakt, nigdy nie sluchalem "ogarnietego" r6a, widocznie wymaga komory bezechowej zeby zagraly dobrze. Bardziej upierdliwego i meczacego ucha woofera nie spotkalem. Ale to przeciez forumowy hit wiec co ja sie bede wypowiadal ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, lepszego wf do 2way nie ma ;) Nie tylko ja mam takie zdanie i fakt, nigdy nie sluchalem "ogarnietego" r6a, widocznie wymaga komory bezechowej zeby zagraly dobrze. Bardziej upierdliwego i meczacego ucha woofera nie spotkalem. Ale to przeciez forumowy hit wiec co ja sie bede wypowiadal ; )

 No właśnie.. to bym się powstrzymał :wink2:

 

Co innego że ma się inne preferencji ale dno?... kolego.... zjedz snickersa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie słyszałeś i nie potrafiles ogarnąć to nie znaczy ze R6A nie gra ;) dobrze grających aut na tym wooferze było kilka, ale jaki instalator takie granie ;) Na Twoim miejscu powstrzymalbym wyrażanie skrajnych opinii nie mając nic na potwierdzenie swoich słów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sam zjedz snikersa, bo sam wyjechales z tematem r6a. Na forum mozna poczytac same superlatywy, mozna odniesc wrazenie, ze lepszego woofera na swiecie nie ma. Tymczasem zwykle "nol-nejmy" za 220zl graja w tych samych drzwiach dwa razy lepiej. I to nie jest tylko moje zdanie.

Nie mam doswiadczenia i jak widac tego nie ukrywam, ale r6a zawiodl po calosci i dopiero po przesiadce na inne woofery zobaczylem jakie to bylo g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...