Skocz do zawartości

Ufo w głośnikach po włączeniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja spróbowałbym odłączyć na chwilę wszystkie bajery od radia, podać na krótko masę prosto z akumulatora do radia, ale najlepiej odłączając wcześniej oryginalną masę.

 

Dokładnie to właśnie zrobiłem, bajery od radia nic kompletnie nie zmieniają, natomiast jeśli chodzi o masę to dziwna sprawa, po odłączeniu czarnego kabla od masy radio dalej gra, gdzie indziej mam jej szukać? Z anteny też nie idzie. Od zawsze mam zakłócenia w aucie, słychać je w głośniku nawet gdy nie gra, może to będzie przyczyną? Zakłócenia tzn np bardzo delikatnie mrugający ekran, lub inne źródła światła (nie da się tego uchwycić na nagraniu)

 

Filmik1:

słychać zakłócenia z głośnika kiedy nie gra

https://www.youtube.com/watch?v=iU6RZ7fl_dQ&feature=youtu.be

Filmik2:

po dokładnym wsłuchaniu się kiedy telefon ląduje przy tweeterze słychać 'szumy', 'trzeszczenie'

https://www.youtube.com/watch?v=A6BJ-Bpx2T8&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagnij kable do radia od aku i po sprawie :) podłączyłes mp3 bezposrednio do wzmaka ?? Wykluczysz wtedy winę radia.

Dziś spróbuję podłączyć pod tel, 1 rca mam podłączyć pod wejście jacka w telefonie?

Napięcie ciągnąłem i masę też tylko nie bardzo wiem który to w tym radiu masa bo czarny - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka :rotfl:

Kupiłem przejściówkę z jacka na 2 x RCA podłączyłem pod telefon i... idealny dźwięk bez żadnych zakłóceń.

Czyli wina radia... Nie wydaje się być uszkodzone, co może w nim stanowić problem?

Może chodzi o tą masę? Czy coś jeszcze może być na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kupiłem przejściówkę z jacka na 2 x RCA podłączyłem pod telefon i... idealny dźwięk bez żadnych zakłóceń.

 

 

 


Czyli wina radia...

 

Jeśli podłączyłeś telefon bezpośrednio pod wzmacniacz (pominąłeś kable RCA idące od radia) , to nie możesz wykluczyć iż to właśnie one mogą  siać ...lub raczej zbierać śmieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączyłeś telefon bezpośrednio pod wzmacniacz (pominąłeś kable RCA idące od radia) , to nie możesz wykluczyć iż to właśnie one mogą  siać ...lub raczej zbierać śmieci .

kable sprawdzone - są  ok

aha no i po kablach sprawdzalem, przy samym radiu podpiąłem przejsciowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat ;)

Nowe poszlaki w walce z zakłóceniami, problem nadal nie rozwiązany.

Zacząłem się zastanawiać, dlaczego przy trzaśnięciu drzwiami, przy włączonym radiu słychać jest trzeszczenie w tweeterach.

Po zdjęciu tapicerki ukazało się takie zjawisko:

https://youtu.be/D2Un0AO6Stk

Przy dotykaniu membrany głośnika w tweeterach słychać nic innego jak odgłos pompowania, aby go usłyszeć radio musi być włączone głośność minimum 1.

Dotyczy to woofera lewego i prawego. Głośniki sprawdziłem, są w porządku.

Zmieniając ustawienia na zwrotnicy tylko w jednej pozycji odgłos "pompowania" zamilkł całkowicie, tzn kiedy miejsca 4,7uF 3,3uF 2.2uF zostawię puste, ale wtedy tweeter nie gra ;)  to jest w instrukcji zwrotnic na stronie 4 http://www.audio-system.de/dokumente/bda_hx-series_komplett.pdf

http://s2.ifotos.pl/img/201506171_wsaphas.jpg

 

Razem z Raadkiem z forum szukaliśmy wcześniej przyczyny, sprawdzaliśmy głośniki, wzmacniacz, instalacje, jest poprowadzone zasilanie do radia bezpośrednio od aku, no ale poza tym, że teraz jest to wszystko profesjonalnie ogarnięte problem nawet nie drgnął.

Masa RCA sprawdzona, natomiast puszczając muzykę z telefonu nie słychać zakłóceń.

Może komuś coś do głowy przychodzi co dalej należy grzebać?

Problem już dawno mnie wykończył i nie bardzo wiem za co mam się teraz zabrać, bo praktycznie cała instalacja została przejrzana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zmieniając ustawienia na zwrotnicy tylko w jednej pozycji odgłos "pompowania" zamilkł całkowicie, tzn kiedy miejsca 4,7uF 3,3uF 2.2uF zostawię puste, ale wtedy tweeter nie gra ;) 

No nic dziwnego ze nie gra jak jest odlaczony :)

Telefon podlaczasz od strony wzmaka czy od strony radia? Mam na mysli czy sygnal leci po tym samym kablu co od radia do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, w tym temacie opiszę następny # problem, którego nie mogę rozwiązać sam ;)

 

Instalacja: alpine ina-910r, hifonics olympus, hx 165 phase oraz świeżo jl audio 10w3.

 

Po wyeliminowaniu problemów z radiem (zmiana) początkowo podłączyłem tylko zestaw na przód, grało ok, bez zbędnych szumów oraz zakłóceń. Problem pojawił się po podłączeniu suba początkowo przez zwrotnicę wbudowaną w radio, końcowo po zwrotnicy we wzmacniaczu (radio nie ma funkcji dostatecznego ścięcia subwoofera). Po radiu wycie w głośnikach (tylko po odpaleniu auta) było na tyle dokuczliwe, że bałem się włączać radio - wtedy było ustawiona większa moc na wzmacniaczu. Natomiast po zwrotnicy wbudowanej w wzmacniacz nieco ucichło (minimalna moc na wzmacniaczu dla przedniego kanału), ale nadal słychać dokuczliwy dźwięk. Dźwięk ten przypomina wycie i jest jednolity, nieznacznie się natęża, podczas obciążenia elektryki w aucie (np podczas skręcania - wspomaganie). Przypominam, że problem występuje tylko na odpalonym silniku.

Mase na wzmacniaczu sprawdziłem obtaczając wyjścia drucikiem, zero efektów.

 

Gdzie mogę dalej szukać przyczyny?

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jednej parze RCA zakłócenia się nie pojawiały, podłączenie drugiej pary powodowało pojawienie się świstu alternatora. Pomogła wymiana sygnałówek. Może wzmak masz przykręcony do fotela i obudowa ma kontakt z masą co powoduje pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwszy test jaki zrobiłem to odłączenie rca od suba, efekt: wszystkie niepożądane dźwięki zniknęły, co dalej? Nie mam trzeciej pary kabli rca żeby na szybko sprawdzić, rca idą po innym progu niż zasilania, dopiero tam bliżej wzmacniacza ewentualnie mogą być niedaleko od siebie na krótkim odcinku, jeśli ma to znaczenie mogę je wyciągnąć i przez kanapę dla testu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...