Skocz do zawartości

Ufo w głośnikach po włączeniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero co poprowadziłem instalacje i podłączyłem przedni zestaw pod wzmacniacz. Granie to audio system hx 165 phase na zwrotnicach, wzmacniacz Hifonics Olympus VIII (4-kanały), radio sony xav-60.

Problem jest taki, że lewy tweeter charczy - głównie w zakresie 150-400 Hz, dźwięk wskazuje na jakieś zakłócenia, sprawa wygląda tak:

-przed podłączeniem wzmacniacza (pod radio) nie było zupełnie tego problemu

-głośnik charczy nawet wtedy gdy w radiu ustawie żeby grały tylko prawe, to z lewego nadal słychać charczenie.

-kabel sygnałowy idzie prawym progiem, + i - od aku idą lewym

-nie ma znaczenia pod które kanały podpięte są głośniki (SPEAKERS A lub B) sprawdziłem oba

-wzmacniacz używany, głośniki także używane

 

Gdzie powinienem zacząć szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może sie pomyliłem z tymi hz ale bawiąc sie equalizerem tak jakoś mi sie zdawało.

Żeby zobaczyć zwrotnice musiałbym zdjac maty z drzwi, ale nie mogą być zle podłączone E - wzmacniacz M - woofer H - tweeter, chyba ze h nie oznacza high a m medium...

dodam że drugi tweeter tez charczy tylko ze mniej, w zasadzie charczy to jest złe slowo bo to jest takie zakłócenie jakbym mial slaby zasięg anteny radiowej, takie szumy.

 

Gdybym nie słuchał tych głośnikow pod samym radiem, to obwinilbym glosniki, ale grały dobrze. Zakłócenia są slyszalne nawet gdy nic nie gra. Dodam że mam podłączony adapter do sterowania z kiery (piloty.pl) jeśli to ma jakies znaczenie. Jak najprościej sprawdzić czy to wzmacniacza wina? Może ktoś z waw i ma jutro (czwartek) chęć i czas? ;)

Aha no i wzmak napędza 2 kanały na przód, dwa głośniki z tyłu napedzane przez radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za częstokliwości rzędu 150-400hz odpowiedzialny jest woofer,sprawdz jeszcze raz instalację,bo być może właśnie gotujesz tweeterki niskimi częstokliwościami.

Jeśli aplikacja jest prawidłowa,piszesz że mówiłeś że bawiłeś się equalizerem,być może przesterowywujesz sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć zwrotnice musiałbym zdjac maty z drzwi,

to gdzie ty upchałeś zwrotnice ? do środka drzwi ??  czy pod boczek ?? Najlepiej podjedz na spota w wawie, niech ktos zobaczy to na własne oczy jak masz to podłączone ,puki te głośniki zyją jeszcze .Poproś o pomoc nic to nie kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, pewnie sam się pochwali jak poprawi :wink2:

 

Instalacja przejrzana od akumulatora do głośnika. Na skutek irytacji Radka zwrotnice odnalazły swoje miejsce w bagażniku w widocznym miejscu - po obydwu stronach, na ścianach bocznych tapicerki. Kable zostały sprawdzone, rozsądnie rozmieszczone, poupinane paskami zaciskowymi, żeby nigdzie nie uciekały i nie latały.

U Radka sprawdziliśmy, że nie jest to wina ani wzmacniacza ani kabli RCA.

 

Efekt jest taki, że głośniki zaczęły czysto grać, ogólnie jest znaczna poprawa w jakości dźwięku. Natomiast cel nie został osiągnięty, tweetery nadal odbierają sygnały wysyłane przez UFO... Po zabawie zwrotnicą i wzmacniaczem zauważyłem tylko zależności takie, że niepożądane szumy najbardziej nasilone są wtedy gdy na zwrotnicy ustawię im głośność maksymalną, a kanał na wzmacniaczu podkręcę do maksimum, przy ustawieniu basic na zwrotnicy oraz minimalnym na wzmacniaczu - szumów prawie że nie słychać.

 

Wydaje mi się, że odpowiedzialne za to są właśnie tweetery, może ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jackiem pod chincha ten tel?

Nie wiedziałem że tak można.

 

O co chodzi z tą masą, przez to że dwie różne może się coś dziać?

 

Zwrotnice też mogą być wadliwe, ale nie mam drugich żeby sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz masę na radio, skąd masz masę na wzmacniacz?

Radio normalnie po kostce iso, wzmacniacz - masa razem z napięciem poprowadzona dwoma kablami spawalniczymi od aku

 

Nie mam żadnych tweeterów poza fabrycznymi, da się jakoś sprawdzić czy to ich wina?

Sprawdziłem na fabrycznych - jest to samo, to nie wina głośników....

Pozostają zwrotnice, ewentualnie radio, do którego wpięta jest kamera cofania, czujniki cofania.

W radiu podłączałem się już pod RCA REAR AUDIO, też nic nie pomogło.

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

 

11215889_940035942715746_680008565_n.jpg

11195442_940035946049079_1690727933_n.jp

 

Polaryzacja jest dobra, E - wzmacniacz, M - woofer, H - tweeter.

http://www.audio-system.de/dokumente/bda_hx-series_komplett.pdf model wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...