Skocz do zawartości

zaślepianie otworów technologicznych aluminium peugeot 206


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Prace nad moim peugeotem 206 3d trwają. Można powiedzieć że skończyłem już prawe drzwi, i mam rozbebeszone lewe. Oklejam matą GMS 07 proliner. Wykleiłem ładnie drzwi wewnątrz, wpuściłem przewód głośnikowy, zamontowałem dystans z mdfu i zabrałem się za zaślepianie otworów. I tu moje pytanie, użyłem do tego blachy aluminiowej 0,4mm, ze względu na łatwość cięcia i formowania, przykręcam ją na blachowkręty, gdzieniegdzie dodając usztywnienie w postaci poprzecznych słupków a powstałe wybrzuszenia formuję młotkiem dopasowując do otworów tak żeby blacha była sztywna i się nie uginała.

Wiem ze w obudowie głośnikowej ogromne znaczenie ma sztywność, ale jednak po przyklejeniu maty gdzieniegdzie się troszkę ugina.

Jak duży ma to wpływ na prace woofera? Będę to słyszał? (w sensie czy woofer zagra dużo gorzej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem ze w obudowie głośnikowej ogromne znaczenie ma sztywność, ale jednak po przyklejeniu maty gdzieniegdzie się troszkę ugina.

Jak duży ma to wpływ na prace woofera? Będę to słyszał? (w sensie czy woofer zagra dużo gorzej)?

 

Tak. Jeśli już robisz taką rzeżbę to zrób to tak aby blacha nie uginała się pod naciskiem dłoni.

Ma być nie do nagięcia.

 

Z alu 0,4mm szkoda czasu i prundu na to. Używając blachy alu nie schodziłbym poniżej 4mm.

Równie dobrze mogłeś dać 3 warstwy maty i wyszło by na to samo.

 

Z żywicą pracuje się dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alu 0,4mm szkoda czasu i prundu na to. Używając blachy alu nie schodziłbym poniżej 4mm.

 

Ile??? Powodzenia przy formowaniu takiej blachy, chyba jakąś prasą i młotem pneumatycznym. Idąc tym tokiem rozumowania to powinien wymienić całe poszycie blachy drzwi bo przecież nigdzie w aucie nie masz 4mm. 0,4 to faktycznie mało i należałoby to dodatkowo usztywnić np żywicą ale już 1mm grubości plus mata bitumiczna w zupełności wystarcza i nic się nie będzie uginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z alu 0,4mm szkoda czasu i prundu na to. Używając blachy alu nie schodziłbym poniżej 4mm.

 

Z tego co napisałeś wynika, że nie schodziłbyś z grubością blachy poniżej 4mm. Nie brzmi to dość sensownie ale tak napisałeś, stąd moje zdziwienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem;

 

 

Jeśli już robisz taką rzeżbę to zrób to tak aby blacha nie uginała się pod naciskiem dłoni.

Ma być nie do nagięcia.

 

 

 

Czyli... skoro się decydujesz na blachę to użyj takiej grubości która pozwoli osiągnąć cel.

Jeżeli kształt drzwi powoduje zbyt duże trudności z dopasowaniem odpowiedniej grubości blachy to....

 

 

 

Z żywicą pracuje się dużo lepiej.

 

Gdzie napisałem że ma tłuc młotkiem 4mm blache?

 

 

 

 

Co do odpowiedniej grubości takiej blachy;

Niektóre kickpanele zamykałem blachą 3mm i wyrażnie było czuć drgania.

Po zmianie na 4mm drgania ustały i można było odczuć znaczną poprawę w zakresie kickbasu.

 

Takie otwory technologiczne mają znacznie większą powierzchnię niż klapeczki o których tu piszę.

 

Życzę wszystkiego dobrego z 1mm papierkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie wszystko ugina się jednakowo, nawet tam gdzie blacha jest fabryczna,

A zwłaszcza na dole , od wofera w prawo (jak na drzwi patrzyć) można je uginać dłonią .

Z grubością też nie ma co przesadzać (w niektórych miejscach) , nie że to nic nie da tylko boczek sie nie zamknie jeśli będzie to blacha mata i przykręcana na równo.

Nie zapominaj o cięgnie od otwierania drzwi w tym miejscu tapicerka sie załamuje i chyba jest na równo z ogi blachą i dobrze sie trzeba nagimnastykować  żeby wszystko pasowało jak ulał  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z żywicą pracuje się dużo lepiej.

 

Święte słowa. Jak drzwi są w miarę proste, można powalczyć z blachą, ale większość jest mocno nieforemnych, więc laminat jest łatwiejszą metodą. Profilowanie grubej blachy jest bardzo trudne. 

 

 

 


w zasadzie wszystko ugina się jednakowo, nawet tam gdzie blacha jest fabryczna,

 

No i tu jest właśnie problem. Każde drzwi są inne i trzeba eksperymentować, no chyba, że robi się 20-ty raz te same drzwi. Przy moich drzwiach wydawało mi się, że wszystko jest sztywne, a jednak po zapakowaniu głośników i podkręceniu mocy okazało się że potrzebne są poprawki. I to nie w zaklejaniu otworów, ale właśnie w usztywnianiu blachy drzwi. Robiłem laminatowe wyklejki z zatopionymi rurkami alu, żeby uzyskać odpowiednią sztywność, tam gdzie blacha pracowała. 

 

post-7749-0-20071500-1437835839_thumb.jpg post-7749-0-12405500-1437835836_thumb.jpg post-7749-0-94327800-1437835840_thumb.jpg post-7749-0-25680900-1437833651_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-16373-0-49788800-1440704205_thumb.jpg

 

tak to wygladało przed oklejaniem, po lewej stronie dystansu pod blachą dodałem jeszcze 2 słupki wzmacniające, przykręciłem do nich blachę, w sumie dystans zamocowany do drzwi w pięciu punktach na kilka wkretów, blacha w miarę "wyprofilowana" młotkiem, żeby się nie gięła

 

post-16373-0-96129600-1440704277_thumb.jpg

 

a tu po wyklejeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wałeczka, dociskałem czym się dało.


Dociśnij te maty jak należy i daj piankę pod tapicerkę.

a propos pianki, dostałem sporo takiejm pianki strukturalnej od gościa, który buduje case do gitar, tak gruba na 5mm plus około 6-7mm grubości tych stożków, nada się na oklejenie plastików boczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...