Skocz do zawartości

Problem z głośnikiem Excursion HX3-1084


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Zakupiłem od gościa głośnik Excursion HX3-1084 w skrzyni closed.Dostałem do niego fv zakupu tego gościa w której on go kupił(jestem drugim właścicielem) dzięki której posiadam gwarancje na niego jeszcze 18 miesięcy.Ale zmierzam do tego że po podłączeniu go pod piec ground zero 550rms przy 2ohm głośnik gra słabo,lecz posiada on 2 cewki 4ohm z czego łącznie ma mocy 600rms.Jeszcze nie dawno również w skrzyni closed lepiej sprawował mi sie głośnik 400rms niż ten 600rms,3 razy lepiej z czego ten 400rms był 12 calowy lecz ten 10 calowy.Prosze pomóżcie,nie wiem co robić,czy gościowi to odsyłać,ogólnie miał go 4 miechy,cewki było spięte w 8ohm lecz ja je złączylem w 4ohm by piecyk był wydajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demondemidi 

wgl tak nie myslalem,wiem co to cewka a co moc.

Możliwe koledzy że to wina wzmacniacza przez co ten głosnik słabiej gra.Ostatnio wymontowywałem stary sub i musiałem wszystko włącznie z kondziorem rozkręcać,jak wyjąłem suba zacząłem to składać i przez przypadek kiedy montowałem kable pod kondzior,zrobiłem nie wielkie spięcie w tym kondensatorze a zaznaczam że kable w piecu już były wpięte,lecz bezpieczników we wzmacniaczu po tym spięciu nie spaliło(a głupio mi przyznać że pod machą żadnego nie posiadam tylko na żywca prosto do aku).Piec tto Ground Zero GZTA 2.500TX.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zrobiłem nie wielkie spięcie w tym kondensatorze a zaznaczam że kable w piecu już były wpięte,lecz bezpieczników we wzmacniaczu po tym spięciu nie spaliło(a głupio mi przyznać że pod machą żadnego nie posiadam tylko na żywca prosto do aku)
Pogratulować :wstyd: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samej powierzchni membrany 12-calowiec dmucha większa ilością "basowego powietrza", wystarczy porównać ze sobą dwa niskotonowce z tej samej linii, z identyczną cewką przyjmujące tę samą moc, jeden 25-cm drugi 30-cm. Skuteczność idąca za rozmiarem robi swoje... Z drugiej strony nie ma co się spodziewać że na identycznych ustawieniach dwa różne głosniki mają zagrac podobnie, więc warto pewnie ciut wyżej zakręcić subsoniczny, ciut wyżej lpf i pogmerać w radiu z podbiciem suba (być może poziom basu na suba nie był ustawiony wysoko i mozna jeszcze dopalic troche temu głosnikowi powerade'a).

 

i fakt faktem co znaczy słabo ??? - ciszej ? mocy raczej sie nie usłyszy, rmf juz nie prowadzi inwazji mocy :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretujesz wybiórczo: moja wypowiedź dotyczyła porównywalnych głośników z tej samej linii w dwóch rozmiarach: 25-cm i 30cm o parametrach: identyczna cewka, identyczne wychylenie, moc. Dla przykładu Excursion SX-10S4 i Excursion SX-12S4: różnica 1dB na korzyść 12" jest. I podobnych przykładów można podać wiele, natomiast przeczących temu faktowi nie wiem ile... i nie twierdzę że to a) reguła i b) nie ruszam tematu tweeterów, nie było ich w tym temacie i nie na ich temat się wypowiadałem.

 

temat zdaje się dotyczyc pomocy koledze konradowi w spotkanym przez niego problemie, a nie ogólnego zagadnienia skuteczności głośników i jako forumowicz miałem prawo do wypowiedzenia się wedle własnej wiedzy, która oczywiście wielka nie jest, ale za to mogła mu coś podpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable posiadam 35mm spawalnicze,nie żadne z marketu.Skrzynia to closed.Głośnik uwierzcie mi nie gra na tych samych ustawieniach co poprzedni lecz na różnych konfiguracjach sprawdzałem i dalej lipa.W radiu nie ma za specjalnych ustawien prócz ustawienia basu (alpine  cde 120rm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dzisiaj mnie tknelo by wziąść miernik i sprawdzić napięcie w terminalach glosnikowych wzmacniacza i zauważyłem że przy słuchaniu muzyki lecz jeszcze bez basu pokazuje mi stałe napięcie jakim jest 25.7V ale jak już w utworze jest bas to skacze napięcie do 30V ale ich nie przekracza ( odsłuch na 1/2 mocy w radiu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczyła porównywalnych głośników z tej samej linii w dwóch rozmiarach: 25-cm i 30cm o parametrach: identyczna cewka, identyczne wychylenie, moc. Dla przykładu Excursion SX-10S4 i Excursion SX-12S4: różnica 1dB na korzyść 12" jest. I podobnych przykładów można podać wiele, natomiast przeczących temu faktowi nie wiem ile... i nie twierdzę że to a) reguła i b) nie ruszam tematu tweeterów, nie było ich w tym temacie i nie na ich temat się wypowiadałem.

 

Andrzeju przeczytałem dokładnie co napisałeś... moze zbyt dokładnie :wink:

Ale jeśli tyczyło to sie tylko tych dwoch glosniki to zgadzam sie z tym co napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody miernika wpięte w terminal wzmacniacza w wyjscie na głośnik.Radio włączone lecz ściszone na max i pokazuje takie napięcie,przy większej głośności skacze napięcie o 7-10V w zwyż.Proszę zwrócić uwagę na ustawienie w mierniku lecz wątpie że jest błędne w końcu to banał.

post-10820-0-75036200-1440261811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...