Skocz do zawartości

VII piknik Chomiąża Szlachecka - wrażenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Norbi  (sorki Maciek :rotfl: )  to ten na najgorszym miejscu , czyli miał tyle samo punktów co Mastah lecz miał mniej miejsc wyższych i nici z dyplomu.

 

 

Co do miejsc , to panowie bez spiny , bo to była zabawa i niektóre auta nie były słuchane wcale lub mało osób je odsłuchiwało , bo niektórzy nie wiedzieli że to auto startuje w "zawodach"   np. autko Zmeja  :wink:

Od początku było wiadomo że nikt nie będzie w stanie od 18 przesłuchać wszystkich 20 aut , bo to byśmy w niedzielę rano mieli wynik. Ci co mieli zacięcie i aut słuchali w 35* upale od rana (np.Tomo ) to mieli szanse na ogarnięcie wszystkich wozów , a tak ... panowie to tylko zabawa ... ale z fajnymi nagrodami!  :ok:

 

PS: pasylwek prawie przerwał swoje konkursowe trzymanie głośnika jak słyszał że u Gazownika akurat otwarły się drzwi i zaczął wrzeszczeć >  "kolejka ku...a jest , teraz ja! "  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Od początku było wiadomo że nikt nie będzie w stanie od 18 przesłuchać wszystkich 20 aut

Zabawa zabawą ale proponuję aby w przyszłym roku ten konkurs zaczął się znacznie wcześniej bo w takim układzie jak to trochę jest bez sensu  :wink:

 

 


Ci co mieli zacięcie i aut słuchali w 35* upale od rana

Szczerze to w tych samochodach było znacznie przyjemniej niż na zewnątrz  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to proponuje wogule SQL wylaczyc z pikniku.Wszyscy tak sa zaje...i ze nie pamietaja co kiedy i czy wogule sluchali ☺ A nagrody powinni dostac wszyscy co przyjechali (dyplomy).Bo tak naprawde to jedna duza impreza a nie jakies tam zawody ☺ pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, pierwszy piknik i nikt nie wiedział, że w sobotę słucha się aut :wink:

W pierwszym aucie (u krismana) byłem ok. 8, a śniadanie zjadłem po następnych dwóch, bo jeszcze było chłodno. Szczerze powiem, że nawet ja nie przesłuchałem wszystkich aut, bo na przykład słuchałem ich w ostatnim półroczu i zostawiłem je na koniec.

 

P.S. Zapodziała mi się oryginalna płyta "Chłopcy Kontra Basia - Oj tak!", pudełko mam. Płyta koloru białego z cienkimi, dużymi napisami na większości powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pozostawmy dyskusję o "garnkach " na jakiejś akcje zawodnicze.

Ja jako nieobecny chętnie się dowiem co szczególnie się spodobało słuchającym w autach w.w ( i nie tylko). Jakieś tam zmiany w kaźdym były, dawno nie słuchałem i nie dane mi było dotrzeć.

Było o grillu i % do grilla to może choć trochę o muzyce?

Będę wdzięczny.

Np. Dla zachęty :-)

Czy auta Maxama i Raadka w końcu zagrały basem? (źart oczywiście ;-))

No i najważniejsze jak Cytryna Sylwka?? Nadal kwadrofonia,czy aktywna pasywka doznała objawienia?

Jak się sprawdza to rozwiązanie z volvo Krisa z wooferami trochę wyżej niż standardowo?

O takie kwestie zupełnie na luzie mi chodzi.

Czy np coś się zmieniło u Nubiego od czasu kiedy słuchałem auta w Gliwicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxama nie sluchalem.Auto Radka nie zagralo basem bo nie bylo suba ☺ Sylwek sobie przyznal pierwsze miejsce takze musi grac super , Krisman jest kawal chlopa to musi miec woofery u gory a z tego co wiem u Nubiego po staremu..

 

Truck opusciles drugi piknik z rzedu jak sam nie przyjedziesz za rok to ja Ci nic nie napisze bo za rok musisz byc i sam posluchac a przy okazji zlojimy Ci dupsko ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadę, już przyjadę, czekałem na umowę na fest. ;-)

Wiesz zaangażowanie,elastyczność itp hehe, ale skoro już kwitancja jest to w styczniu klepię urlop na tydzień i przyjadę.

W tym roku nie pykło bo pod koniec sierpnia wziąłem tydzień urlopu na egzaminy mistrzowskie i zwyczajnie gdybym dwa razy w ciągu jednego miesiąca wziął urlop to kierownik by to skwitował krótko "czy Cię do k... nędzy już całkiem pogięło?"

Dwa lata w plecy to będzie grubo haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opowiem o kilku autach.

 

Czy auta Maxama

Nie wiem, czy ktoś przede mną słucham auta Maxama, bo słuchałem go dość prędko po jego przyjeździe, ale po jego trasie nawet poprosiłem nawet o lekkie ściszenie suba. System ten nie gra już tak chudo. Nawet po ściszeniu suba, nie słyszałem tam jeszcze tyle basu.

 

System sporo się uprościł, wyszło to prawdopodobnie na plus. Mastery cięte pasywnie, więc tweetery zaczęły grać, jak by przystało na tak drogie głośniki. Osobiście nie jestem ich fanem, ale nie słyszałem wcześniej tych tweeterów grających bardziej po mojemu. Auto nie brało udziału w konkursie.

 

 

i Raadka w końcu zagrały basem?

 

U Raadka w Focusie na ten moment nie było suba, lecz grało na dole równo, dla mnie na pewno nie było zbyt chudo. System 3-drożny cięty po całości z proca, bo podobno skończył go na kilka godzin przed wyjazdem. System grał też "po mojemu", lecz CHYBA brakowało mi tam szczyptę głośności tweetera. W moim guście, najlepiej brzmiący samochód ze słuchanych przeze mnie na pikniku.

 

 

No i najważniejsze jak Cytryna Sylwka?

 

Przydałoby się mu kilka wieczorów strojeniowych z lutownicą i wkrętakiem w ręku :wink: Estetyka systemu tu zasługuje na uznanie. To już nie jest Nissan ze wzmacniaczami poupychanymi pod fotelami i kondami w nogach.

 

 

Drugie miejsce u mnie miała Astra siwego Łukasza. System "najprostszy" z możliwych, 2 drogi bez czasów, bez aktywek  :wink2:   Grało to dla mnie świetnie. Gratulacje się należą na strojenie. Wydaje mi się, że nie jedno auto w biampie z czasami chciałoby tak grać pod względem technicznym, choć nigdy nie byłem dobry w jakiejś ocenie sceny. Do tego wszystkiego brakowało tu jedynie zrobionych słupków :)

 

 

Trzecie miejsce miał u mnie chyba niedoceniony, bo taki niepozorny i10 Zmeja. Prosty, nieprzekombinowany i niezbyt drogi system bronił się świetnie pod każdym aspektem. Tutaj także należą się gratulacje za piękne wykończenie (było już ciemnawo :P ) słupków i drzwi, bo tu coś się chyba pozmieniało w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck-u od czasu Gliwickiej Wiosny w moim systemie zaszły pewne zmiany.Ty słuchałeś na froncie zesrawu DLS Nobelium 6.2 wspomaganego przez Rockforda P3 D 410. Na zeszłorocznym Pikniku był hybrydowy zestaw przedni ( tw. Nobelium i wf. stary DLS R6) oraz Aliante 10. Obecnie gości w Nubirze wf. Dego SP 6.5 MW i tw. Wavecor tw30. Pozostałe składowe systemu nie uległy zmianie. Natomiast według mnie system technicznie wydoroślał i poprawiła się jego precyzja. O reszczi może napiszą te osoby które słuchały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo chłopaki, że chciało się Wam opowiedzieć co nie co.

Tomo... Na Ciebie zawsze można liczyć, że podzielisz się wrażeniami z odsłuchu, a co do tego "basu" to był mój żart na zachętę.

Nubi, już na wiosnie było fajnie i trochę czasu powiedzieliśmy razem, skoro kamień został oszlifowany Twoim zdaniem na plus, musi być ciekawie, wavecore ma dużo polotu i powietrza.

 

Jeszcze raz dzięki, postaram się na piknik przywieźć także coś grającego ale nie na poziomie pieśni "pochwalnych". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aut wszystkich nie przesłuchałem.

 

Z tych zaś, które przesłuchałem, największe wrażenie zrobiło na mnie auto nubiego.

Poukładany, dojrzały dźwięk, z niezłym wykopem, dobrze zrealizowaną sceną.

Grające na poziomie wyraźnie wyższym niż wskazywałyby na to być może pojedyncze elementy składowe.

Ta aplikacja Wavecore'a pozwoliła mi go odkryć na nowo - do tej pory miałem go za przetwornik raczej niskich lotów.

Fajnie w akustykę auta wpasował się sub - pomimo niedużego rozmiaru robił wrażenie gabarytem reprodukowanego rejestru.

Myślę, że brak tu tylko bardziej wysublimowanej jednostki.

 

Również ciekawie prezentowało się auto Przemcia - jedynie na wyższej średnicy coś lubiło się czasami niepotrzebnie wydrzeć.

W obu przypadkach, przetworniki subniskotonowe bardzo dobrze sklejone zostały z systemem frontowym.

 

BMW Pavliq'a - miałem nadzieję dać się bardzo pozytywnie zaskoczyć połączeniu 3-way F1 i starym Alpine'om.

Nie do końca się to jednak powiodło.

System fajny w muzyce granej na instrumentach prawdziwych, szczególnie szarpanych.

Świetnie prezentuje gitary akustyczne, harfy i tym podobne.

Szpilka w trzech drogach gra zdecydowanie naturalniej niż w słuchanych przeze mnie wcześniej systemach dwudrożnych.

18'tki w drzwiach zagrały dość mało "18'tkowo" - w tym sensie, że potrafiły kopnąć, nie grając wszystkiego jedynie z najniższych rejestrów.

Jednakże na dłuższą metę i przy muzyce "elektronicznej" - system trochę męczący, szczególnie przełomem średnicy i góry pasma.

 

Warte jeszcze wspomnienia jest auto Raadka.

W mojej opinii - Yaris postawił poprzeczkę bardzo wysoko i do tego poziomu jeszcze Focusowi brakuje.

Wiem, że Radek uważa inaczej i że nieco inne założenia postawił przed tym systemem, nie zmienia to faktu, że ja wolę zdecydowanie granie Yarisa.

Z pewnością system zostanie jeszcze dopracowany, jednakże na chwilę obecną jego najmocniejszą stroną jest dynamika i mikrodynamika, pozostałe aspekty wyżej cenię jednak w poprzednim.

 

Żałuję, że nie udało mi się posłuchać większej ilości aut, ale czas i miejsce nie pozwoliły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i jak skrobnę kilka słów :)

 

Auto maxama

Słuchałem go kilka razy jak do tej pory ale to zdecydowanie najlepsza odsłona tego auta.

Front grał bardzo dobrze pod względem dźwiękowym. Lekko, zwiewnie i naturalnie bez natarczywości czy braku pasma

Osobiście przeszkadzał mi tam sub. Za tłusto i za duzo. Poza tym słabo zgrany z frontem i uciekał do tylu.

Techniczne rozłożenie sceny słaby. Przesunięta mocno w lewo przez co z prawej była duża dziura.

 

Bardzo fajne Volvo krismana

Auta na niecodziennych klockach ale wartych zakupu.

W niecodzienny sposób tez zbudowane - małe Woofery i tweeter w desce

Zapowiada sie świetne granie ale jeszcze do oszlifowania

Dźwiękowo juz bardzo fajne

Ale nad technika trzeba jeszcze popracować

Aktualna wysokość sceny to 5cm i leży całkowicie na desce

Ale beda z tego ludzie... trzymam kciuki :)

Szukaj tweetera do kompletu to pozamiatasz kolejny piknik

 

Przemcio tez bardzo fajnie ale musisz popracować nad tweeterem jeszcze

Przyjedzie do ciebie Maniek to posłuchaj zobaczysz czego u ciebie brakuje

 

 

 

Dzieki Tomo za ciepłe słowa :)

 

I kto powiedział, ze auto zeby miało bas potrzebny jest sub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...