Skocz do zawartości

BMW E39 - w którą pójść stronę?


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno się audio domowym interesujesz, tam też takich mocy potrzebujesz do jednej pary 13stek? Zdajesz sobie sprawę jakiej mocy potrzebujesz przy "normalnym" poziomie głośności? Jakiekolwiek podstawy podobno przeczytałeś, w którym miejscu jest napisane że wzmacniacz bez 100W nie zagra?

 

W profi realizacjach które widziałem, zawsze był wzmak 100W+. Ponadto tu na forum jest masa informacji o "kontroli głośnika" itp. zatem założyłem, że wzmak to must have w realizacjach samochodowych.

Jeśli przy normalnych poziomach głośności nie jest on niezbędny i radio da radę to całkiem zaje*.

 

Dlaczego zatem zwykle w realizacjach CA widuje się wzmaki o mocach zbliżonych lub przekraczających moc głośników, jesli przy normalnym słuchani nie ma to znaczenia?

 

(W sumie nie zastanawiałem się nad tym faktem. W domu mam 2x50W i jest bardzo OK mimo, że kolumny zniosą ponad 2x więcej. Wzmacniaczy lampowych też się nie obawiam, a dają mniej mocy niż nawet radio samochodowe (tyle, że zwykle łączy się je z efektywniejszymi kolumnami))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co stoi na przeszkodzie kupić 2x100 zamiast 4x50?

Na początku topicu twierdziłeś że 2x30 w zupełności Ci wystarczy i chciałeś się z tym wpiąć w zasilanie radia....

 

 

Nie dawaj mostków na przód.

 

Żeby sprecyzować: na początku wątku typowałem 2x55W i miało to grać z już założonymi Helixami DB52, które znamionowo mają 2x40W.

 

Teraz rozważam zakup głośników o mocy znamionowej 2x100W. Stąd pytania z czym to połączyć.

 

(4x55W 4om Hertz'a mogę kupić za ok. 550pln.

2x100W 4om nie znalazłem w podobnej cenie - wszystkie, które wydziałem kosztowały ok okolic 1000pln - a to już jest pewna różnica.)

 

 

Nie mniej jeśli moc wzmaka w tym wypadku wpływa wyłącznie na maksymalną możliwą do uzyskania "głośność" bez zniekształceń, to radio mi starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jeśli moc wzmaka w tym wypadku wpływa wyłącznie na maksymalną możliwą do uzyskania "głośność" bez zniekształceń, to radio mi starcza.

 

Toś wybrał na koniec po 4 stron pisaniny :wink2:

Miałem 50w db62 pod 100W jak również 150W c6b pod 30W. Nie brakowało mi nic oprócz smaczków, barwy, detali itd itp...

Zdecydowanie z końcówki radia najgorzej to brzmiało...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...