Skocz do zawartości

WiFi pomiędzy 2 budynkami


malutki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco. Teściowie mają neta z Orange poprzez ten magiczny airbox. Dziadostwo wogóle nie zapewnia stabilnego połączenia, może żeby jakieś pierdoły poczytać to da radę. Ale można zapomnieć o zrobieniu przelewu.

Jako że mieszkam dokładnie naprzeciw ich mieszkania (blok obok, odległość w linii prostej ok  25-30m) pomyślałem by dzielic sobie neta z nimi.

Dysponuję routerem TR-link WR841 i myślałem o instalacji u teściów repeatera tr-link tl-wa830re. Straty aktualnie mam na poziomie -75dbm. 
Czy to ma szanse zadziałać? Czy może zmiana routera byłaby wskazana w celu otrzymania lepszych parametrów łącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wybór miał paść na używane Loco M5 to radzę uważać na starsze serie z softem XM - było kilka partii wadliwych, można je po adresie MAC rozpoznać, gdzieśtam w necie krążą tabelki.

 

Do domowego użytku wystarczą też 2 panelowe Nanostation 5, działające w 802.11a. Oczywiście przy takiej odległości i bezpośredniej widoczności polecam skręcić moc prawie do minimum :)

 

Jak by był jakiś problem z konfiguracją, czy to M5 czy 5, czy innych z Ubiquiti to mogę pomóc przez PW lub przygotować gotową konfigurację do wgrania na sprzęt.

 

Repeatery i inne wynalazki proponuję odpuścić, szkoda nerwów, a cenowo wyjdzie tyle samo albo i jeszcze więcej co komplet dwóch panelówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


odległość w linii prostej ok  25-30m

 

Przecież Twój router przy takiej odległości musi być widoczny u nich i może wystarczy tylko połączyć się z nim i tyle ...wtedy zwykły router im wystarczy , no może i może jakby w Twoim i ich wymienić antenki na "lepsiejsze" to musi to śmigać .

 

Mam jakiegoś starego routera  i spokojnie z 30m łączę się z nim swoim fonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Weź pod uwagę mury Jarku

 

Myślisz że mieszkam w kartonie?  :hyhy:

U mnie ściany murowane (jedna ok 40cm, druga ze 25cm) i bez problemu wifi chodzi na podwórku , ba ściągam na lapku sieci oddalone o ponad 50m i gdyby nie hasła , to już dawno przeszedłbym na free wifi  :rotfl:

 

Przetestowanie "mojego sposobu" , to moment ...wystarczy pójść do teściów ( :hyhy: ) , odpalić wifi w fonie (lapku) i spróbować się podłączyć do swojej sieci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mój router postawiłem na parapecie i u teściów lapkiem z parapetu było łącze. Tylko gdy się oddalilem o krok od okna juz gubił zasięg. Niestety mury to żelbet. Chyba zrobię tak ze u mnie postawię na parapecie zbędny router a u teściów access pointa lub repetera. Anteny panelowe raczej odpadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w opcjach tego modemu czy nie ma czasem ustawienia siły sygnału. Możesz też spróbować tez zmienić kanał pracy rutera wifi (szczególnie ważne w bloku). Jeśli to za mało to lepiej zainwestuj w ruter z usb obsługującym tego typu modemy najlepiej z zakresem "N" wg. mnie to lepsze rozwiązanie od repeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak pomyslalem. Z parapetow powinny sie widziec nawet routery.

Ale sam temat ciekawy bo lezy mi 2x nano loco 5

A w garazu mam słaby zasieg wifi...

Jeśli to nie bloki żadne, to próbowałbym powerline'ów anie bezprzewodowych rozwiązań.

Tylko czekam aż u mnie w sklepie będą dostępne, to zamawiam na testy.

 

Teoretycznie takie coś tam do 300m zasięgu (w praktyce jednak mniej) ale może czegoś takiego spróbować i u autora tematu?

Prawo jest prawo, przy zamówieniu internetowym 14dni na oddanie jest, a jeszcze lepiej zamówić gdzie jest darmowa dostawa i sklep stacjonarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedząc w domu bez problemu łapię sieć sąsiadów, kiedyś jak mieliśmy non stop problemy z stabilnością połączeń zamontowałem im routery z dłuższymi antenami.

 

Czasem jak u mnie coś pada, łapię net sąsiadów, a to ok 40m w lini prostej, i teraz siedzę na poddaszu, okna po drugiej stronie niż dom z Odkrywcami.

 

 

post-3212-0-43125400-1437942667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten airbox to nie ma zwykłej rjki żeby lapka po kablu wpiąć? Bo jeśli tak to podpiąć do niego dowolny router wifi czy inny AP i będzie śmigać. Airbox robi za nat i rozdaje dhcp i działa. Bo rozumiem ze problemem jest zrywanie wifi a nie połączenie jako takie od dostawcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wifi :P Ja mam skrętkę rzuconą z balkonu na sąsiedni blok i dalej 70 metrów po dachu do najbliższego switcha :P Działa od 12 lat.

Dużo najtańszych routerów ma opcję repeatera (chociaż nie lubię tego rozwiązania), lub AP Clienta jeżeli wystarczy nam połączenie po kablu lub dysponujemy dodatkowym access pointem lub routerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz portale aukcyjne. W tej chwili większość lokalnych sieci Internetowych w miastach  przechodzi na GPON i likwidują radiówki. Można za grosze kupić zestawy Routerboard, albo jeszcze lepiej Ubi LocoM5 (bardzo małe). Na tych małych Loco mam połączone budynki w jednej firmie. Po radiu idzie ponad 100Mb. Działają bardzo dobrze do ok. 400-500m. Więc dwadzieścia kilka metrów to dla nich żaden problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował w pierwszej kolejności zmienić softa w tym TPlinku. Sprawdz dostępne dystrybucje pod Twoje urządzenie. Najprościej to puścić kabel, umówmy się, 20-30 metrów, to nie jest jakaś kosmiczna odległość. Możesz zainwestować w lepszy Router Asus ( wysokie modele ), Drytek. Użycie LocoM5, które sprawdzają sie naprawdę świetnie ( zbudowałem w firmie most na odlełosci 1 KM ), w tym przypadku to jak celowanie z czołgu w jabłko w odległosci 30 metrów :) Nie muszę również wspominać, ze Loco pracuje na 5 GHz ( nie pamietam czy mozna go zmusić do pracy na 2.4 GHz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie pamietam czy mozna go zmusić do pracy na 2.4 GHz )

 

Są wersje na 5Ghz i na 2,4, nie ma uniwersalnych. Z tym, że w paśmie 2,4 jest straszny bałagan (routery w każdym mieszkaniu, myszki, piloty, wszelkiej maści nianie). Jak się kupi tanio Loco, to można się pobawić. Linka z kablem byłaby najtańszym i najlepszym rozwiązaniem, ale w blokach bywa różnie. Komuś się może nie spodobać. Znam takie wspólnoty co zabraniają indywidualnych anten wieszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...