Skocz do zawartości

Octavia I - problem z podbijaniem częstotliwości po wygłuszeniu drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wziąłem się w końcu za wygłuszanie drzwi w swoim wozie, aktualnie zrobiłem drzwi pasażera - wnętrze i zewnętrzna blacha oklejona matami STP Silver, dwa największe otwory technologiczne zaślepione blachą miedzianą o grubości ~1,5mm i dystans MDF pod głośnik. Poniżej fotka drzwi w stanie fabrycznym:

 

http://img26.staticclassifieds.com/images_tablicapl/145991361_2_644x461_drzwi-prawy-przod-przednie-prawe-pasaz-skoda-octavia-i-srebrny-metalik-dodaj-zdjecia_rev003.jpg

 

Niestety po wygłuszeniu daje się słyszeć nieprzyjemne podbicie basu w okolicach (na ucho) 80-200Hz przy jednakowym braku najniższych rejestrów. Wiem że to nie subwoofer, jednak robiłem sobie wygłuszenie w Golfie 3 i zejście było o niebo lepsze. Teraz pytanie - czy "zgodnie ze sztuką" dystans powinien być przytwierdzony tylko i wyłącznie do blachy drzwi? Bo obecnie opiera się też na blasze maskującej ten największy otwór i mam wątpliwości czy czasem właśnie to nie powoduje tego efektu...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś miedzi na zaślepienie otworów :O Za cenę tej blachy kupiłbyś o wiele lepsze z aluminium i co ważne lżejsze. Na twoim miejscu nawet bym nie zaczynał robić drugich drzwi tylko wyciągaj tą miedzianą blachę i zamieniaj na na aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia1 ma b. niewdzięczne drzwi. Kłopoty mają montażyści a co dopiero amator.

 


Teraz pytanie - czy "zgodnie ze sztuką" dystans powinien być przytwierdzony tylko i wyłącznie do blachy drzwi? Bo obecnie opiera się też na blasze maskującej ten największy otwór i mam wątpliwości czy czasem właśnie to nie powoduje tego efektu...
Podstawą jest stabilny montaż głośnika. Blacha tego nie usztywni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachę miałem akurat na stanie, dlatego ją wykorzystałem.

Drzwi faktycznie są niewdzięczne - cały ten wielki otwór technologiczny powoduje że dystans nie ma solidnego oparcia po prawej stronie...

Poniżej fotka tego jak to teraz wygląda. Nasuwają mi się dwie zmiany po tym co napisaliście:

- wycięcie blachy na lewo od prawej krawędzi dystansu (żeby dystans się na niej nie opierał, tylko przylegał)

- usunięcie mat z blachy miedzianej w miejscach, w której styka się ona z blachą drzwi

post-17492-0-81075200-1437723415_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Próbowałeś już założyć tapicerkę?

 

Obstawiam że nie , bo  jak sam wiesz tam na dole powinno być wcięcie do środka drzwi żeby tapicera się domknęła ;) 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/7800-moja-octavia-18t/page-2?do=findComment&comment=103766

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz tą blachę (pomijam jej ciężar) to pod spodem daj jakieś kształtowniki metalowe, kilka. Przykręć je od środka drzwi. A dopiero do tego umocuj dystans i tą blachę. Cała konstrukcja powinna się usztywnić. Ktoś już coś takiego ćwiczył tu na forum. Zerknij do działu z instalacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pomontowane blachy wzmacniające, dodatkowy solidny płaskownik do złapania dystansu w miejscu gdzie nie ma blachy drzwiowej. Chciałbym jeszcze zapytać, czy jest sens odrywać z tej blachy miedzianej matę w miejscach w których dotyka blachy drzwi? Czy mata ta nie ogranicza skuteczności „komory” głośnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ze mata jest pomiędzy blachą od drzwi i ta miedziana? Jeżeli tak to wydaje mi się ze nie jest to najlepsze rozwiązanie. Bo taka mata może zachowywać się jak resor dla blachy, co będzie jej ułatwiać wypadanie w drgania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...