Skocz do zawartości

Digital Designs - opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat produktów marki DD.

Jak wiadomo Rockfordy serii RFP i RFD wiecznie młode nie będą i tak mnie zastanawiało czy na naszym podwórku dostępne są jakieś ciekawe "zamienniki". Szukając czegoś wyglądającego w miarę solidnie natknąłem się w/w markę.

W oko wpadł mi jeden z modeli podstawowej gamy RED Line, mianowicie DD510c. Papierowa membrana, klejone i szyte zawieszenie, nie za duże wymagania mocowe ... nie wygląda to źle. Szukam czegoś co będzie sprawdzało się w szybszych kawałkach (metal, rock) ale jak trzeba to i tupnie donośniej. Może ktoś z szanownego grona Forumowiczów miał kontakt z tymi głośnikami? Informacje o serii 600 również mile widziane.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj mojej opinii jako wyznacznik, nawet nie jestem pewny modelu który słyszałem ;) u mnie sprzęt to raczej pompki więc rzadko słucham instalacji na poziomie ;) możliwe, że w 10" dd robi coś bardziej pod sq (widziałem, że mają serię jakosciową, nie wiem tylko co oni uważają za granie sq)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na zawodach dB drag w niemczech widziałem i słyszałem kilka ostrych pierdów na głosnikach DD i mieli to głównie startujący w dyscyplinach na cisnienie akustyczne. patrząc wtedy na asortyment tej marki, a było to jakies 5 lat temu raczej były to drogie klocki przystosowane do ekstrymalnej pracy na wysoki wynik spl. nie spotkałem się z żadnym autem z tym sprzętem wśród samochodów emmy, a były to bodajże eurupejskie finały. ale teraz widać że głosniki maja tez tańsze. wiem że niewiele to pomaga w konkretnej opinii ale chyba firma wybrała drogę spl, a nie koniecznie sql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chyba firma wybrała drogę spl, a nie koniecznie sql

 

Po części, swoją uwagę poświęcają zdrowemu pierdnieciu i jak najlepszym wynikom (stąd też powstanie DD Z) ale coś tam pod granie też stworzyli... Jednak w tej dziedzinie raczej nie szukał bym dalej niż w 10". Mam w drugim aucie przód na dd (CS 6.5) i GRA bardzo przyjemnie, dół miękko i nisko (bez specjalnego wykopu) raczej łagodnie a góra detalicznie i nie natarczywie (nie są to horny a tw stworzone jednak do słuchania muzyki). Więc coś tam dd w dziedzinie grania a nie tylko gięcia blach potrafi stworzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że niewiele to pomaga w konkretnej opinii ale chyba firma wybrała drogę spl, a nie koniecznie sql

 

 

 

Po części, swoją uwagę poświęcają zdrowemu pierdnieciu i jak najlepszym wynikom (stąd też powstanie DD Z) ale coś tam pod granie też stworzyli... Jednak w tej dziedzinie raczej nie szukał bym dalej niż w 10". Mam w drugim aucie przód na dd (CS 6.5) i GRA bardzo przyjemnie, dół miękko i nisko (bez specjalnego wykopu) raczej łagodnie a góra detalicznie i nie natarczywie (nie są to horny a tw stworzone jednak do słuchania muzyki). Więc coś tam dd w dziedzinie grania a nie tylko gięcia blach potrafi stworzyć ;)

 

 

Oj niski poziom wiedzy o tej firmie .

Obok jak to nazywacie "pompek" czy cytowanych popularnych zestawów, również produkty klasy absolutnie najwyższej , w tym wzmacniacze lampowe dedykowane do CA .

Z głośników serie zamawiane wg indywidualnej specyfikacji produkowane w tej samej niemieckiej firmie co np Dego w serii Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oj niski poziom wiedzy o tej firmie .

 

Na szczęście jest na forum osoba której wiedza pozwala się rzeczowo w wielu tematach wypowiedzieć :) Pierwszy raz słyszę o lampach od DD ale starsze zestawy HA w ich wykonaniu już widziałem (nawet o nich zapomniałem). Ale czy w ogólnodostępnych produktach tej firmy znajdzie się produkt który można śmiało do sq przypisć? Mowa oczywiście o CA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w ogólnodostępnych produktach tej firmy znajdzie się produkt który można śmiało do sq przypisć? Mowa oczywiście o CA.

 

 

Obok jak to nazywacie "pompek" czy cytowanych popularnych zestawów, również produkty klasy absolutnie najwyższej , w tym wzmacniacze lampowe dedykowane do CA .

 

Z głośników serie zamawiane wg indywidualnej specyfikacji produkowane w tej samej niemieckiej firmie co np Dego w serii Master.

 

 

Mowa tu o głośnikach z najwyższej półki , które dla zapewnienia wzorcowej jakości dźwięku i wysokiej jakości produktu , zamawiane są w fabryce w Niemczech , dokładnie tej gdzie produkuje się Dego Mastery. 

 

 

DDA-W6.5 - side
Description

The AW6.5 mid-woofers represent "state of the art" in driver technology. The machined motor structures with the distortion reducing effects of Faraday Rings  are held to the tightest tolerances and provide a well damped magnetic field for the voice coil. The suspension was optimized for sharp mid-bass and controlled sub-bass. The coil wire is the highest temperature available and held with the finest adhesives. The coil former is ventilated and the wire gauge/former thickness optimized to reduce moving mass. The adhesives from the coil to cone are bonded with specialized, hardened material to pass all energy from the coil to the cone. The cone is made from lightweight aluminum to achieve wide bandwidth and efficient energy transfer to the air.

DDA components include all the dizzying aray of technology one finds in the upper echelon of the worlds finest drivers along with precision German assembly and attention to detail.  The result is crisp, clear and detailed sound with forceful bottom end.

Specifications Woofer Diameter 6.5"/ 16.51 cm Magnet Weight 12 oz Frequency Response 50Hz - 14kHz Fs 66.01 Hz Qts 0.68 Qes 0.80 Qms 4.36 Vas 8.5 L 2 Way Suspension Travel .984" / 2.5 cm Cutout Diameter 5.6 Mounting Depth 2.6 Motor Diameter 3.8 BL 5.55 CMS 0.33mm/N Moving Mass 17.48g Nominal Impedance 4 Ohm Power Handling (RMS/Peak) 120/480 Voice Coil Diameter 1.457" / 3.7 cm

 

i górka do kpl

 

 
Description

The AT28 is a wide-band tweeter with a 28mm coil diameter. It uses two rear chambers, one behind the voice coil and a second milled aluminum chamber behind the motor. Shorting rings are used in the motor to flatten the impedance curve and wick away heat from the coil windings. The proprietary fabric dome has a range extending 10,000Hz past the hearing capability of the human ear. Countless hours of listening has been done to "tune" this tweeter via each part, glue joint, and assembly step. The result is the most listenable tweeter which will reveal details you never knew existed.

Specifications Frequency Response 1,500 Hz to 30 kHz Fs 800 Hz Nominal Impedance 4 Ohm Power Handling (RMS/Peak) 50-150w

 

 

Available at your local DD dealer

 

Dostępne ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie sprawdzasz na .pl ? 

 

DD Box design:

http://ddaudio.com/support/dd-box

 

Jeszcze przydała by się seria ale ogólnie wszystkie info też na stronie, dla przykładu seria 500:

http://ddaudio.com/products/mobile-audio/redline/500

 

możliwe, że na fonie nie lata jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...