Skocz do zawartości

TV 55-60" godny polecenia ok 5000zł


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hellou, mam problem z wyborem danego modelu tv w okolicy 5000, jeżeli warto dołożyć to i 6000zł.

Rynek jest pełny, duży wybór, ciężko się zdecydować. Może ktoś jest w stanie polecić swój sprzęt, z którego jest bardzo zadowolony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołączam sie jesli moge tez planuje kupić tv 55" i raczej wezmę LG 4K znalazłem ciekawy cos koło 4800pln tylko teraz nie pamietam modelu jutro znajdę to podać mam juz jeden LG od zeszłych świat w sypialni 3D i naprawdę jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic z serii CS, model 630

ew. jeśli 4K to CX700 i w  górę.
Pilot może wygląda kiepsko... ale już sam TV ma netflix'a! A mając smartfona możemy pilota używać tylko do włączania telewizora. Całą resztę można obsłużyć z telefonu.
Jest lokalne wygaszanie, i fakt... efekt halo niestety jest, ale on jest i na najwyższych modelach samsunga na ten rok ;)
CX700 ma matrycę powiedzmy w półmacie więc oglądanie w dzień czy przy świetle będzie jak najbardziej ok.
Choć zupełnie nowy system (firefox OS) nie jest jeszcze na tyle przetestowany, żeby mówić o nim same dobre rzeczy... to mimo wszystko działa to płynnie i sensownie.

Świetną sprawą jest TV anywhere - warto poczytać.
Martyca MVA - lepsza czerń i kontrast, gorsze kąty patrzenia... czyli imo lepsza opcja niż IPS.

 

I zadać sobie pytanie... czy warto iść w 4k?
Tutaj dodam... TVP robiło ostatnio audycje testowe w 4K - Działo się ;)

 

Jeśli system w tegorocznych modelach LG (webos 2) będzie po czasie tak jak działał jak webos z 2014 to biada mu...

 

Ew. nowe modele Sonego z androidem. Obraz mają kozacki. Jednak sony i multimedia (filmy czy zdjęcia z pena) to ciągle jakieś niedopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklepsamsung.pl/telewizory/zakrzywiony-ekran-uhd/telewizor-55-seria-6500-ue55ju6500Może krzywy? ??;pJa jestem w posiadaniu tego od kilku miesięcy rewelacja :P

Chcieliśmy 55 koniecznie ale jednak wybór padł na ten . Duży plus za to ze jak wpada światło do pokoju i wali na ekran to w niczym nie przeszkadza nie odbija jak lustro przy płaskim ekranie :P

No i menu trochę mulaste jest i według mnie brakuje pilota myszki jak w LG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tizen działa w końcu jakoś? Bo jeszcze niedawno na JS9500 nie działał do końca płynnie :D

Tak... na telewizorze za 18tys. Bo było porażką w moich oczach.

 

Szkoda przepłacać za krzywiznę, w końcu ona nic nie daje. Chociaż oficjalnie tego nawet na szkoleniach nie mówią :P
Ale jeśli będziemy go oglądać z większej odległości to tylko delikatnie tracimy na calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak dobrze pamiętam, to na sklepie mamy 43UF675V, więc coś mógłbym ogarnąć i skrobnąć. Trzeba go tylko z kartonu wyciągnąć, a nikomu się to nie opłaca :P
Toż to smarta nawet nie ma. A w cenie jest takiej, że wolałbym dwie stówki dopłacić i poszukać panasa ASE650 albo AS650 W FHD z tamtego roku.

Duży plus dla nowych LG za oficjalne wspieranie 4K 60p.

W chwili obecnej kupić sobie TV bez możliwości korzystania z głupiego YT to imo kiepska opcja.

Warto też sprawdzić na którym będzie działać CDA i zalukaj ;)

 

 

No i teraz powinno z mojej strony paść 5 pytań otwartych :D
ale tak na serio... jakiekolwiek konkretne wymagania?

 

 

 

 

 


My się zdecydowaliśmy i ze żałuję coś innego :P prawda taka ze za wiele nie wnosi bajer taki :P

one są fajnie jak zrobimy sobie z nich "koloseum" (min 3 sztuki obok siebie) i puścimy materiał w dużej rozdzielczości, tj. szerokiej
i na tym kończymy ich fajność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia jest od dwóch rzeczy. Nawet zaczynają się na tą samą literę.

 

Sorry za OT.

Wiem wiem juby ale tv jest akurat 3D chociaż mało sie go ogłada w sypialni raczej służy do słuchania muzy przy tej rzeczy na 4 litery S..S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lg 55la620v 2014 i nigdy więcej - multimedia poza oglądaniem filmów z dysku (to akurat robi wyśmienicie - nawet takie, które mają po 20-30gb ) to tragedia. Ładuje się wieki a jak już otworzy się np youtube to może i chwile podziała jak dobrze pójdzie ;) niby ciągle jakieś nowe akutalizacje pobiera  i instaluję ale różnicy nie zaobserwowałem ;( muli i się wiesza okrutnie plus do tego traci połączenie z netem notorycznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55la620v 2014

 

seria LA to 2013 rok ;)

choć data produkcji/zakupu może być oczywiście 2014, to technologia i system już tylko 2013r  Tak jak teraz ludzie ciągle kupują jeszcze samsungi z serii "H" (2014), zamiast szukać w "J"otce

 

Z tego co mi wiadomo LA jest jeszcze bez WebOS, który już jakoś działał jeśli chodzi o multimedia i neta, jedynie z czasem robił się powolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 roku przestali robić TV plazmowe.
I chyba panas, jako potentat na rynku telewizorów plazmowych, był ostatnim, który zakończył produkcję.

 

Nic tylko czekać na rozwój OLEDÓW. O ile w roku poprzednim LG pokazał niezłą jakość, to gorzej było z ich wytrzymałością i pojawiającymi się nagminnie badpixelami (albo subpixelami). Imo jednak to jest techonologia przyszłości. Ultra cienkie, świetna czerń, na ten moment kiepska jasność. Chociaż "kwantowe kropki" w LCD Samsunga obecnie też robią niezłą robotę, to oleda tak szybko nie dościgną.

 

 

I właśnie dlatego Panasonic, bo ma jedną z najlepszych czerni w tych pieniądzach ;)

Ba! Nawet tanie modele wypadają u niego bardzo ciekawie pod tym względem.
Jakbym miał coś taniego do domu kupić (choćby rodzicom) to CS520E, albo nawet zeszłoroczny AS520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Oled jak na ten moment sobie odpuść.

Za droga i jeszcze nie do konca dopracowana technologia wykonywania tylu cali.

 

Nowe Lg na matrycach IPS mnie jednak rozczarowały no nie świecą po prostu.

Sam poświęciłem miesiąc na poszukiwania 55 cali lcd.

 

Zeszłoroczne flagowce. od Sony de facto na ips od lg , philipsy panasonic itp odpadły. A tak się broniłem przed samsungiem a jednak tą markę wybrałem a właściwie oczy wybrały.

Od siebie polece

 

UE55HU7500

 

Już fajnie staniał ten model.

Jestem mega zadowolony a byleczym się nie zadowalam -płacę i wymagam.

 

A jak taniej ma być to z tej serii 6900, 6400 tez sa ciekawą propozycją.

Podejdź do jakiegoś sklepu , porownaj naocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE55HU7500

 

Mam taki na testach w domu i też mogę polecić.

+ prędkość działania

+ czerń i odwzorowanie barw po kalibracji fajnie się prezentuje

+ uniwersalny pilot z magic wandem i mam jeden pilot na stoliku

+ jak nie chce Ci się latać po menu, to sterowanie głosowe też sporo upraszcza

 

- nie podoba mi się przeglądarka

 

 

A Tizen działa w końcu jakoś? Bo jeszcze niedawno na JS9500 nie działał do końca płynnie

 

Uwierz, teraz to on działa płynnie :wink2: ale z dnia na dzień jeszcze szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją edukację kupowania telewizora zakończyłem ponad 3 lata temu kiedy wybrałem plazme Panasonic 55VT30, gra do dziś i niechaj tak pozostanie. Nie napiszę jaki model kupić, bo nie śledzę rynku, ale jeśli mogę doradzić. Poczytać testy, posłuchać rad kolegów, ale przede wszystkim pójść do sklepu i totalnie przemłócić wybrany model. 

Byłem u klienta, bo kupił nowy tv .... szajsung. Chciał, żeby mu kabel od neta dorobić do tv. Kabel dorobiłem, podłączyłem, uruchamiam tv, włączam internet, a tu komunikat "usługa niedostępna spróbuj później", tego jeszcze nie widziałem. Wchodzę w menu, sprawdzam ustawienia sieci... wszystko ok., robię test połączenia z Internetem... pokazuje sukces. No to wychodzę z menu, włączam Internet i znów ten sam komunikat. Znów do menu, tym razem głębiej, Sprawdzam IP, maskę, bramę i dns, wszystko dobrze pobrane, wychodzę z menu, włączam Internet i w końcu zaskoczył. Nie wiem ile trwało mi rycie po menu, ale chyba z 2 minuty, tyle potrzebował tv, żeby się namyśleć, że w końcu zacznie działać. 

Mam wrażenie, że telewizory z tańszej półki mają fatalne bebechy i słabe proce. Smart chodzi tragicznie, a sam obraz się tnie na szybszych scenach. 

Szkoda czasów kiedy Pioneer robił monitory, a w zewnętrznej puszce tuner i elektronikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat telewizory sprzedaje, często sobie porównuje ten sam materiał na różnych modelach. Dlatego od razu wyskoczylem z panasem ;-)

Dzisiaj kolejny klient wyszedł zadowolony z cs630 w 55".

Mnie obrazem zaskoczył nowy sony (modelu nie pamiętam) ale ciągle mają spapraną obsługę multimediów...

 

Jeśli chodzi o to kto komu robi matryce... Temat długi jak zamawianie przez GMS głośników w fabryce Morela :-P

A na serio - w 2014 Samsung miał 7 dostawców matryc w tym LG.

 

Jeśli flagowca z poprzedniego roku to może wysokie modele Philipsa, mega obraz a ambilight robi cudowna robotę. To jest magia. Jak pierwszy raz zobaczyłem serię 8 z trzystronnym ambilightem... Padlem z wrażenia podczas oglądania filmu. Bonda oglądaliśmy :-P

 

Wybór jest bardzo duży.

Ja osobiście pomijam sonego póki nie poprawią multimediów.

LG i panas bardzo dobry obraz.

Samsung bardziej multimedia.

W tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hellou, mam problem z wyborem danego modelu tv w okolicy 5000, jeżeli warto dołożyć to i 6000zł.

 

stochus u mnie padło na ten tv: http://www.saturn.pl/telewizor-lg-55ub850v,id-953224 zmiesciłem sie do 5000 koła może cię zainteresuje ostatnie 2 tygodnie codziennie na necie przegladałem tv, czytałem i już mam dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat.

Poszukuję dobrego 55cali.

Full HD będzie tylko do oglądania tv, nie do grania

3D może być, najlepiej w zestawie. :)

Do wydania 4k zł. 

Porównywałem Sony KDL-55W805C, Panasonica TX-55CS630E, Toshibę 55L7453, LG 55LF652V i nadal się zastanawiam.

Ktoś doda swoje "3 grosze?"

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Poszukuję dobrego 55cali.

Full HD będzie tylko do oglądania tv, nie do grania

3D może być, najlepiej w zestawie. :)

Do wydania 4k zł. 

Porównywałem Sony KDL-55W805C, Panasonica TX-55CS630E, Toshibę 55L7453, LG 55LF652V i nadal się zastanawiam.

Ktoś doda swoje "3 grosze?"

:)

 

Jak dobrze trafisz to będziesz zadowolony  :wink: Któregokolwiek z tej 4-ki byś nie kupił  :wink:

 

Ja bym brał Sony bo mam 2 sztuki - kilka lat i bezawaryjnie jak dotąd  :ok:

 

Jeśli chodzi o multimedia to w aktualnych Sony już nie ma tragedii jak wcześniej - ale Samsung i LG chyba nadal na topie :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Poszukuję dobrego 55cali.

Full HD będzie tylko do oglądania tv, nie do grania

3D może być, najlepiej w zestawie. :)

Do wydania 4k zł.

Porównywałem Sony KDL-55W805C, Panasonica TX-55CS630E, Toshibę 55L7453, LG 55LF652V i nadal się zastanawiam.

Ktoś doda swoje "3 grosze?"

:)

 

Ja wybrałem sonego tylko 65 (65w855) to te same bebechy co 55, niektórzy z rok temu narzekali na androida i na niewykrywalne dysków usb do filmów. Ja z andka jestem zadowolony - o filmach z usb nie mogę powiedzieć bo nie używam.

 

Co do obrazu to kozak, a mam bez profes kalibracji.

 

Jednym słowem polecam.

 

Jak nie potrzebujesz 3d to kup model kdl55w755c - te same bebechy tylko bez 3d a jednak 200 zł w kieszeni

 

Acha ma 100hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...