Skocz do zawartości

Axton C609 Nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Kupiłem ostatnio wzmacniacz Axton C609 5 kanałowy od koleżanki która z nim jeździła, bo tak kupiła. Więc dogadałem się wymontowałem i nie działa.
Po podłączeniu do zasilania nic się nie dzieje kontrolki się nie zapalają. wzmacniacz pobiera 400mA, masa nie jest na obudowie. Bezpieczniki okej, jest na nich napięcie. Jak wymontowywałem to wszystko było podłączone oprócz głośników. 
Jakieś pojęcie o elektronice mam. Co może być nie tak ? Co sprawdzić ?  Proszę o pomoc :)

Wieczorem postaram się lepsze zdjęcia wysłać, bo teraz nie mam czym za bardzo zrobić :(

post-17209-0-63529100-1435393616_thumb.jpg

post-17209-0-63709800-1435393618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa wzięta z śruby od pasów. Kable 22mm2 w instrukcji napisane 20mm2 i bezpiecznik 60A na kabel. inny wzmacniacz Ciągnęły kable i było okej :)
Podłączałem też do zasilacza 6A 12,4V i to samo.
Tak jest napięcie, nawet jest napięcie na bezpiecznikach w nim wbudowanych :)


Dodam jeszcze ze kondesatory nie są wywalone przynajmniej nie wyglądają. Nie widać też nic przypalonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale czy oceniasz że nie działa po tym że kontrolki się nie palą czy podłączyłeś całość, dałeś sygnał, podłączyłeś głośniki i cisza? 

Podłączyłem wszystko na 5 kanał i cisza :) tzn głośnik basowy i kabel sygnałowy.

 

A u kolezanki dzialal? Pisales:

 

 

wiec nie wiem jak to rozumiec.

 

u koleżanki było podłączone wszystko do wzmaka tzn. zasilanie (12v, remote, GND), Sygnałowe (2x chińcz z radia i 2x Y), Kable głośnikowe ale żaden głośnik nie był podłączony (głośniki do radia) ale wiem że jakiś gościu zmieniał radio i coś tam grzebał i odłączał na pewno zmieniarkę, a głośniki podłączone do kostki byle jak tzn jeden kabel z jednego kanału drugi z drugiego, jak wymontowywałem kable i wzmaka to poprawiłem to i działało si. A mówię o tym że gościu się nie znał na tym.

Nie mam pojęcia czy u niej się świeciły kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kablach zasilających i remote jest napięcie (sprawdziłem miernikiem i modułem led)
Na RCA jest sygnał z radia (sprawdziłem głośniczkiem z sluchawki telefonicznej)
Jak podłączam wzmacniacz i głośnik to słychać trzask jak przełączam full hpf na ch 1/2  to słuchać trzask,
Kręciłem potencjometrami przełączałem przełączniki.

Użyłem dokładanego głośnika do Cb radia ponieważ mniej mocy potrzebuje do grania.

Zauważyłem ze ta jaśniejsza cewka jak rozebrałem była lekko cieplejsza.


Zauważyłem jak już się ugadałem i wymontowywałem :)
Pomyślałem też że może to być jakiś mały głupi problem :)
Pomyślałem też że może żarło aku i został odłączony :)

 

post-17209-0-39092100-1435483644_thumb.jpg

post-17209-0-43341200-1435483824_thumb.jpg

post-17209-0-37445500-1435484217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz posługiwać się miernikiem i masz jakieś pojęcie o elektronice to wystarczy sprawdzić gdzie prąd się kończy... W dtr układu sterującego przetwornicą znajdziesz wszystkie potrzebne do jego sprawdzenia info... To samo z tr przetwornicy... Jeśli nawet dioda się nie świeci to szukał bym usterki w sterowaniu przetwornicą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...