Skocz do zawartości

JL Audio G4500 + JL Audio 300/4v1 vs. JL Audio XD600/6v1


Rekomendowane odpowiedzi

musze kupic wzmacniacze co przyjmuja sygnal balance i nie mam duzego wyboru:

ktory zestaw wybrac ze wzgeldu na koszty:

1.JL Audio  G4500 + JL Audio 300/4v1  cena łaczna  400+300=700zł

2. JL Audio XD600/6v1 cena 1200zł

 

 

minus pierwszego zestawu to potrzeba wiecej miejsca, natomiast plus to razem 8 kanałów.

moc na kanał w kazdym zestawie taka sama.

jak jest z graniem tych wzmacniaczy, ktos sie orientuje? czy wzmacniacz z 2 zestawu jest o wiele lepszy od tych z 1 zestawu?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć przejściówkę i nie być ograniczonym w sprawie klocków. 

przejsciowka kosztuje cos kolo 1000zł i do tego pogarsza dzwiek, czyli odpada. za 1000zl mozna juz kupic uzywany wzmacniacz do odbioru tego sygnalu. gdyby przejsciowka kosztowala 100zl przy lekkim pogorszeniu dziweku to bym ja wybral. testowal ktos te jl audio? 

mozna jeszcze szukac jakiegos co ten sygnal obrabia w zapco lub w lepszym audisonie albo w nowym alpine pdx tak czytalem, ale one sa drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty kupisz 300/4 za 300zł? bo za tyle to sam go chetnie wezme

uzywane musze sie dzisiaj zdecydowac, wiec czy jest roznica w jakosci dzieku pomiedzy nimi na korzysc xd600/6v1?

ten xd600/6v1 jest nowszy o pare lat od tych pierwszych i do tego by zajmowal o wiele mniej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce za nowa przejsciowke do orginalnego radia bmw chca prawie 2000zl, uzywana mozna wyrwac na zachodzie za 1000zl. Wybor padl na zwstaw bez przejsciowki czyli xd600/6 troche drogo bo kosztuje 1200zl -prawie w cwnie prejsciowki ale jest 3 razy mniejszy od tamtych dwoch razem i sie miesci w miejsce na orginalny wzmacniacz w bagazniku. Mam nadzieje ze przyjdzie w piatek i bedzie gral.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na konwerter czy układ sumujący za bogato. Ja myślę, że autor sam nie wie. Gdzieś ktoś pisał, gdzieś coś czytał. Ma być tysiak na zachodzie i tyle ( w kraju dwa). Dobrze, że znalazł JL'a z odpowiednim wejściem, to już zagra. Bez tego by się nie udało. Pozostało ostatnie ryzyko. Wzmacniacz chyba w super cenie, ale nie wiadomo czy w ogóle ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ci co nie maja zielonego pojecia prosze o nie zasmiecanie watku.

 

Ci "zieloni" to osoby prowadzące zakłady CA i jak na razie to tylko Ty jakieś tajemnice robisz , bo już kilka osób pytało o konkretny model a , Ty teraz dopiero raczysz pisać konkrety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się przestań autorze wypowiadać, bo chyba wiesz z nas najmniej. Częściowo poruszyłeś temat układu, o którym pisał Mehow. Jednak jego funkcja jest odmienna od tej, której poszukujesz. Drugi wybór też nietrafiony. Naczytałeś się amerykańskich portali, na których jest ten temat szeroko poruszany i uparcie brniesz w jakieś rozwiązanie. Można to zrobić po europejsku i gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

mam szybkie pytanko, zdecydowalem sie jednak na ten 6 kanalowy i podlaczylem (2 subwofery pod fotelami, 4 wofery i 4 glosniki wysokotonowe) dziala rewelacyjnie jedynie czasami brakuje mocniejszego basu.

wniosek:

chce dorzucic drugi wzmacniacz xd 600/1 i do tego subwofer  jl audio 8w7. 

 

kolega chce mi sprzedac xd 600/1 za 250zł i glosnik jl audio 8w7 za 400zł i skrzynke zrobiona przez niego do glosnika za 400zł

 

skrzynke z glosnikiem wozilbym w bagazniku,

 

mam nastepujace pytania:

1. czy xd 600/1 nie jest za slaby do jl audio 8w7?

2. czy nie za duzo za jl audio  8w7 plus skrzynka 800zl? moge kupic jakiegos focala ze skrzynka za 200-300zł o mocy 500w.

3. czy nie obciaze alteratora w aucie dwoma wzmacniaczami? o mocy razem 1200w?  xd 600/6 plus xd 600/1? 

4. czy musze kupic kondesantora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 subwofery pod fotelami, 4 wofery i 4 glosniki wysokotonowe) dziala rewelacyjnie jedynie czasami brakuje mocniejszego basu.

 

Nie dziwne, ze basu brakuje..

 

kolega chce mi sprzedac xd 600/1 za 250zł i glosnik jl audio 8w7 za 400zł i skrzynke zrobiona przez niego do glosnika za 400zł

 

skrzynke z glosnikiem wozilbym w bagazniku,

 

mam nastepujace pytania:

1. czy xd 600/1 nie jest za slaby do jl audio 8w7?

 

Skoro kolega ma to podlacz u siebie i sam zobaczysz jak sie sprawuje zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kabli. Czyli podłączenie odpada na tym etapie. Wzmacniacz juz wzielem.

Jedynie waham się co do głośnika subwofera. Czy ten wzmacniacz da rade pociągnąć tego jl audio? Czy lepiej szukać jakiegoś focal 300w w skrzynce gotowej- są po 200zl.

Czy nie za dużo 400zl za używany 8w7 plus skrzynka z mdf za 400zl?

Czy można coś wyrwać podobnego z skrzynka za ok500zl

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...