Skocz do zawartości

Audi A4 by Gricu


gricu1994
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić wam mój samochód i początki zabawy z car audio  :)

 

Wszystko dzieję się w Audi A4 B5 1995r, 1.8 benzynka, jestem jej pierwszym właścicielem w kraju. Wizualnie troszkę się zmieniło( gdy ją kupiłem wygląd miała fabryczny, bez modyfikacji).

Ogólnie bardzo jestem zadowolony z tego samochodu, pomimo wieku jest on dość komfortowy, wygodny, fajnie się nim jeździ, jest niezawodny, no ale są też minusy.. Duże spalanie, częste kontrole policji i trudności z dojechaniem w niekture miejsca (na równej nawierzchni miska jest 6cm od ziemi), no ale jak to mówią "sam tak chciałeś" :)

post-16579-0-76280700-1434052135_thumb.jpg post-16579-0-79787800-1434058298_thumb.jpg

 

 

Nie zamierzam sprzedawać tego autka, dlatego postanowiłem troszkę zaingerować w system audio.

Oczywiście wszystko zaczęło się od subwoofera w bagażniku. Był to JBL gt5 12, pod jakimś wzmacniaczem z dalekich chin :) Później wygłuszyłem drzwi matami APP i zmieniłem oryginalne głośniki 13cm na 16cm z marketu za 120zł. Sterowało tym radio Pioneer p80mp. Następnym krokiem była zmiana subwoofera, na miejscwe JBL'a wskoczył Sonic 15 w skrzyni 150l, zasilany JBL'em GTO 14001. Po tygodniu pompowania stwierdziłem, że to jednak nie dla mnie. Wzmacniacz i subwoofer poszedł na sprzedaż..

 

Pierwszym elementem jaki zmieniłem było radio. Miałem dość ogranicziny budżet i wybrałem używanego Pioneera P88RS.

post-16579-0-60608600-1434053797_thumb.jpg

 

 

Następnie kupiłem głośniki na przód. Padło na Focale KR2.

Niestety moja Audi nie miała dość łatwych drzwi do okiełznania.. Musiałem zerwać ten asfalt który użyłem do ''wygłuszenia'' (i w tym miejscu słówko do tych którym maty APP nie trzymały się blachy.. Żaden z was nie chciałby zrywać tego kruchego dziadostwa z moich drzwi, nie wiem czy mi się trafiła partia z jakimś mega mocnym klejem czy co.. W każdym razie to zadanie nie należało do przyjemnych). Kolejnym utrudnieniem było wyklejenie żywicą wewnętrznego poszycia drzwi, a raczej zrobienie go od podstaw. Oryginalny stelaż powzmacniałem płaskownikami, które dodatkowo usztywniały formy z żywicy.

 

I tu już posmarowane masą uszczelniająco-klejącą, gotowe do przynitowania elementu z żywicy

post-16579-0-62433700-1434055087_thumb.jpg

 

A tak wyglądały drzwi przed naklejeniem mat

post-16579-0-65962800-1434055318_thumb.jpg

 

I tu już po wyklejeniu :)

post-16579-0-21599400-1434057851_thumb.jpg post-16579-0-09739500-1434057896_thumb.jpg

 

Na tapicerkę poszła pianka GMS 10mm

Ogólnie wydaje mi się, że zrobiłem to dobrze, nic nie trzeszczy, nie ma przedmuchów..

Jak widać jest to podłączone pasywnie, ale już niedługo się to zmieni :)

 

Słupki.. Trochę dałem du.y, bo nie ukierunkowałem TW podczas odsłuchów tylko zrobiłem to tak na pałę.. Wtedy kiedy to robiłem, nie wiedziałem, że jest to aż tak ważne. Oczywiście wszystko zostanie poprawione, ale raczej nie będę tego już robił z tymi TW, tylko już wtedy gdy zostaną one zmienione (to też mam w planach)

 

Może troszkę o obecnym subie :)

Raczej do SQ to on się nie nada i z pewnością też szybko go zmienię, alę włożyłem go.. sam nie wiem po co :) Jest to Audio system X-ion w oryginalnej skrzyni BR. Zasilany jest Etonem PA 2802.

 

Aktualnie przód zasilany jest wzmacniaczem PPI 2075AM.

 

Sygnałówki Sinuslive CX, nie łapią zakłuceń, wyglądają na porządne. Położone są przez środek samochodu.

 

Zasilanie.. Akumulator pod maską 80Ah, alternator 70Ah, kabel do bagażnika 70mm2 alu puszczony prawą stroną samochodu.

 

 

Plany na najbliższą przyszłość:

-zmiana alternatora na 120Ah

-Big 3

-aktywka

 

Co do wzmaka na przód, to jest kilka pomysłów. Mam nadzieję, że doradzicie mi co dobrać :)

 

Będę się starał uzupełniać temat o nowe zdjęcia i doświadczenia w tym skromnym systemie.

 

Ogólnie oczekuję czegoś więcej i nie jestem jakoś mega zadowolony z jakości dżwięku.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Całkiem dobrze Ci to wyszło. Masz foto jak to wygląda po założeniu boczka? WF jest wystawiony poza niego? Mam identyczne auto tylko, że w avancie i zastanawiam się czy ne zrobić WF mocowanego na odpowiednio dozbrojonej tapicerce. Od czerwca tamtego roku już 3 razy rozbierałem mechanizm elektrycznych szyb i jestem na tym punkcie trochę przewrażliwiony.

 

Druga sprawa to przewód 70mm2. Którędy go dokładnie położyłeś? W progach nie ma praktycznie miejsca. Kładąc przewód od zmieniarki wszedł na styk i trzeba było mocno docisnąć próg żeby wskoczył na miejsce. Planuje położyć dwa kable po 35mm2 każdy (+ i masa z aku) tylko, że w miedzi i za groma nie wiem jak to zmieścić w jednym progu.

 

Co do aku 80ah i alternatora 70A to miałem taki układ tylko, ze z aku 74 ah. Były ciągłe problemy z prądem i aku był niedoładowany. Ładuj od razu Altek 120A. Szukaj Boscha bo Valeo bynajmniej w tych modelach był kiepski i wadliwy (korozja i inne pierdoły które powodowały spadki napięcia i brak możliwości regeneracji). W razie czego na pw podeślę Ci numer altka który pasuje p&p do 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zerwać ten asfalt który użyłem do ''wygłuszenia'' (i w tym miejscu słówko do tych którym maty APP nie trzymały się blachy..

 

Niestety te maty tak mają, z czasem twardnieją i robią się kruche. Przy próbie zerwania rozlatują się. Też tak miałem ;-)

 

 

 

Padło na Focale KR2

 

Jak dobrze widzę masz KR, a nie KR2, te drugie mają w wooferach metalowy korektor. 

 

Drzwi... fajna robota  :super:  Jaki gruby laminat Ci wyszedł ?

 

Jeśli mogę doradzić, podjedź sobie na jakiś spot. Na etapie budowy systemu możesz posłuchać jak grają różne sprzęty i coś dobrać dla siebie. Po za tym chłopacy zawsze pomogą dobrą radą. Wiem co piszę, też tak miałem, teraz wdrażam w życie to, co mi podpowiedziano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz foto jak to wygląda po założeniu boczka? WF jest wystawiony poza niego?

 

Druga sprawa to przewód 70mm2. Którędy go dokładnie położyłeś?

 

 

Fotek nie mam i narazie nie ma się czym chwalić bo kiepsko to wygląda.. WF jest wystawiony przed tapicerkę i ukiurunkowany ku górze. Gdy zrobię jakieś przyzwoite nakładki, odrazu wrzucę fotki :)

 

Kabel upchnąłem pod dywanem przy prawym progu, może nawet udałoby mi się tam wcisnąć jeszcze jeden takiego przekroju.

 

Przyjedz do Gorzowa kiedyś i daj znać.  No i zabierz ze sobą xsantio koleszke ,który dojechać do mnie nie może (mamusa ).

 

Rozmawiałem ostatnio z Danielem i podobno ma być jakiś spocik na następny weekend? Mamusa też miał tam być :) Takie informacje otrzymałem

 

 

 

Jaki gruby laminat Ci wyszedł ?

 

Dość cienko wyszło (tylko dwie warstwy maty), ale na moje ucho chyba wszystko jest w porządku, nie słychać dudnienia

 

+ za PPI - kawal bdb grania :) - nawet nie myśl o ruszaniu go z tamtego miejsca.

Napewno nie sprzedam go nigdy! :) No ale jest on trochę mało szczegółowy na górnych pasmach (może jest w tym moja wina, złe ustawienia..) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozmawiałem ostatnio z Danielem i podobno ma być jakiś spocik na następny weekend? Mamusa też miał tam być Takie informacje otrzymałem

 

Nic mi o tym nie wiadomo ;)

 

 

 


No ale jest on trochę mało szczegółowy na górnych pasmach (może jest w tym moja wina, złe ustawienia..) 

 

Nie szukałbym problemu w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam nadzieję, że w przyszłości na innych WF nie będzie trzeba tego poprawiać

 

Focale dość ładnie kopią. Ja mam akurat KR2, moc i efektywność zbliżona. W poprzednim aucie nawet suba nie miałem, przód cięty od 60Hz wystarczał. Chyba, że wsadzisz jakieś potworki ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raczej do SQ to on się nie nada i z pewnością też szybko go zmienię, alę włożyłem go.. sam nie wiem po co Jest to Audio system X-ion w oryginalnej skrzyni BR. Zasilany jest Etonem PA 2802.

 

Kiedys mialem takiego Xionka i pod rodkiem 2180 calkiem taki zly nie byl (dosc szybki jak na BR). No chyba ze jestes pewien ze jestes juz za finalnym kreceniem gałą i niezadowolenie Twoje wynika wlasnie z niedomagac tego konkretnego klocka. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze czasem czlowiek odczuwa taki "dziki gon" do zaglowania klockami myslac ze to remedium na cale zlo :)

Eton PA 2802 - jesli tylko jego gabaryty Ci nie przeszkadzaja mysle ze tez powinienes mu przyznac u Siebie "dozywocie". U nas srednio doceniony a to raczej jeden z najlepszych analogowych napedow subowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho wszystko jest w porządku, nie słyszę żadnych nieporządanych dźwięków, nic nie dudni.. Mam nadzieję, że w przyszłości na innych WF nie będzie trzeba tego poprawiać :)

Jako początkujący zadbaj o to by z tego zastawu wyciskać jak najwięcej. Ucz się, zmianiaj ustawienia, nastawy gain, cięcia, czasy. Jednym słowem ucz się tego co się dzieje po zmianach. Dodatkowo szukaj innych grających aut, może dobrej HA aby wiedzieć czego w tym wszystkim szukać. Nie problem wprowadzić zmiany. Ważne aby szły we właściwym kierunku. Często jednak początki są takie że człowiek myśli że wymiana elementów będzie lekarstwem na całe zło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wsadzisz jakieś potworki ;-) 

Raczej z WF w najbliższej przyszłości nie będę kombinował, ale z czasem.. Kto wie.. :)

 

Kiedys mialem takiego Xionka i pod rodkiem 2180 calkiem taki zly nie byl (dosc szybki jak na BR). No chyba ze jestes pewien ze jestes juz za finalnym kreceniem gałą i niezadowolenie Twoje wynika wlasnie z niedomagac tego konkretnego klocka.

 

Eton PA 2802 - jesli tylko jego gabaryty Ci nie przeszkadzaja mysle ze tez powinienes mu przyznac u Siebie "dozywocie". U nas srednio doceniony a to raczej jeden z najlepszych analogowych napedow subowych :)

 

W tym subie brakuje mi takiego niskiego, głębokiego i przyjemnego zejścia. Oczywiście bardzo prawdopodobne jest złe ustawienie itd., ale gra on nie tak jakbym tego oczekiwał. Wykop ma porządny, wolny nie jest, ale na niskich pasmach bardziej pompuje niż gra. Myślałem o zastąpieniu go jakimiś dwoma ósemkami lub dziesiątkami.

 

A w etonie gabaryty mi nie przeszkadzają absolutnie i raczej też go nie sprzedam. Jestem z niego bardzo zadowolony pomimo tego, że leży on akurat w naprawie :)

 

 Często jednak początki są takie że człowiek myśli że wymiana elementów będzie lekarstwem na całe zło :)

 

Na aktualnym zestawie najbliższą zmianą bedzie wprowadzenie aktywki no i może ukierunkowanie TW, ale z czasem i tak będą wymiany klocków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napewno nie sprzedam go nigdy! No ale jest on trochę mało szczegółowy na górnych pasmach (może jest w tym moja wina, złe ustawienia..) 

 

Góre ma fakt faktem delikatną - raczej nie męczącą. Ale nie doszukiwalbym sie tutaj braku detali. Podjedź na spota - ktoś ogarniety strojeniowo bardziej wycisnie pewnie deko życia z wysokich.

Jak ukierunkowanie TW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ukierunkowanie TW ?

 

W tym problem, że właśnie nie były one ukierunkowane podczas odsłuchów, tylko ''na oko''. Gdy je wkładałem, nie wiedziałem jeszcze, że ukierunkowanie jest takie ważne. A ustawione są symetrycnie względem siebie i ukierunkowane jakoś tak na oparcie tylnej kanapy :mur1: Wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie popatrzeć jak ktoś zaczyna :P sam niedawno zaczynałem tak jak ty z średnia wiedzą albo znikomą :P a dziś to pochłonęła mnie cała sztuka car audio bardziej to przerodziła się w nałóg :P człowiek ciągle się uczy :P powodzenia w bojach :P

 

Początki mieliśmy podobne :) Z tego co pamiętam to też miałeś jakieś problemy z wysokością TW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...