Skocz do zawartości

Głośnik 10" B-R do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum, kolega skierował mnie do was z diyaudio.pl - proszę o wyrozumiałość.

Mianowicie o ile jestem zorientowany w tematyce home audio to kompletnie nie jestem na czasie z car-audio.

 

Potrzebował bym pomocy w doborze głośnika 10 cali do 500zł maks.

Przewidywany litraż około 25 L (może uda się 30L), obudowa bass-reflex. Subwoofer będzie zabudową w Toyota Corolla E12 - 5D.

 

Preferencje głownie rock i odmiany oraz wszystkiego po trochu, między innymi zespoły jak (Limp Bizkit, Linkin Park, Korn, Disturbed, Anberlin, Puddle Of Mudd itp.) ale czasem i Justin Timberlake się trafi

 

Dlatego głośnik raczej z szybszych. Choć i niskim zejściem nie pogardzę w miarę możliwości.

 

Wzmacniacz około 300W RMS. Zestaw przedni mission+ama bl160.

 

Chciałbym uniknąć obudowy Closed z racj tego, że miałem w życiu ich parę i zawsze brakowało mi w nich czegoś, jak F3 niskiego albo efektywności.

 

 

W innym aucie mam Peerless Resolution 10 + wzmacniacz blaupunkta i powiem, że jest dość szybko z wykopem. Jest zadowalająco. W domu natomiast mam Beyma Power 12. Lubię głośniki z mocnym układem napędowym.

 

Wstępnie znalazłem 2 głośniki:

Mivoc AMW104 - boję się, że te 300W może za dużo być na ten głośnik.

Rainbow Hummer 10 - może być problem z dostępnością bo stary

 

Co polecacie?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza spota zorganizować we Wrocku jakiegoś większego posłuchasz sobie co nieco i sam ogarniesz jaki profil dźwięku Ci sie bardziej spodoba.

Closed do rocka to bdb pomysł - o efektywność sie raczej nie martw - przy dobrym głośniku zejście też będzie odpowiednie.

 

Ja bym szukał na Twoim miejscu jakiegoś papierowego Rockforda w używce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chciałbym uniknąć obudowy Closed z racj tego, że miałem w życiu ich parę i zawsze brakowało mi w nich czegoś, jak F3 niskiego albo efektywności.
dlatego warto posluchac wspolczesnych glosnikow bo zamknieta w aucie sie sprawdza ;)

 

 

 


Wstępnie znalazłem 2 głośniki:
Mivoc AMW104 - boję się, że te 300W może za dużo być na ten głośnik.
Rainbow Hummer 10 - może być problem z dostępnością bo stary
 
Co polecacie?

jeszcze wspominany focal p25db

 

do rocka bardzo mi pasowal jeszcze GZ GZUW 250 SQ, ale to do zamknietej i nieco drozszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Helix P10W - trochę drogi nowy, to samo GZ GZUW 250 SQ. Nie widzę na allego używek.

 

Uważam, że nie ma sensu kupować głośnika w kwocie więcej jak 500zł. Przy powszechnym złodziejstwie w naszym kraju, mniej potem boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tanich głośniczków - kup sprawdzoną kappe 120w.br w 30L closed zrobi Ci robote i masz problem z głowy :)

Zadowoli sie małym wzmaczkiem (nam udało sie ją pędzić z kanału mono genesisa 5channel - czyli ok 150W).

Efektywnośc z tego co pamietam na poziomie 94db.

 

Jest szybka - ma zejscie, bardzo uniwersalna. Jak potrzeba to grzywe też wyczesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na zakup p10w ale nie sprzedałem jeszcze mojego Hammera 12". Potrzebne mi miejsce w bagażniku, a jednak te 10l mniej na obudowie swoje robi. Jeśli chodzi o używkę to można sobie czekać do u... śmierci bo nic nie ma :) Gdzie kupię p10w za mniej niż 600zł?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...