Skocz do zawartości

"Miszczoskie aukcje " z alledrogo


Marko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie, że byłby to dowód, ale co z tego? Usuną mu konto z allegro z pięcioma pozytywami i negatywem. A sprzętu i tak nie będziesz miał, przecież nie wbijesz mu na kwadrat i nie zabierzesz sprzętu zostawiając 1000 zł na stole.

 

Jeśli była to aukcja to może wygrać sprawę przed każdym sądem. Z prawomocnym wyrokiem do komornika, który jeśli nie zdoła wyegzekwować sprzętu to zajmie ruchomości i nieruchomości na kwotę odpowiadającą wartości sprzętu (najczęściej według cen nowego sprzętu).

Minusem takiego rozwiązania jest to, że trzeba zaangażować własne środki na sprawę (mogą one być później ściągnięte od sprzedającego i zwrócone pokrzywdzonemu) oraz czas gdyż ...... w sądach często sprawy ciągną się latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było kup teraz to nic nie możesz zrobić, jeśli licytacja no to sprzedający miałby problem.

 

A tak po ludzku... może chłopak się faktycznie pomylił?

 

człowiek uczy się na błędach.. nie zawsze cudzych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była to aukcja to może wygrać sprawę przed każdym sądem. Z prawomocnym wyrokiem do komornika, który jeśli nie zdoła wyegzekwować sprzętu to zajmie ruchomości i nieruchomości na kwotę odpowiadającą wartości sprzętu (najczęściej według cen nowego sprzętu).

Minusem takiego rozwiązania jest to, że trzeba zaangażować własne środki na sprawę (mogą one być później ściągnięte od sprzedającego i zwrócone pokrzywdzonemu) oraz czas gdyż ...... w sądach często sprawy ciągną się latami.

To powie, że chciał zakończyć aukcję pod koniec, bo cena go nie satysfakcjonowała, a nie zrobił tego, gdyż jego brat spawał w garażu i były takie spadki na sieci, że komp się zresetował - nie zdążył.

 

Bądźmy realistami, prawo prawem, ale nie będziesz miał tego zestawu za taką kasę. W najlepszym wypadku uda Ci się stargować 10% z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomylił się. była licytacja od 1000 BCM i 1700 kup teraz

 

 

Żeby do takich sytuacji nie dochodziło allegro udostępnia opcję "wystaw z ceną minimalną"

 

Jeśli wygrałeś licytację to możesz dochodzić swoich praw przed sądem.

Zapytaj najlepiej na jakimś forum prawnym, i postaw sprawę jasno pisząc do sprzedającego, niestety za gapiostwo się płaci.

 

Albo po prostu spróbuj się dogadać żeby znacznie obniżył cenę strasząc sądem, powiedzmy na 1300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Prawo jest prawem i wystawiając przedmiot na aukcję każdy sprzedawca je ma respektować, tak samo jak kupujący ma respektować złożenie oferty.

Mnie kilka razy zdarzyło się, że mimo, że wygrałem aukcje nie chciałem tego kupić niemniej dochodziłem ze sprzedawcą do porozumienia i najczęściej (jeśli było to z mojej winy zwracałem mu koszt wystawienia aukcji i prowizji. Jeśli sprzedający się nie godził wpłacałem mu wszystko i kupowałem przedmiot (już nie potrzebny gdyż gdzie indziej kupiłem).

Zdecydowana większość takich przypadków wynika z chęci ...... zaoszczędzenia przez sprzedającego na kosztach wystawienia przedmiotu i prowizji. Czyli chce oszukać a nie umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobre z tym RF-em. Sam mam jedną sztuke i drugiego szukałem. Miałem kliknąć 1000, ale śmierdziała mi ta aukcja.

Nie dość, że gość ma marne komentarze, to jeszcze na drugiej aukcji wystawiał sam głosnik za 999 zł ze skrzynią.

Na jednej aukcji głosnik + piec + skrzynia, na oddzielnej - ten sam głosnik ze skrzynią ale już bez wzmaka.

Zawsze uważać trzeba na takie rozparcelowane przedmioty, bo to niepewna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin a co allegro ma zrobic?? przegladac setki tysiecy aukcji??

Ja mialem jeden taki przypadek, kupilem laptopa za smieszna kase, koles sie wypial dostal pismo z kancelarii i stwierdzil, ze jednak sprzeda bo sprzedal. Laptopa nie wzialem nie chcialem byc kutasem co skubie kogokolwiek. Dojebalem sie do niego tylko dlatego, ze byl chamski, jak spokornial dalem spokoj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrsaint - pomyłka, pomyłką, ale ma tyle opcji cofnij, tyle pomocy na tym portalu jak coś poprawnie zamieścić, że naprawdę trzeba być leniem, oraz nie umieć czytać, żeby coś takiego wyszło.

Dodatkowo już nie wspominam, aukcji które kończą się z cyklu - upadło, pies zjadł, spaliło się, ukradli, normalnie plagi egipskie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było sporów-bo to ktos auto zle i tanio wystawił itd.. Ktos kiedys sprzedawał Jeepa i sprzedał go chyba za 40tys a był wart 2 czy 3 razy tyle.. Cos takiego, dokladnie nie pamietam ale jakas taka sprawa była.. Gosciu kupujac auto za "grosze" wygrał.. Inna sprawa była ze gosciu wystawił auto od 1zł. Pomylił sie i kliknął "kup za 1zł". Tez chyba przegrał.. Zreszta wiadomo ze po allegro chodza "szperacze" co wyszukuja takich pomyłek. Gdyby nie wygrywali-to by sie tym nie zajmowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwota dodatkowa ale sprzet po weryfikacji (mam nadzieje wasylwka, a jak nie to ja sam nawet) ma trafic do mnie.

chce sie przekonac do tego HX2 posluchac troszke jak on brzmi.

Dogadaj się z Nim to zweryfikujemy, myslę, że moje 460 W pozwoli sprawdzić czy nie charchla :hyhy: co do pieca też da radę mam gdzieś jeszcze ścinki przewodów ... info poszło na PW :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam na mojej aukcji mam do zaoferowania państwu skrzynie basowa firmy 2xhanssen i 1x adagio moc sztytowa głosniku to 600w w rms 200w 4ohm wiecej fotek moge wysłac na e-maila wrazie jakich kolwiek pytan dzwon 697686443 2 osby wygrywaja 1i 2 pierwsza wybiera skrzynie:P pozdrawiam i zapraszam"

http://allegro.pl/skrzynia-bassowa-potezny-bass-200rms-i1454896854.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...