Skocz do zawartości

Oszust z Lubina - czy jest ktos z okolic komu by sie chcialo?


coobah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Wiem,  ze temat jest raczej skazany na porazke, ale moze... jest ktos z okolic Lubina (kolo Legnicy), kto ew. (nie za darmo oczywiscie) pofatygowalby sie do sprzedawcy, ktory przyslal mi popsuty piec, a teraz nie odbiera telefonu?

 

Pierwszy raz po tylu latach zrobilem zakup przez Olx. Wiedzialem, ze to ryzyko, ale pozniej znalazlem goscia i ogloszenie na elektrodzie. Mowie sobie "chop z forum" z w sumie dlugim stazem, to moze zle nie bedzie i... mam co chcialem.

 

 

O tego typa chodzi:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik850141.html

Za jego glowe jest oczywiscie wyznaczona nagroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moze któryś pomoże

 

W czym niby pomóc? Przeczytaj jego posty w ilości 39 od 2009 roku ... czyli  user pełną japą  :wink:

 

 

Nie rozumie w ogóle po co ten temat? Ktoś miały tam pójść (masz adres) i co zrobić? Nakrzyczeć na niego , czy uderzyć od razu?  

 

Kilka takich tematów już było na forum i w każdym uczulam na sprawę "słowo przeciw słowu" , czyli ktoś mówi że wysłał sprawny , a ktoś mówi że dostał nie działający  i ... kto ma rację?  

 

Coobah jak masz dane człowieka , to co możesz zrobić , to drukujesz swoją korespondencję z nim , drukujesz potwierdzenie przelewu i udajesz się na Policję , zgłosić oszustwo . .. oczywiście w Twoim mniemaniu oszustwo , bo jeśli sprzedawca pójdzie w zaparte, to widzę nikłą szanse na wygraną w ewentualnym procesie sądowym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam miałem taką sytuacje i nic zrobić nie mogłem, nawet drukując korespondencje na policji powiedzieli że to nie ich sprawa tylko sądu cywilnego a to spore koszty więc.. Najlepiej to oddać na diagnostykę ten piecyk do któregoś z forumowych elektroników i po sprawie, być może naprawa będzie kosztować parę złotych i wzmacniacz będzie bujał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to przerabiałem ostatnio . Tylko ze to ja byłem sprzedającym . Sprawa wyglądała że sprzedałem piec na ebay uk w dniu wysyłki odebrałem go z naprawy był sprawny 100% przedstawiłem zaświadczenie z serwisu ze był w tym dniu u nich i ze działał , koleś z ebaya napisał że dostal uszkodzony i przegrałem sprawę na ebay . Jestem bez 50£ i bez wzmacniacza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufa, wlasnie jestem w pracy i znalazlem opakowanie od pieca. Jak to pieknie mnie kolega potraktowal... ze wczesniej na takie rzeczy czlowiek nie patrzy.

 

Dane osobowe uwaga ;)

 

Nikolas Hadzinikoli :-)))

ul. Krupińskiego 125/1

59-300 Lubin

 

Jest jeszcze nr konta, bo to pobraniowa paka byla: - ten raczej bedzie prawdziwy, ale niewiele da - to BZ WBK Lubin

40 1090 2082 0000 0001 0494 2481

 

Szczerze mowiac myslalem, ze jak wezme za pobraniem bede bardziej bezpieczny, a teraz (bez interwencji policji) nawet danych wlasciwie pewnych nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikolas Hadzinikoli :-)))

ul. Krupińskiego 125/1

59-300 Lubin

 

Haha ale jaja.

 

Ale to Twój argument, dowodzi ponad wszelką wątpliwość zamiar oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Zglaszaj na policję, bo powiem Wam nr, kiedyś mając jeszcze firmę z ciężarówkami wysłałem zaliczkę na poczet rezerwacji, poszła klasyczna bomba.

Zgłosiłem się na policję, spisali, zawiesili, potem kilka listów, wznowili, znowu zawiesili, potem info, że sprawca ustalony, mimo konta na słupa, ale, przebywa za granicą.

W zasadzie ja już zapomniałem o sprawie bo to z 4 lata temu a tu List... Sąd w Sosnowcu prosi mnie o podanie konta bo pan X Y został skazany prawomocnym wyrokiem i zozobowiązał się m.in że odda z odsetkami pieniądze oszukanym osobom.

 

Więc czasami policja potrafi zaskoczyć, choć ruchy bywają powolne. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie mialem zamiaru tracic czasu, ale dzis po przeczytaniu nazwiska nadawcy na liscie przewozowym postanowilem, ze faktycznie pojde z tematem na policje.

Piec jedzie do naprawy, bo w sumie gdzie ja teraz drugi taki znajde, a cisza w aucie panuje juz troche za dlugo.

 

Dzieki wszystkim za uwagi, posuniecia i pomoc, czy tez wyrazona chec pomocy w miejscu zamieszkania "sprawcy" ;) Jak beda jakies ruchy w temacie oczywiscie zaraportuje w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NK czy FB mają takie dane? Może są prawdziwe. To jakiś ciabaty a teraz takich coraz więcej w Lubinie. Ktoś musi przecież giełdę obstawiać. Mam kilku znajomych na gwarkowie w Lubinie. Spytam czy ktoś znajdzie chwilę na sprawdzenie chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez tel Pan gadal idealna polszczyzna. Na dodatek w korespondencji na Olx bylo podane imie Patryk. To raczej nie ciabackie nazwisko - tam jest podobne, ale pisane Hatzinikolaou. Jest jakis Nikolas Hadzinikoli na fejsie, ze niby z Wroclawia hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...