Skocz do zawartości

Peugeot 308 - fabryczne radio a sub?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W temacie audio jestem laikiem dlatego bardzo Was prosze o pomoc. Załączam zdjecie tyłu z fabrycznego radia montowanego w Peugeocie 308. Czy do tego radia jest mozliwosc podlaczenia skrzyni basowej (aktywnej lub dodatkowo ze wzmacniaczem)?? Zanim wydam kilkaset zł na skrzynię chcialbym się upewnić że bede mogl ją podłączyć.

 

Na moje laickie oko podlaczenie nie bedzie mozliwe gdyz radio nie ma wyjscia na subwoofer. Ale moze się mylę :)

 

http://www.iv.pl/images/20684422953805645376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://iv.pl/images/14711406373568370367.jpg

 

To zdjęcie kostki fabrycznego radia w 308-ce. Bardzo proszę jeszcze o pomoc gdzie miałbym wpiąć ten adapter na cinche?? W to wolne miejsce pod bezpiecznikiem? Czy trzeba jakos kostke przerabiac??

 

I jeszcze jakby ktoś mógł podpowiedzieć jaki konkretnie adapter powinienem kupic (moze jakis link do sklepu czy aukcji)???

 

Czytam od kilku godzin na ten temat, przeglądam asortyment sklepów w poszukiwaniu odpowiedniego adaptera i im wiecej oglądam tym mniej wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla Ciebie jednej odpowiedzi bo wszytko zależy:

- czy sub aktywny będzie miał wejście high input (wysokonapięciowe)? Wtedy adapter zbędny;

- czy osobny wzmak będzie miał wejście high input? Wtedy adapter zbędny;

 

Jedynie że w takim razie musisz zdublować kable głośnikowe np na tył by takimi później podpiąć wzmacniacze.

 

Jeśli celujesz wzmak tylko z wejściem niskonapięciowym (chyba  ze istnieją i aktywne jedynie z RCA - nie spotkałem się) to adapter potrzebny.

 

Taki będzie w sam raz. Kostki adaptera wpinasz w radio odpowiednio kostka zasilająca i głośnikowa a kostki z auto do adaptera.

 

Ciągniesz kable RCA do wzmacniacza, odpowiednie kable zasilające do mocy zestawu i długości kabli z bezpiecznikiem i cieszy się basem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z opcji (adapter bądź Hi In) przeważa nad drugą?? Skrzynia jest aktywna posiada wejscie Hi In

 

Taki będzie w sam raz. Kostki adaptera wpinasz w radio odpowiednio kostka zasilająca i głośnikowa a kostki z auto do adaptera.

 

Czy aby na pewno bedą mi te kostki pasowały? Jak patrze na adapter i na kostki w radiu to mam wątpliwości.

 

 

przód  :...:

tył  :mur1:

sub  :]

jeszcze brakuje jajek w półkę i będzie dB SQ Drag  :wstyd:

 

Proszę mi tu bez podśmiechujek :) Fakt, mam fabrykę i chcę to powoli zmienić. Jesli zaczynam od dupy strony to mnie uświadomcie. Jesli lepiej zacząć od wymiany głośników w drzwiach to napiszcie. Nie jestem audiofilem, ale lubię czasem posłuchać glośniej muzy w aucie. Słuchając chociażby Queenu bas zaczyna mi pierdzieć więc pomyślałem od razu o skrzynce.

 

Aha!! Jajek w półkę nie wsadze bo to kombi więc półki brak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mam fabrykę i chcę to powoli zmienić.

Duży plus że chcesz coś z tym robić 

 

 

Nie jestem audiofilem

Nie trzeba być wspomnianym audofilem żeby stwierdzić że seria w 308 to dno lekko mówiąc. 

 

 

Aha!! Jajek w półkę nie wsadze bo to kombi więc półki brak

Chwała ci za to  :wink2:

Zacznij od wymiany radia, wygłuszenia drzwi, wrzucenia dobrych przetworników ( nie mówię o wydawaniu tysięcy od razu) do tego jakiś piec + instalacja prądowa i sygnałowa i dopiero można myśleć o subie tak w małym skrócie  :wink:

P.S. Na forumowej giełdzie znajdziesz wszystko co potrzeba  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy aby na pewno bedą mi te kostki pasowały? Jak patrze na adapter i na kostki w radiu to mam wątpliwości.

A no widzisz - jednak się rozpędziłem. W radiu masz piny pionowe a w ISO - poziomo.

Pozostają takie opcje: to albo to - Wymagane będzie przeróbka kostki w aucie bo to już nie plug 'n play.

 

 

 


Jesli zaczynam od dupy strony to mnie uświadomcie. Jesli lepiej zacząć od wymiany głośników w drzwiach to napiszcie.

 

 


Czy któraś z opcji (adapter bądź Hi In) przeważa nad drugą??

 

FAQ i reszta podwieszonych tematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...