Skocz do zawartości

Clio 1 zabudowa podłogi


agentczor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabudowa skłąda sięz 2 części. Prawa - skrzynka br o pojemności 20l, br średnicy 50mm i długości 190mm. Z głośnikiem Hertz ES 200. Obudowa z płyt wiórowych 18mm klejona wikolem, skręcana wkrętami i uszczelniana silikonem. Ściany boczne wytłumiane watą... Część lewa zawiera wzmacniacz i miejsce na narzędzia itp...

 

W planach - okno z plexy na wzmacniacz (czerowone podświetlenie), wentylator wzmacniacza...

post-1-1169047275.jpg

post-1-1169047276.jpg

post-1-1169047277.jpg

post-1-1169047278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak głośnik pięknie sierusza i pompuje... Jest bardzo nisko - zestrojone około 37hz.

Troszke syczy br bo zalecali 60mm ale takich kolanek nei było więc przeliczyłem długość dla 50mm. JAk by było źle to dodam jeszcze jeden 50mm zwiekszając odpowiednio ich długość...

 

A co do 20cm głosnika... to polecam każdemu przesłuchanie właśnei tego hertza albo intertechnika mds 08... Grajągenialnie... Przedtem miałem 30cm w tubie głośnik hi-sound to przy tym moge powiedziećże grał jak 10cm... Jest głośno - nie da sięza długo wysiedziećw aucie

NAprawde dla mnie ogromne zaskoczenie ile może zdziałać ten hertz :P

MA 200W RMS - wzmak daje tylko 170RMS ale i tak dla mnie bomba :P

Do tego cena na allegro bardzo korzystna! W sklepach w krakowie od 100do 200zł więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysłowość musze przyznac że praktyczna. Kiedys tez o czym stakim myslalem ale jednak czasem przewoze worki z cementem i te inne rzeczy budowlane. A to na pewno zaszkodzi subowi nawet za taka maskownicą. Dlatego robilem zabudowy calkowite ktore w ciagu ok 20min mozna zdemontowac i zamontowac...

 

Jedyne do czego moglbym sie doczepic to kolor wykladziny nie pasujacy do koloru wykladziny we wnetrzu bagaznika auta. czy nie da sie jej zastapic taka jak auto ?

No i te szczeliny miedze zabudowa a bagaznikiem cos tam moze wpasc i lezec itd...

 

Pozdrawiam, ogolnie 4++/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Cię zaskoczę bo tą zabudowę demontuje w minutę - śrubokręt - przewody od wzmacniacza out, pochylam siedzenia i wyjmuje skrzynki

Wykłądzina hmm - taka w domku leżała rzeczywiście średnio pasuje :P

Co do tych szczelni przy progu bagażnika to planuje tam zrobić jeszcze zaślepki właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha skro wiesz o co chodzi to nie mam juz wiecej "pretensji" .

 

ps. Zobaczymy jak mie ocenicie za kilka miesiecy, bo narazie jestem na etapie kompletowania komponentow jak w podpisie. w Lutym bedzie drugi CP1502, potem wytlumienie i kondy oraz altek drugi eh roboty sporo, ale checi jeszcze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mogę zrobić przelotkę z drugiej strony ale... Zasilanie idzie lewym progiem więc wpadałoby do przelotki z lewej strony... Dla sygnałowych zrobiłbym dziurę po prawej. Ale wzmacniacz ma z lewej wejścia sygnałowe a z prawej zasilanie więc i tak muszą gdzieś iść blisko siebie... (tzn kabel chinch musiałby i tak iść koło wejść prądowych na wzmaku...) Swoja drogą mogliby produkować 2 wersje wzmaka

 

Na przód zbiera się kasa... Trzeba wytłumić, zrobić pierścienie z mdf bo w drzwiach są 13'.

Planuje kupić Hertz ESK 165. Wiem że mają ostre tweetery ale mnie by to nie przeszkadzało... Kiedyś doszedłby drugi wzmak na przód...

Ogólnie to apetyt rośnei w miare jedzenia i żałuje że nie pomyślałem na zapas i nie kupiłem na przykład blaupunkta gta4 - byłby kiedyś pod przód... A tak to trzeba drugi wzmak kiedyś i drugie kable bo teraz są 8mm2...(albo zmienić kable i dać rozdzielacz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tweetrami Hertza to nie jest tak ,że mają poprostu nieprzyjemne, metaliczne brzmienie . Są przede wszystkim bardzo mało detaliczne i precyzyjne . W stosunku do tweeterów w zestawie Helixa Blue Mk62 oraz Powerbassa S-6C wypadają kuriozalnie . Abstrahując od tego pod samym radiem ten zestaw gra fatalnie . DOpiero pod wzmacniaczem zaczyna się granie na przyzwoitym poziomie .

 

Skoro nie pojawiły się zakłócenia to nie ma sensu ruszać kabli . Jedyny mankament jest taki ,ze co jakiś czas jakiś " złośliwy " :-) wetknie swoje trzy grosze . A tak miałbyś spokój :P

 

[ Dodano: 2007-01-23, 21:22 ]

A nie myślałeś nad IT Mds008 storzonym do aplikacji tego typu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moze zrobię ten otwór dla chinch Co do zestawu jak rzeczywiście byłoby lepiej mógłbym kupić helixy - w mediamarkt mają tanio bardzo...

 

A co do Intertechnika to w sumie wolałbym jego (choć niektórzy mówili że

jak lubie czasem robić hałas to lepszy hertz).

Niestety Intertechnik był tylko w 1 sklepie internetowym w cenie hmm troche za dużej... Nie było możliwości odsłuchu... Hertza posłuchałem i znalazłem tanio - 249zł a ceny gdzie niegdzie dochodziły do 380zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Niestety dalej nic nie ruszone przy CA... Myślę teraz żeby troszke uporządkować ten bagażnik... Może subik w reversie do tego :)

 

[ Dodano: 2008-05-02, 10:12 ]

No to mała zmiana - skrzynka Closed 14l i glośnik w reversie...

 

PS: Możecie mi coś powiedzieć na temat nowej seri hertza - mało wymagająse mocowo DS250 i DS300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...