Skocz do zawartości

Tragiczna jakość car audio w peugeot 307 - jak to zmienić za niewielkie pieniądze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W poprzednim aucie, peugeocie 206 miałem pozostałość po poprzednim właścicielu - zamontowany "u niemców" dobry sprzęt(albo inaczej - dla mnie wystarczający), mianowicie alpine cda9885r, głośniki przód jakieś infinity kappa, subwoofer jakiś tam vibe 500w rms dwa wzmacniacze, ale firm już nie pamiętam.

 

Od pewnego czasu jeżdżę peugeotem 307 i cierpię słuchając przecharczącego basu z głośników przymontowanych do "boczków"

 

Chciałbym choć trochę powrócić do lepszej jakości audio, jednak mój budżet jest mocno ograniczony i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.

 

Kupiłem, a w zasadzie dostałem radio Alpine 180rm, które zamontuje "na weekendzie".

 

Mam jeszcze bardzo skromne 400zł na resztę, więc narazie suba i wzmacniacz odpuszczam.

 

Pierwsza sprawa - wytłumienie matą GMS 07 lub 05 - nie wiem która lepsza, ale chyba wezmę tą elastyczniejszą, bo podobno "łatwiej zamontować" to koszt 170zł

 

Nie wiem co zrobić z pozostałymi 200zł - czy kupić jeszcze dodatkowo tą piankę(albo filc), tyle że pozostawienie ori głośników przykręconych do boczka CHYBA nic nie zmieni - dalej będzie charczeć + koncert plastików

 

Czy może jednak zostać tylko przy macie i kupić jakieś tanie głośniki + wyrżnąć dziurę na magnes w metalu i zamontować je na dystansach.

 

Przeczesałem internet szukając opini o różnorakich "HITACH" typu autotek a6.2cs, dsk-160, powerbassy s6c itd. i trochę zgłupiałem, bo każde mają zarówno swoich fanów jak i przeciwników...

Nie lubię, gdy jest za dużo wysokich tonów i chciałbym usłyszeć choć trochę basów(wiadomo, im więcej tym lepiej). Czy jest jakiś fajny zestaw odseparowany w tym przedziale cenowym?? w PolskiCarAudioFAQ wyczytałem, że w przypadku zamontowanych głośników bezpośrednio do radia lepiej się sugerować skutecznością, z tych nowych to najlepszą mają autoteki i hertze dsk

 

Z używkami raczej krucho obecnie, ale są dwa zestawy:

Lanzar mx6c http://allegro.pl/lanzar-mx6c-pelny-zestaw-jak-nowy-100rms-i5106320316.html

oraz jbl http://allegro.pl/glosniki-jbl-gto-165-mm-zestaw-zwrotnice-kable-i5026076205.html

 

W przyszłości z pewnością kupię wzmacniacz i być może subwoofer, także fajnie by było jakby zestawik ten zagrał przynajmniej akceptowalnie na samym radiu i lepiej już po zamontowaniu wzmacniacza.

 

Pozdrawiam i liczę na propozycje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co piszą w "podstawach CA" ? Uwierz, że to, że się przedstawiłeś najpierw (niby kulturalnie i grzecznie), ale zaraz zakładasz "wyjątkowy" temat... Przecież podstawy, podstawy i jeszcze raz podstawy wszędzie te same, niezależnie, czy jeździsz Pugiem, Polonezem, czy Nyską z PRLu :) Miejsce montażu wooferów, stworzenie im "środowiska" do gry, to są te podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyszperałem jeszcze z portfela pare zaskórniaków i kupiłem dimension el comp 6

Jutro biore się za wytłumianie, wsadzę radio oraz głośniki i zobaczymy co z tego wyjdzie(bez wzmaka nie spodziewam się niczego szczególnego, ale jak tapicerka przestanie charczeć przy basie to już będzie postęp :D)

Trzeba coś zacząć odkładać na wzmacniacz i może jakiś mały subwoofer

 

Jeszcze dwa pytania, na które odpowiedzi nie znalazłem na forum/w poradnikach:

1.Co sądzicie o subwooferze pod siedzeniem, czy może on zastąpić normalny subwoofer w skrzyni w bagażniku? Czy może jednak jest to nie warte zachodu?? Już nie chodzi o samą moc tylko jakość("wierne oddanie pasma"), bo jak ma to pierdzieć jak jakaś tuba podpięta do samego radia to podziękuje.

 

 

2.Gdzieś wyczytałem(na jakimś forum nie związanym z CA, nevermind), że "wysunięcie woofera" z obudowy drzwi(w moim przypadku zamontowanie głośników na grubszych dystansach), tak żeby membrana wychodziła "na zewnątrz" daje lepszą scenę dźwiękową, czy to prawda??

 

Chodzi mi o coś takiego:

http://i.st-firmy.net/932wc3l/zabudowa-drzwi-pod-glosniki-mak-audio-system-pawel-makowski.jpg

Pozdrawiam,

Edytowane przez tatarovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wyciągnięcie daje lepszą scenę, niech wypowiedzą się bardziej zaawansowani. 

Masz dalej tą Alpine 9885R ? Też mam tego Peugeota i też myślę na wioskę zrobić drzwi bo to jest tragedia jakaś ... 

El Compy na początek myślę nie najgorsze, wyskrob do tego jakiegoś soniaka/kenia, za 150 do 200 zł już masz dobry napęd, ale powoli, przerób te chore drzwi tak jak ma być i dopiero. Tu masz małą podpowiedź z forum Peugeota i tego zestawu jak to ogarnąć  :wink:

http://forum307.pl/car-audio-by-exotic-vt4356.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak to nie ma?
 
Żartujesz?

Równie dobrze można pół drzwi wyciąć, jeden przerobi całe drzwi a drugi wytnie tyle ile da radę tak aby nie osłabiać znacząco drzwi. 

Na upartego można tyle wyciąć:

http://obrazki.elektroda.pl/3228570700_1424525376_thumb.jpg

Tyle że zaraz jest prowadnica i .... schody się robią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Można też nic nie robić z graniem.
 
Albo ma być dobrze albo szkoda czasu.
 
Mniej teorii a więcej praktyki.

W tym aucie ciężko o poprawne granie, wystarczy wyciąć tyle co zaznaczyłem czy to dalej mało ? 

Ciekawi mnie ile jest do prowadnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie ciężko o poprawne granie, wystarczy wyciąć tyle co zaznaczyłem czy to dalej mało ? 

Ciekawi mnie ile jest do prowadnicy. 

 

Nie powiedziałbym że w 307 ciężko o poprawne granie  :wink:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/6795-caraudio-w-307/

 

Auto forumowego kolegi Marcina - warto się zagłębić w temat - było sporo zmian od czasu założenia wątku - ale auto zawsze grało na poziomie  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już 9885, auto sprzedałem razem ze sprzętem.

 

Właśnie skończyłem robotę, całość zajęła 8 godzin. Maty GMS5 4 szt. 100x50 na przednie drzwi w 307 z lekką rezerwą.

 

W porównaniu do seryjnego: charczenie się skończyło, scena wydaje się być bardziej "szczegółowa", basu niewiele więcej ale jest przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyłączam się do pytania - może ktoś robil to auto i pamięta jeszcze? Dystans z czegoś konkretnego czy jakiś uniwersalny + rzeźba?

W drzwiach wystarczy wyciąć otwór? Co z prowadnicą od szyby? Nie zaczepia? Będę tam montowal Rainbow Saxy a one mają głębokość montażową chyba 54 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...