Skocz do zawartości

"Poczatkujacy" z Passatem 3BG


Oskar1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Co do 800 ki nie wydawaj kasy, to nie będzie przeskok jakościowy względem 700ki, warty podwojenia wartości procka.
Truck chyba nie wiesz o czym piszesz teraz albo Ci hajendy typu 900 990 zwróciły mocno w głowie :) Wg mnie jest to duży krok w przód samego producenta jak i brzmienia. Ale zdania są podzielone.

 

Kibicuje instalacje chociaż granie z DE nie urzekło mnie na AYA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem o czym napisałem. Ale chętnie poznam w czym dokładnie Twoim zdaniem 800 ka bije na głowę 700?

Brzmieniem? Konkretnie co gra lepiej? Obsługą? Konkretnie co jest wygodniejsze?

Bo chyba nie masz na myśli tego brzydkiego i zakręconego w obsłudze jak Mietka trampki ruxa?

Rozumiem, że wnioski wyciagnąłeś z jednego auta, które grało na dwóch procesorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in tym że RUX jest zbędny jak masz PC do dyspozycji, to duży plus i zbędny wydatek na RUX(tego w akcji nie widziałem, ale jak mówisz że lipa to szkoda). Tym że łatwiej ustawić pozycje. Że nie szumi. Jakościowo ciężko ocenić bo w tym samym setupie nie słuchałem, ale będę miał niedługo możliwość.

Cena używki jak się trafi może być mniejsza jak 2000, wiem że to 2x tyle co za 700, ale co w tej cenie jeszcze kupisz? Bo na pewno nie 900...

Wg mnie źle mówisz że 800 jest niewarte podwojenia ceny, idąc tym tokiem czym chcesz lepsze tym przeskok jakościowy jest mniejszy za większe pieniądze. To jak z innymi klockami im więcej wydajesz tym przeskok jest mniejszy i mniej słyszalny ale nie mów proszę że jest niewarty zachodu, bo większość z nas skończyłaby przygodę z CA na poziomie 98XXR i byłoby malinowo, a przecież chodzi nam o te smaczki. 

 

Nie chce koledzę tematu zaśmiecać, ale każdy z nas niestety ma swój słuch i jak widzisz ile ludzi tyle opini, więc daj posłuchać koledzę czy warto iść w 800 czy nie :) Moje zdanie jest za 800 a Twoje przeciw. Ot tyle tylko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Marcinie Twoja kolej. Na jakiej podstawie twierdzisz ze 800 nie jest warta podwojenia kwoty. Jakies testy w tym samym systemie? Jak zagrała? Pytam z czystej ciekawości bo nie mialem okazji się przekonać a i autor tematu chetnie poczyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry zapomnialem o takich detalach pisaj jak polaczenie:

 

oczywiscie jest radio laczone ai-netem z procesorem. do tego z boku w bagazniku jest tez zmieniarka alpine 624 optycznie do procesora podlaczona.

 

dlaczego 800ke?

 

mozliwosc ustawienia przez pc, rux ktory bardziej sie podoba, a najwazniejsze to ze (w tych samochodach co slyszalem) niema tego szumu

 

co do cen u nas mozna wyrwac u nas za 500€ z ruxem a za 700ke dostane lekko z 250 ;)

wiec jeszcze jest w ramie

 

co do tylu to nie takie proste jak winnych modelach

http://s23.postimg.org/732lkr77r/image.jpg

ten zbiornik musialby byc wyciety flexem a nie mam pojecia jak to wtedy bedzie wygladalo, czy nie bedzie jeszcze wiecej roboty

nie zapomnijmy ze samochod skonczy w marcu 10 lat to tez raczej mnie zniecheca do dalszych "wiekszych" operacji

poza tym zona i 2 dzieciakow tez cos chca ze mnie miec (jestem tylko w weekendy w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać swego czasu w swoim systemie na zasadzie zastąpienia samego procka.

800 ka nie jest gorsza od 700, bo przecież tego nigdzie nie napisałem ( jeśli tak to gdzie?), jedyna zauważalna zmiana to delikatnie mniejszy szum, którego mój Dawidku nie usłyszysz podczas odsłuchu, bo aby w ogóle usłyszeć cokolwiek musisz oba procki pogonić na sam koniec skali vol, w moim przypadku do 35(max), do 30 zero szumów z obu, a odsłuch odbywa się w zakresie 20-27 gdzie przy 27 znając Dawida by mi powiedział, że jest mu za głośno.

Bas ten sam, średnica ta sama, może jakieś małe niuanse na samej górze, odrobinka więcej rozdzielczości

To wszystko.

Wszystko na zasadzie grzebania kijkiem w g... W poszukiwaniu 2 groszy.

Reasumując jak ktoś nie ma procka wcale, to niech bierze 800ke. Jeśli ma 700/701 niech zachowa kasę na lepszej klasy tw bo tam odczuje wydane pieniądze a wydając na 800 wywali je w błoto a zmian nie odczuje bo są na granicy percepcji słuchu.

A co szumu, to jeśli się ma jednostkę z "zero bit mute " to i 700 z siebie nic nie wyda.

Ja po nowym produkcie alpine bym oczekiwał więcej a skończyli na tym że zabrali jednego optyka czasami bardzo potrzebnego, przemalowali obudowę i jakościowo wcale nie rozbili banku w porównaniu do 700ki.

Nadal 900 to najlepszy procek jaki zrobili i tak już najprawdopodobniej zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 800ke?

 

 

 

mozliwosc ustawienia przez pc, rux ktory bardziej sie podoba, a najwazniejsze to ze (w tych samochodach co slyszalem) niema tego szumu

 

 

 

co do cen u nas mozna wyrwac u nas za 500€ z ruxem a za 700ke dostane lekko z 250 ;)

 

wiec jeszcze jest w ramie

 

 

 

 

Tym że łatwiej ustawić pozycje. Że nie szumi.

 

Gdyby od tej strony patrzeć na zagadnie , to chyba szybciej i więcej można usłyszeć z 250 E dodanych do głośników .

 

 

Gratuluję tez systemów gdzie szum 700 staje się istotną przeszkodą w prezentacji walorów brzmieniowych systemu :wink2: .

 

 

 

 

jak gra?

 

 

 

ciezko napisac...

 

To może napisz co jest Twoim zdaniem największym atutem brzmieniowym tego systemu a co stwarza jeszcze problemy i wymaga dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ja nie chce wiecej slyszec, ja chce mniej slyszec

To jest chyba trwała tendencja :wink2: .

Rozumiem , ze system który wydobywa więcej informacji z odtwarzanej płyty, czy to przez różnicowanie brzmienia czy informacji przestrzennych, jest w jakimś stopniu ułomny .

 

 

To może napisz co jest Twoim zdaniem największym atutem brzmieniowym tego systemu a co stwarza jeszcze problemy i wymaga dopracowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chodzi mi oczywiscie o slyszenie szumu, ktory znika w momencie wystartowania klekota

Po raz kolejny i dokładnie , na jakiej płycie i jakim utworze, przy jakim ustawionym poziomie względnym na wyjściu procka , ten szum jest przeszkodą do prawidłowego/pełnego  odtworzenia nagrania .

Tu kolega dawid-ss, może Cię aktywnie wspomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widze ze sie nie rozumiemy

 

na kazdej plycie, na kazdym tracku - h701 ma to ze szumi, co prawda nie az tak jak bit ten ale permanentny szum jest, i nie , nie da sie go zredukowac

 

i nie wzmacniacze nie szumia, sa prawie na minimum (gain), regulacja glosnosci/napiecia sygnalu wyjsciowego z pxa tez nic nie daje

 

po prostu jest minimalny szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam te Twoje GZ grają czy mają i jak są ustawione gainy bo jak tak piszesz to ten szum urasta do sławnego audisonowskiego.

Napiszę więc jeszcze raz , sam jestem posiadaczem 700 ki i jeśli chodzi o szum to aby w ogóle go usłyszeć, musisz rozkręcić vol na max siedzieć w zgłaszanych aucie i się porządnie wsłuchać.

Czyli coś nierealnego w 99% przypadków.

W każdym normalnym czy nawet mocniejszym poziomie głośności (a uwierz mi ja ani cicho ani delikatnie nie słucham) nie jesteś w stanie usłyszeć szumów. :-/

 

Oczywiście nie twierdzę, że dorzucenie, 250 eur do procka, zakup 800 to zły wybór, ale raczej na zasadzie placebo, mam, mniej szumi ;-)

Twój cyrk, Twoje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę z innej beczki .

Wszystkie urzadzenia w tym i procki szumią , jest tylko kwestia ustalenia poziomu tego szumu względem realnego sygnału .

Nie ma mowy aby przy średnim poziomie na wyjściu procka i przy płycie nagranej z normalnym poziomem dźwięku, tez szum był słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, przeczytaj kilka postow przed, zmieniarka jest 624ka od alpine ;)

szum jest minimalny, i miedzy trackami go slysze, inaczej nie, wiec spoko, jest ok

najwiekszym plusem wg mnie jest rux ktory pasuje do 117ki

 

inne pytanie bo juz nie pamietam: 117ka bylo to ostatnie radio 1Din z ainetem czy te nowsze modele tez jeszcze mialy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic o zmieniarce nie widzę :chytry:

EDIT: no ok, jest zmieniarka.

 

Fajnie, że sprostowałeś Oskar1979 o tym szumie bo dyskusja kolejna gotowa :)

Ciekawe głośniczki, fajna prosta schludna instalka. Z tymi wzmacniaczami to niestety legendy hajendowości brak więc wątpliwości mieć można czy nie odstają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tą badziewną 117Ri(miałem to radio jak wyszło na rynek) i zmień na dva 9861ri,będzie Ci pasować do obecnego ruxa.

Swoją drogą czy miałeś okazję się pobawić nowym ruxem, poustawiac coś, obsłużyć?

Bo nowy to może tylko buty nosić staremu ruxowi komfortem obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę Cię o jedno absolutnie nie myśl, że ktokolwiek Ciebie krytykuje.

Bo to nie prawda, próbujemy jedynie Ci wskazać miejsca gdzie jest warto coś zmienić, a gdzie szkoda czasu i pieniędzy.

Zrobisz zaś naturalnie to co uznasz za stosowne. ;-)

Tylko skoro wspomniałeś o zawodach to nie licząc profi zawsze co się pojawiły na Aya auta z pl, to do amatora zawsze było w pizdeczkę i wygrywaly, więc chyba coś tam jest na rzeczy i może warto choć wysłuchać porad?

mam to gdzies bo ustawiac moge pc/tabletem

 

Ok zostawmy więc temat tej nieszczęsnej 800 ki bo widzę, że pojawia się beton.

 

Skąd wybór głośników na tw i mid i jak to Twoim zdaniem gra? Np w odniesieniu do Braxow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...