Skocz do zawartości

Agrotjuning D15b2 ile to niby da się wycinąc


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toć przecież nie na kalkulatorze...

 

Nie mam ochoty zapoznawać się z niczym, pomiar był u znajomego na hamowni przed i po montażu, po 3 pomiarach wyszła taka różnica jak pisałem.

Znam masę osób które stosuje taki zabieg, mało tego to spora część pcha nawet 3" wydechy i nie drą japy jak większość chińskich wydechów z allegro a przyrosty są podobne.

 

ps.mam silnik turbodoładowany i kończę ten offtop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Głośność wydechu zrobinnego pod konkretnie auto i preferencje właściciela to jest najlepszy możliwy tor modyfikacji, masz to co chcesz i jak Ci pasuje .

Najlepszy wydech dla silnika turbo modyfikowanego to porostu jego brak , ponieważ każdy opór spalin na wylocie z turbiny jest niekorzystny dla uzyskania większych przyrostow mocy i momentu , każde zawirowania spalin bądź opór sprawia że turbina musi wybuchAC gazy spalinowe niejako na sile na zewnątrz a przez to traci energię która jest potrzebna na sprzężenie powietrza dostarczonego do cylindrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myślę, że jak Boguś miałby wsadzić w obecne auto 4-5 tysi to dołożyłby tą sumę i kupił inne auto.

 

:ok: Dokładnie tak. 5 tysięcy, za modyfikacje, na wiosnę jak motocykl bym sprzedał + jakiś tam wkład własny, to myślę, że 12-14 tysięcy by się uzbierało, więc za taką sumę, jak dla mnie, to można bardzo fajną furkę nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie bez sensu temat ... Lepiej dołożyć te $ i kupić Type-R i nie walić się z tym ....

dokładnie - mieć przy tym hamulce przystosowane, sprzęgło, zawieszenie itd. do tej mocy.

szybciej, taniej, przyjemniej. Jak koksić to auto z dużym potencjałem, a nie ładować XXk zł w 150 konny silnik... :) skoro można kupić już mocniejszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest coś czego nigdy nie zrozumiem :mur1: ... Kupowanie taniego autka typu słaba bm`ka, civic, golf, polo czy inne clio i czerapanie radości z rzeźbienia w gównie. Za ten nakład kasy i pracy chyba byłoby lepiej sprzedać to "wozidełko" i kupić nawet takie samo(z wyglądu) ale już z seri R, GT, M(czy jeszcze jakaś inna literka :wink: ) które jest obliczone przez inżynierów i przystosowane na etapie konstrukcji do szybkiej jazdy. O wyższym modelu już nie wspomnę. Jak się bawić to na porządnej podstawce... Pamiętam jak kiedyś chyba tbrek przytoczył przy okazji podobnego tematu historię kolegi który myślał że można zrobić formułe 1 z golfa dwójki. I dzięki temu wozi się na wózku. Bo nie wziął pod uwagę że ktoś dużo mądrzejszy, projektując takie auto nie planował że ktoś będzie chciał tym zaginać czasoprzestrzeń :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta i guściki.

 

Nie każdego stać, żeby od razu kupić ///M.

 

Kupuje "budę". Robi zawiechę, hamulce, itp. Dopiero po tym bierze się za podnoszenie osiągów.

 

Problem rodzi się, gdy ktoś zaczyna od osiągów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, mimo że tego nie rozumiem, czasem jestem pełny podziwu. W zeszłym roku spotkałem przypadkowo jednego z członków MEKP(mitsu eclip klub pl) z dłubanym eclipse 1gen z silnikiem bolt 6 który przyjemnie mruczał ukrywając prawie 450koni. Innym razem kupowałem części od jednego pana który wydobył ponad 250koni z silnika hondy d16cośtam(ten fabrycznie zakuty). W obu przypadkach nigdzie tłoki nie wypadały :wink:  Ale też te silniki kosztowały tyle co dobrej klasy samochód(dla mnie :wink: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDM Rulez! Widzę dużo tu hondziarzy, sam miałem 3 civki, generalnie modzenie to temat rzeka i lista kredytów na ich realizacje.

W k20 sam słupek to 10k, cały swap w ~25-30k się zamyka bo bardzo dużo rzeźby jest.

TO nie lepiej dołożyć to i kupić mocniejsze/szybsze/lepsze auto ??  Nigdy nie byłem w stanie tego zrozumieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...