Skocz do zawartości

1 wyjście rca rear/sub w radiu, a zestaw przedni


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, poleci pełnym pasmem, możesz podłączyć dowolne głośniki, różnicy w grze nie będzie :) Oczywiście tylko regulacja Fader będzie zachowana. Możesz rozdzielić sygnał na wzmacniacz 4 kanałowy i zasilić przód i suba jednocześnie (warunek pełne filtry na wzmacniaczu), da się to zgrać Gainami, żeby grało fajnie i dawało frajdę ze słuchania muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poleci pełnym pasmem, możesz podłączyć dowolne głośniki, różnicy w grze nie będzie :) Oczywiście tylko regulacja Fader będzie zachowana. Możesz rozdzielić sygnał na wzmacniacz 4 kanałowy i zasilić przód i suba jednocześnie (warunek pełne filtry na wzmacniaczu), da się to zgrać Gainami, żeby grało fajnie i dawało frajdę ze słuchania muzyki :)

dzięki serdeczne za pomoc. A przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu to czy przy tych najtańszych nowych radiach alpine i kenwood będzie jakaś spora różnica w dzwięku? bo różnica w cenie to alpina 2x droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena idzie za jakością....zawsze możesz poszukać coś z wyższej półki, ale używanego...sam tak zrobiłem ..nie byłem przekonany do Alpine ( całe życie Pioneer ), ale po oczytaniu tu i nie tylko - w ciemno kupiłem 9853R i jestem miło zaskoczony - teraz poluję na 9833R lub 9835R bo podobno są naj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to nie zlepek cyferek, że można się pochwalić "mam 9835 i jest wooow". Granie na wysokim poziomie, to wszystkie elementy + montaż i strojenie (chyba najważniejsze).

 

Co do "cena idzie w parze z jakością", to nie zawsze tak jest, bo na ten przykład (tanie radyjka), to akurat zapłacisz za znaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że te różnice nie są duże i na przykład po zmianie wooferów lub tweetków w swoim systemie możesz zauważyć wiekszą różnicę niż po zmianie radia. 33 i 35 to nadal alpejske granie i jeśli takie granie Tobie pasuje, to na zmianę poczekaj aż obecne radio już całkiem się zacznie Ciebie słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza, że nie warto szukać i wywalać kasy na 9833/35?

 

To oznacza że na 33/35 od jakiegoś czasu jest moda. 

Tak jak na inne sprzęty- tak to właśnie jest w Polsce.

W związku z tym, cena jaką trzeba zapłacić za 35tke, jest sztucznie podbita.

A różnica w graniu w stosunku do 53/55 absolutnie nie ma odzwierciedlenia w cenie.

Chyba, że sprzedasz aktualne radio i dołożysz nie więcej niż 300zł na 9835r - to wtedy warto .... ;)

 

Rzekłbym że warto zmienić jeśli np design 35tki komuś bardziej pasuje, lub Glidestyk 53/55 doprowadza do białej gorączki- innych powodów nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Czy jeśli radio posiada jedno rca opisane jako rear/sub jest możliwość podłączenia wzmaczniacz z zestawem przednim. 

 

Pozwolę się podpiąć, gdyż mam podobny problem - tylko troszkę bardziej złożony.

Wzmacniacz ma 2 wejścia rca - ch1 i ch2. Ma też wyjście rca - na kolejny wzmacniacz.

Planuję podpiąć przednie głośniki i suba na oddzielnych kanałach. Teraz pytanie - czy zamiast rozgałęźnika rca mogę wpiąć się kablem rca w wyjście i podać sygnał na drugi kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nie potrzebuję dwóch wejść, wzmacniacz steruje oddzielnie subem wpiętym w mostek i oddzielnie frontami przy przełączeniu na 2ch :) Bałem się, że aby oddzielnie sterować kanałami muszę wejść do wzmacniacza dwoma parami rca.

Zatem wszystko działa i RE 10s4 w 15l closed i bardzo przyjemnie mnie zaskoczył. Szybko i dokładnie uzupełnia dół, nie ciągnie się. Bałem się, że pioneerowe 125-140W będzie mało dla tego przetwornika ale kontrola jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...