Skocz do zawartości

Clarion CZ703E - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim,
Posiadam radio Clarion CZ703E, od jakiegoś czasu mam z nim mały problem. Przy większej głośności radio "odcina" przednie głośniki i na panelu wyświetla się napis AMP GUARD, czyli zabezpieczenie przed spaleniem końcówki mocy jak rozumiem. Chciałem już jechać i oddać radio na gwarancję ale jak pomyślałem, że będę musiał spędzić do 2-óch tygodni bez muzyki to mi ręce opadły. Ściągnąłem więc najnowszy soft ze strony clariona i teraz radyjko się odcina, ale przy większej głośności. Zadzwoniłem więc do serwisu i wszystko opisałem, koleś który ze mną rozmawiał stwierdził że to prawdopodobnie nie jest wina radia tylko głośników. Jak powiedział głośnik ma za duże wychylenie i cewka zwiera do masy przy większej głośności.
Polecił mi przełożyć radio do innego samochodu albo odłączać każdy głośnik po kolei i sprawdzać.

 

Czy ktoś z obecnych mógłby się wypowiedzieć co do tej kwestii?
Czy istnieje możliwość podjechać do kogoś i przełożyć radio tak żeby można było sprawdzić czy serwis ma rację? Najlepiej Wawa-Ząbki
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze aby sprawdzić  też kabelki głośnikowe , bo mogą robić zwarcie  (np. w przelotce do drzwi)  ... jutro sobota , więc do dzieła. 

rozebranie boczków to będzie ostateczność, nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, poza tym wolę podróżować z fabrycznymi drzwiami bo później ich pewnie nie złoże tak jak w oryginale, zaraz pojawią się trzaski.

 

Wyłącz "polepszacze" dźwięku.

idę sprawdzić

wszedłem do samochodu, zobaczyłem godzinę... dałem sobie spokój hehe Sprawdzę jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba rozkręcać ani gasić "polepszaczy" ustaw po prostu  amp cancel na ON, wtedy problem zniknie jeśli masz zew wzmak po rca. chyba ze lecisz na wyjściach głośnikowych czyli po prostu końcówka się grzeje od katowania i tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba rozkręcać ani gasić "polepszaczy" ustaw po prostu  amp cancel na ON, wtedy problem zniknie jeśli masz zew wzmak po rca. chyba ze lecisz na wyjściach głośnikowych czyli po prostu końcówka się grzeje od katowania i tego się nie przeskoczy.

podłączony jest sub do wzmacniacza a głośniki przednie póki co mam fabryczne, myślisz że radio mogło by odcinać się przy fabrycznych głośnikach? z tego co kojarzę to na radyjku jest 4x50W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radio dostaje za mocno i dla swojego bezpieczeństwa ma zabezpieczenie. no skutecznej to pewnie 25w max

nie wiem czy się dobrze rozumiemy, radio ma wyjście 4x50W, myślisz że fabryczne głośniki są za mocne do tego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze troche poczytać jak to jest z graniem i mocami. to nie ma nic do głośników, napisalem wyzej co jest powodem gaszenia. końcówka sie przegrzewa i tyle, fabryczne głośniki możesz też z miejsca pożegnać i szukać czegoś innego, większosc seryjnych + wiek auta to trupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze troche poczytać jak to jest z graniem i mocami. to nie ma nic do głośników, napisalem wyzej co jest powodem gaszenia. końcówka sie przegrzewa i tyle, fabryczne głośniki możesz też z miejsca pożegnać i szukać czegoś innego, większosc seryjnych + wiek auta to trupy.

ojjj masz rację, temat jest mi zupełnie obcy :( wkraczam powoli w temat CA. Na początku brakowało basu, później zająłem się radiem a teraz przyjdzie czas na przód...

apetyt rośnie w miarę jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, wyłączyłem wszystkie podbicia itd. problem pojawia się na 3xOVER czyli zwrotnicy jak dobrze rozumiem, w zakładce MID HPF -sprawdzałem różne kombinację i zauważyłem że  gdy tutaj dam zbyt niskie pasmo radio się odcina. Niestety gdy dam na wszystkich zakładkach THROUGH nie da się słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temacik ogarnięty, na chwilę obecną z pomocą wyszukiwarki ustawiłem wszystko tak żeby dało się tego jeszcze słuchać przez jakiś czas, powolutku rozglądam się za nowym przodem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przynajmniej jest motywacja do dalszego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panowie odkopię temacik. 

 

Mianowicie dziś wstawiłem do Ducato Clarka. I tu mały szok. AMP GUARD gdzie przód i sub jest pędzony ze wzmacniacza. Pod końcówkę radia nie mam nic podłączone. O co chodzi? Chętnie wyłączyłbym końcówkę w radiu, ale gdzie tego szukać? Zawiłe to radio jak spaghetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...