Skocz do zawartości

JL Audio 12W3v3-2 + Audison LRX 2.4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam do kupienia taki zestaw jak w temacie za 1200zł, nówka sztuka z gwar. 24 miesiące. Skrzynia zamknięta 27l.
Przeszukałem forum i google, lecz znalazłem info tylko o wersji 4 ohm.

  1.  Czy ten zestaw jest wart swojej ceny?
  2.  Czy ktoś słyszał jak gra na 2 omach ten głośniczek? (słucham każdego rodzaju muzyki)
  3.  Czy ten wzmacniacz do niego pasuje?

Czekam na opinie od osób zaznajomionych w tym temacie, a może część z was porównywała ten głośniczek do innych :)
Mam nadzieję, że odpowiedzi do tego tematu przydadzą się w przyszłości innym, gdyż tak jak pisałem nie mogę nic znaleźć o tej wersji.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Edytowane, Dzięki za odpowiedź luki :) Czekam na wypowiedzi innych :)

Edytowane przez Zakrzew21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 sie nie znam

Ad.2 tak samo jak i w 4...

Ad.3 no tak średnio... w mostku 4ohm wzmak da rade a sub 2ohm, no chyba że pod kanał ale gdzie tu sens..

Ad.4 a co ma jedno do drugiego?

 

BTW. nie ma "wersji" 300W ani 500W, jl podaje tylko zakres mocy jaką powinno się dostarczyć dla głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzi typu "ten dokładnie sub ma 2 Ohm, a wzmacniacz nie jest stabilny w mostku przy tej impedancji" ? No to czekaj, może jeszcze ktoś tak napisze... :mur1: 12w3v3-4 pd ten wzmacniacz, skrzynia 27 l - mało trochę na ten sub, czym może się różnić profil gry tego samego suba w wersji 2 Ohm, od 4, skoro to ten sam przetwornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzi typu "ten dokładnie sub ma 2 Ohm, a wzmacniacz nie jest stabilny w mostku przy tej impedancji" ? No to czekaj, może jeszcze ktoś tak napisze... :mur1: 12w3v3-4 pd ten wzmacniacz, skrzynia 27 l - mało trochę na ten sub, czym może się różnić profil gry tego samego suba w wersji 2 Ohm, od 4, skoro to ten sam przetwornik ?

Przepraszam, ale jestem kompletnym laikiem, czytałem sporo, ale jednak nie mogę przyswoić tych informacji. Kwestia czasu i doświadczenia, które dopiero będę nabieral w tej dziedzinie. Skrzynkę w razie nie wystarczającej mogę dorobić, gdyż pracuje w meblach i mam dostęp do różnych płyt mdf itp i do maszyn specjalistycznych. A więc jeśli ktoś mógłby napisać czy ten zestaw jest wart swojej ceny? A także może ma jakieś porównanie grania do innych subwooferow i wzmacniaczy. Nie chcę przepłacić i myśleć, że dobrze gra, gdy rzeczywistość może być inna w porównaniu z innymi w tej cenie. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nadal nic nie rozumiesz i nie chcesz nic poczytać ? Jak podłączysz  suba 2 Ohm do tego wzmacniacza, który pracuje w trybie mono w 4 Ohm ? Jeżeli masz do wyboru ten głośnik w wersji 4 Ohm, to OK, ale jeżeli tylko ten, który podałeś, to ten wzmacniacz zapali Protect i nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys wrzucil w szukajke   ,,,, GTO 751EZ'''''  to widzialbys ze wyskoczy tylko twoj temat wiec nikt z forum nie testowal tego wzmacniacza 

mozesz byc pierwszy i opisac jego walory i prace 

 

 

 


skrzynia 27 l - mało trochę na ten sub

 

bogus to wie z pamieci ty mogles sobie poszukac na stronie Jla 

optimized to operate in a compact 1.25 cu. ft. (35.4 l) sealed enclosure,

 

Co do samego glosnika to tutaj w Jla mozesz isc w ciemno a o wzmaku poszukaj cos w internecie sprawdz ceny i sam stwierdzisz czy sie oplaca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś uzasadnić dlaczego? Jaka różnica jest między 4, a 2 Ohm? I co ma do tego budżet :P

 

 

Różnica polega na tym, że tanie piece kiepsko lub w ogóle sobie nie radzą przy obciążeniu 2 ohm.

Tanie znaczy do ca 1000-1200zł sugerowanego detalu.

I nawet jeżeli producent podaje, że jest stabilny przy takim obciążeniu, to należy to traktować z przymrużeniem oka i nie ładować się w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...