Skocz do zawartości

iPod/iPhone > HDMI > SPDIF > H701


Rekomendowane odpowiedzi

Grzebiąc w czeluściach internetów wpadłem na 'genialny pomysł'.

Otóż, o ile są stacje dokujące do iPodów/padów/phonów które dają sygnał optyczny (z użyciem prawdopodobnie DAC wbudowanego w stację?), o tyle nie znalazłem bezpośredniego rozwiązania urządzenie apple > SPDIF, pomijając macbooka.

O ile mi wiadomo, iPhone/iPod touch 4 gen i nowsze posiadają wyjście HDMI po zastosowaniu adaptera złącza applowego > HDMI.

W HDMI sygnał leci w zasadzie przez SPDIF.

Są konwertery HDMI > SPDIF/coaxial.

 

Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Czy to ma rację bytu, czy w ogóle ruszy i czy lossless z jabłka z HDMI zagrają ze zbliżoną jakością (a lepszą niż AI NET z podłączeniem iPoda/phona przez USB) jak płyta kupiona w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem fryc88 chce "wyjąć" gotowy cyfrowy sygnał z kabla HDMI aby uniknąć dodatkowych strat w wyniku wielokrotnej konwersj D/A A/D.

 

 

 


W HDMI sygnał leci w zasadzie przez SPDIF.

 

Z "SPDIF-em" zaszytym w HDMI i jakością dźwięku tą drogą przesyłanego związane są różne opinie.

Sam tego nie ćwiczyłem więc zdania nie mam ale kiedyś czytałem ciekawy artykuł na ten temat:

Zastanawiam się jednak czy zjawisko o którym mowa jest istotnie "słyszalne" dla posiadaczy przeciętnego słuchu, czy jedynie dla redaktorów AV  :wink: . 

 

http://www.av.com.pl/index.php/component/content/article/178-hdmi-kontra-spdif-i-odtwarzanie-strumieniowe

 

Pozdrawiam Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja wypluwa chyba potrzebny Ci sygnał do zewnętrznego DAC-a  http://www.pure.com/product/i-20-vl-61429/#Overview

W drugim zdaniu napisałem, że TAKIEGO rozwiązania nie chcę.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem fryc88 chce "wyjąć" gotowy cyfrowy sygnał z kabla HDMI aby uniknąć dodatkowych strat w wyniku wielokrotnej konwersj D/A A/D.

 

 

 

 

Z "SPDIF-em" zaszytym w HDMI i jakością dźwięku tą drogą przesyłanego związane są różne opinie.

Sam tego nie ćwiczyłem więc zdania nie mam ale kiedyś czytałem ciekawy artykuł na ten temat:

Zastanawiam się jednak czy zjawisko o którym mowa jest istotnie "słyszalne" dla posiadaczy przeciętnego słuchu, czy jedynie dla redaktorów AV  :wink: . 

 

http://www.av.com.pl/index.php/component/content/article/178-hdmi-kontra-spdif-i-odtwarzanie-strumieniowe

 

Pozdrawiam Q

 

Dokładnie o to mi chodzi, cyfra bezpośrednio.

Wg papierków, SPDIF w HDMI jest dokładnie takim samym sygnałem jak sam osobny SPDIF w karcie audio. Świadczyć może o tym jeszcze jedno, które akurat wiem z własnego doświadczenia.

W takie testy i rankingi ja niestety nie do końca wierzę, podobnie jak i w kierunkowość miedzianych przewodów głośnikowych, przewody SPDIF z pozłacanymi końcówkami (co ma piernik do wiatraka?!), itp., itd.

 

H701 ma SPDIF'a???

 

 

Czy ktoś testował to urządzenie na iPadzie?

 

http://tamaudio.com/index.php?route=product/product&product_id=109

 

Ma, SPDIF czyli optyk. To co podesłałeś to coax. Wczoraj czytałem o podobnym urządzeniu (nie wiem czy to konkretnie to było), na macbooku wypuszczał dźwięk tylko w stereo, natomiast na ipadzie coś nie tak było z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci przeszkadza w użyciu stacji Pure i20 ??

Wychodzi z niej światełko i coax do wyboru.

 

 Pierwsze zdanie w pościen vanQwera lub drugie zdanie w moim pierwszym poście - wyraźnie napisane.

Nie chcę dodatkowych konwerterów DAC na drodze apple > h701, a stacje z takich korzystają. Światło światłu nie równe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w twoim temacie jest radio.

 

Piszesz o torze iPod/iPhone -spdif-h701 to daje ci pewne skuteczne i sprawdzone rozwiazanie bez kombinacji

 

Ja akurat nie potrzebuje sterować "jabłkiem" z radia gałkami skoro mam dotykowy wyświetlacz w moim przypadku w iPadzie/iPhonie

 

Dodatkowo jesli juz bardzo potrzebujesz innego sterowania to jest pilot w zestawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie rozumiem Twojej 'tajemniczości' i ogólnikowych, zbywających odpowiedzi, tak samo jak i wczoraj na PW zadałem Ci pytanie. Moja prośba jest taka, abyś rozwinął swoją wypowiedź, tak aby była zrozumiała, bo może ze mną coś nie tak, ale po prostu nie wiem co masz na myśli puszczając emotka 'help'.

 

Edit:

No tak, po Twojej edycji posta 'załapałem' w czym masz problem. Z SPDIF faktycznie źle się wyraziłem, miałem na myśli wyjście Toslink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W502 spięte przez AINET z H701, bez RUXa.

O ile pierwszy optyk uruchamia się sam gdy przełączam na CD, to właśnie nie mogłem uzyskać odpowiedzi, czy drugi/trzeci się uaktywni gdy podam na niego sygnał, ale jednocześnie będąc podłączonym przez AINET i w radiu z ustawionym źródłem jako iPod.

Miejmy nadzieję, że tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie, tylko jedno mnie zastanawia.

Jak ty chcesz dwa urządzenia jednocześnie podpiąć pod iPod ?

 

Jedno urządzenie - ipod/iphone pod USB (ma trochę więcej plusów niż adaptery ipod-Full Speed), z użyciem takiego kabelka:

http://www.conrad-electronic.co.uk/medias/global/ce/8000_8999/8700/8760/8769/876947_ZB_01_FB.EPS_1000.jpg

Posiada wyjście HDMI z iphone/ipod 4generacji wzwyż, a akurat ten adapter umożliwia dokowanie urządzenia z PC, przez co śmiem twierdzić, że sterować ipodem tez się uda z radia, jednocześnie dając sygnał audio i video z HDMI, ponieważ po uaktywnieniu HDMI w ipodzie/iphonie obraz jest po prostu klonowany, niezależnie od tego co się dzieje na telefonie/odtwarzaczu.

 

Co prawda nie jestem pewien czy w/w przelotka ruszy na iPod Touch 4gen, czy nie będzie aby potrzebny 5gen, ponieważ w Touch iOS najwyższy był bodajże 6.1 który wg niektórych źródeł ma problem z wyjściem HDMI, ale iPhone 4 na iOS 7.1 w oryginale bądź z JailBreak + podmieniony 1 plik softu odpowiedzialny za HDMI na 100% wypuszcza prawidłowo HDMI z audio po cyfrze

 

Zrób sterowanie z jednostki i jednocześnie sygnał cyfrowy w światłowodzie, to zobaczysz co jest wymysłem.

Pozdrawiam

 

To fragment z mojej wczorajszej "konwersacji" z kolegą , ale kolejna doba nic istotnego raczej nie wniosła .

 

Czytaj wyżej, bo nadal nie rozumiem niestety o co Ci chodzi, a w/w rozwiązanie powinno umożliwić mi sterowanie + optyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...