Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do zmiany mojego zestawu Wzmak+Sub (Pionner gm-x602 + GTB 1200 SC)

Dostałem takie propozycje:

Sinuslive sla 500v2 i sub pioneer ts-v 306dvc z bass reflexem (400W RMS) 450zł

oraz

Axton A 2180 i Audio System pierwszy model XIona 12" w zamkniętej skrzyni od bogus1984 (300-350W) 400zł

Który zestaw będzie lepszy dla mnie ? Samochód to Golf 4 Kombi, głównie słucham rapu.

Bardziej mi sie spodobał ten zestaw od bogus1984 bo widać że sie zna na rzecz i kable ze starego zestawu dobierałem pod około 300W.

Nie znam sie jeszcze na tym tak dobrze i prosze o pomoc.

pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz będziesz miał podwójny wydatek,tyle z tego zaoszczędziłeś :) bo takie kable wiesz gdzie się nadają ? za ten budżet zrób lepiej podstawy.

Właściwie to nie wiem czy one są z aluminium.  Tak wyglądają:

http://i.imgur.com/x4J1BiI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie wydawalo ze pytanie bylo o zasilajace.

Kolorem przypominaja zasilajace ale terminal glosnikowy i podpiete w mostku?

 

+-,+- lub odwrotnie -+,-+ to w mostku masz plus z plusem albo minus z minusem ?

Czy takie ustawienie plusa i minusa na terminalu ?

Sory za pytanie ale tak to podejrzanie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie wydawalo ze pytanie bylo o zasilajace.

Kolorem przypominaja zasilajace ale terminal glosnikowy i podpiete w mostku?

 

+-,+- lub odwrotnie -+,-+ to w mostku masz plus z plusem albo minus z minusem ?

Czy takie ustawienie plusa i minusa na terminalu ?

Sory za pytanie ale tak to podejrzanie wyglada

Wysłałem fotke z terminala bo tam lepiej widać żyły z kabla. Kable mam takie same na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak slow.

wez odkrec no choc jeden z terminala zrob fote jak nalezy i pokaz zreszta co to zmieni jak masz maly kabel to i tak masz spadki napiec . A jak juz zapniesz nowe graty to zapomnij o jakims dluzszym sluchaniu. zrob wszystko jak nalezy i nie wydziwiaj bo bedzie tylko gorzej.

 


+-,+- lub odwrotnie -+,-+ to w mostku masz plus z plusem albo minus z minusem ?
Czy takie ustawienie plusa i minusa na terminalu ?

x2

czyli swiadomie chcesz sobie zrobic kuku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


+-,+- lub odwrotnie -+,-+ to w mostku masz plus z plusem albo minus z minusem ?

 


Taa ale nie widze opisu terminala ktora srobka to plus a ktora minus.

 


czyli swiadomie chcesz sobie zrobic kuku

http://i.imgur.com/e55ssxC.jpg

Kable do głośnika bede wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wez choc kurde zarob konektorki widelkowe na zasilanie bo jak sie ktory wypnie to pozar gotowy.

Ok, tak zrobie.

 

 


a glosnikowe wez ogarnij bo wstyd.

Robiłem to na szybko i wyszedłem z założenia że skoro na wzmak idzie taki gruby, to do głośnika też musi taki być, a z racji że działało to zostawiłem :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jak juz tutaj kazdy wie jak wygląda sytuacja u mnie. Czy ten wzmacniacz (350W RMS) bierze tyle prądu że bede musiał wymienic alternator ? Na tym co mam teraz to wszystko smigalo na 50 VOL. Na akumulatorze jak przekroczylem 40 VOL to wylączało wzmacniacz ale to wina tego że aku daje mnniejsze napiecie o 2,4V. Jest to golf 4 2.0 jeśli ma to jakieś znaczenie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem się wypowiadać, ale...

 

- nie będziesz musiał wymieniać alternatora

- wzmacniacz wyłącza się z powodu braków prądu, ale nie spowodowanych tym, że akumulator daje mniejsze napięcie, a przez to, że jeżeli to prawda, że masz tak cienkie przewody zasilające wzmacniacz (nie głośnikowe), to tutaj masz przyczynę.

 

Po prostu wymienić przewody z akumulatora do wzmacniacza musisz tak, siak, czy owak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki prądowe to podstawa...

Radzę również się zapoznać z podstawowymi tematami na forum, gdzie jest takie info, bo z 4mm2 z alu miedziowanego to Ty daleko nie zajdziesz.

Tak jak przedmówca napisał, wzmak Ci się wyłącza prawdopodobnie dlatego, że na nim spada napięcie przez zbyt cienkie kable. Weź miernik i sprawdź na stykach akumulatora i na stykach wzmacniacza jakie masz napięcie po podkręceniu trochę głośności... Do takiego pikusia wzmaka absolutnie nie ma sensu wymiana alternatora ;) Bezpiecznik we wzmaku jest 25a więc tyle poboru na pewno nie przekracza, przy normalnym słuchaniu jest znacznie mniej, a tyle zapasu alternator ma na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...