Skocz do zawartości

Woofer w duże drzwi (e46 coupe) zwarty mocny kick


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

wprowadziłem zmianę w systemie, wyrzuciłem komory zamknięte z głośnikami infinity kappa perfect 6.1, na rzecz drzwi, zrobiłem to tylko z powodu nie poręczności komory, jeśli chodziło o moje preferencje dźwiękowe, było super.

 

Interesują mnie woofery w standardowej wielkości 165, do drzwi. Drzwi już zostały przygotowane. W tej chwili zostały zamontowane focale K2P z korektorem fazy, lecz nie dorównują one kickowi kappy. Nie zależy mi na dole, lecz na kicku. Ceną proszę się nie sugerować. Jeśli po prostu nawet drogi przetwornik który zaaplikuje do drzwi i zagra kickiem podobnym do kappy, to po prostu go kupię.

 

woofer pędzony będzie domyślnie DLS A5, procek H800, oraz będzie to grać w 3 way.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

LS165 to raczej do komór.

Piszę raczej bo w drzwiach go nie słuchałem.

 

Jeżdziłem z nimi jakieś 2 m-ce w 8L. Symulator mówi ca 5L przy 0,7.

Bardzo kopliwy wooferek ale dla mnie za chudo grający.

 

Trucku tez chyba w komorach je ćwiczył.

 

 

 

Ciężko Ci będzie zastąpić kappo-komorowy kick.

Focale z założenia powinny być ok. Kwestia jak podszedłeś do furtek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Beymy M6? 

Podobne konstrukcyjnie do K2P, miałem te i te.

I jak dla mnie Beyma lepiej kopie niż Focale. 

Też pędzone w 3w pod H800 z tym że na Mosconim AS200.4.

Niestety nie potrafię powiedzieć czy lepiej kopią od Kapp w komorach, bo ich nigdy nie słuchałem. 

Co do objętości drzwi, auto to Avensis T25, więc spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kopliwy wooferek ale dla mnie za chudo grający.

 

 

O jakim zakresie mówisz Michał? Rozmawiamy o kicku czy basie, na kicku gdy miał dobry piec u mnie, grał bardzo dynamicznie i żywo.

Z założenia (a przynajmniej moich odsłuchów) jak woofer gra basem, to nie ma tej dynamiki na kicku, lub na odwrót "chudziej" a z werwą...

 

 

 

Dzięki truck, w jakich drzwiach męczyłeś ls165?

 

 

Tak jak Michał napisał w kickpanelu, ale chyba Nakamichi, udanie je aplikował w innych zastosowaniach i miał/ma, jedną parę nowych tec'ów (napisać możesz, to wyjaśni kwestię pełnych drzwi, bo gdybać nie lubię).

Jednakże jak do tej pory, oprócz kappy to był mój najdynamiczniejszy woofer w zakresie , o którym mówimy i średnica także była bardzo fajna.

Jeśli jednakże pojemność to problem poszukaj, Phonocarów (z dobrych czasów), zdarzają się nawet  nowe(ceny ok 100 Eur w aukcjach), one są w pełne drzwi, mówię o modelu 2/737... Pięknie wykonany jakościowy woofer.

 

http://www.sternst.de/Fotos/Autos/slk320/CarHiFi/2004-10_Woofer-737_1728.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim zakresie mówisz Michał? Rozmawiamy o kicku czy basie, na kicku gdy miał dobry piec u mnie, grał bardzo dynamicznie i żywo.

Z założenia (a przynajmniej moich odsłuchów) jak woofer gra basem, to nie ma tej dynamiki na kicku, lub na odwrót "chudziej" a z werwą...

 

Wszystko się zgadza Marcinku. Ja nie należę do tych którzy oczekują zejścia do piekieł z midwooferów.

 

Mówimy o niuansach.

LS165 to najkopliwsze wooferki jakie u siebie słuchałem. Bardzo szybko i punktowo- tylko dla mnie to punktowe zbyt mało dosadne było.

 

To są tylko moje subiektywne odczucia uwarunkowane moim gustem.

 

I tak na marginesie- najciekawiej brzmiąca, z papierowatych, średnica. A były Audisony thesis, LS155, Braxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kwestia jak podszedłeś do furtek?

 

Furtki jak i całą resztę ogarniał Wolly, wykleił w środku matą GMS, i na to chyba pianką GMS również, otwory w drzwiach zakryte grubą blachą na nity i blacho wkręty i na to jeszcze poszła mata na zewnątrz, zaś do boczka zrobił pierścień z mdf i przykleił je do boczka tworząc jak by tunel do furtek. Problemem? jest prowadnica za głośnikiem.

 

 

Oraz pytaniem, czy z mojej strony, czy takie coś ma prawo grać poprawnie? Czy musi jednak MDF być na sztywno przykręcony do drzwi a nie do boczka przyklejony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo szybko i punktowo- tylko dla mnie to punktowe zbyt mało dosadne było.

 

Normalne... Ale jeśli dobrać odpowiedniego kompana (ja bym widział np Lotusa 250 SW a nie jakieś naleśniki) to może wyjść malinowy tandem, co jeden nie udoli , drugi dogra, i będzie bardzo kopliwa różnorodna jedność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i na to chyba pianką GMS również

 

To ustal, czy jest ta pianka czy nie, jeśli tak... Także tutaj możesz szukać problemu, dlaczego K2P kulawią... W drzwi sama mata w 90% sprawdza się lepiej, bez żadnych pianek w środku.

 

 

 


Czy musi jednak MDF być na sztywno przykręcony do drzwi a nie do boczka przyklejony??

 

A od kiedy woofery wedle sztuki montuje się przykręcając do boczka a nie na panel skręcony z drzwiami?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustal, czy jest ta pianka czy nie, jeśli tak... Także tutaj możesz szukać problemu, dlaczego K2P kulawią... W drzwi sama mata w 90% sprawdza się lepiej, bez żadnych pianek w środku.

 

 

 

 

A od kiedy woofery wedle sztuki montuje się przykręcając do boczka a nie na panel skręcony z drzwiami?  :wink:

 

tak mnie się właśnie wydawało, gdyż zaznaczam, nie znam się na budowanie CA, jedynie lubię słuchać ;P

 

 

 

Masz foty?

 

zaraz pójdę zdejmę i porobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dlatego że się rozleciały ?? 

 

bo nie oszukujmy się ulep był straaaszny,

 

 

może warto spróbować AD W600

rozszczelniły się to fakt swoją drogą, lecz mimo wszystko fajnie to grało, a wywaliłem ich ze względów bardziej praktycznych, uszkodziło mi uszczelkę drzwi (1000zł ponad uszczelka), nie dało się otworzyć schowka na okulary, schowka pasażera, nie dało się regulować fotelami, było nie wygodnie itp.........

 

 

 

A to Ty byłeś wtedy w listopadzie '13 w Gliwicach?

 

 

 

Była e46 coupe z "komorami", które były yyy no... wiecie.

 

Tak, ale to już był stage 2 komory inne i całkiem w porządku grały do tych poprzednich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://imgur.com/a/tmIxH

 

album do zdjęć, plus uploaduje filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/tmIxH

 

album do zdjęć, plus uploaduje filmik.

 

W jaki sposób dystans jest mocowany do konstrukcji drzwi? Tym glutem z maty wywiniętym na zewnątrz czy na jakieś niewidoczne na foto śruby?

Ogólnie szczerze mówiąc mizernie to wszystko wygląda.

Maty nie powyciskane,dystanse do boczka, robota na "odwal" aby coś tam się świeciło i głośnik nie wypadł z drzwi. A dla mocnego k2p taka aplikacja to kula u nogi.

Ale masz... Piankę w drzwiach gratis. ;-)

 

Made in wolly jest moc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak, zamiast szukać nowych wooferow stwórz dobre podstawy dla focali a dopiero je oceniaj.

Wywal tą piankę z wnętrza drzwi, zamocuj solidnie dystanse do konstrukcji drzwi(w ostateczności możesz skręcić te co są, śrubami na przelot,po montażu boczka i nakretkami z podkladkami od wnętrza drzwi). I wtedy oceń czy wf są ok czy nie. Bo w takim stanie jak jest, to żaden głośnik jaki by nie był, nie pokaże na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi, czy to jest wykonane ze sztuką

Wykonane ze sztuką kogoś kto nie ma pojęcia co robi.

 

 

za cholerę nie chce kopać

Odpowiedź wyżej.

 

Masz dość trudny model patrząc pod CA. Drzwi żeby w nim zrobić, trzeba trochę się nakombinować. Skoro mi się udało to jednak nie jest to jakieś wielkie wyzwanie.

System budrzetowy, kilka poglądowych fotek:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/566a2e83840b.jpghttp://naforum.zapodaj.net/thumbs/6bad16e677c3.jpghttp://naforum.zapodaj.net/thumbs/07d8e52fc38c.jpghttp://naforum.zapodaj.net/thumbs/6e68c6292a50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...