Skocz do zawartości

Budowa car audio w BMW na głośnikach infinitya


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zbudowania jakiegoś car audio w bmw e46, Ci którzy znają to auto wiedzą jak gra w serii,

 

Trafiły mi się ostatnio takie głośniki

infinity 6530

  • Rozmiar: 165 mm
  • Typ: głośniki 2-drożne odseparowane
  • Moc ciągła: 90 W
  • Moc szczytowa: 270 W
  • Impedancja: 2 Ohm
  • Skuteczność: 93 dB
  • Pasmo przenoszenia: 58 - 21.000 Hz

oraz infinity 5030

  • Rozmiar: 130 mm
  • Typ: głośniki 2-drożne odseparowane
  • Moc ciągła: 75 W
  • Moc szczytowa: 225 W
  • Impedancja: 2 Ohm
  • Skuteczność: 92 dB
  • Pasmo przenoszenia: 67 - 21.000 Hz

Uznałem to za dobry impuls do działania i na ich podstawie chciałbym zbudować resztę

 

Niestety mam same głośniki bez tweeterów i zwrotnic.

W samochodzie z przodu mam seryjnie tweetery i głośniki średniotonowe BMW ale nie znam ich parametrów (ktoś pomoże?)

Chciałbym je połączyć z infinity 6530

 

Potrzebuje pomocy w doborze zwrotnic do tego zestawu. Najlepiej linku do gotowego produktu lub namiaru na kogoś kto mi je stworzy.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zwrotki nie kupuje się w sklepie do dowolnych głośników. Jeśli już chcesz użyć 2 różnych głośników to musisz się udać do kogoś kto ci ten zestaw pomierzy i zrobi zwrotnicę. Jednak w twoim przypadku to jest nieopłacalne. 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą TYLKO I WYŁĄCZNIE  osoby słuchające tych KONKRETNYCH głośników  i potrafiące podać gdzie kolega znajdzie sklep z takimi zwrotnicami do tego zestawu .

 

WSZELKIE inne odpowiedzi będą "nagradzane" !

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria zestawów 65xx zapewne jakoś tam różni sie konstrukcyjnie ale brzmieniowo jest podobna niezależnie od modelu i 6530 nie są wyjątkiem. Basu niskiego z tego zestawu wiele nie ma, kick w sporej ilości. Ze średnimi i wysokimi nie ma bólu, jest ich pod dostatkiem z tym, że na górze bywa agresywnie. To wszystko oczywiście przy podziale aktywnym i nie ma nic wspólnego z graniem na fabrycznej zwrotce pod końcówką radia.

Takiego grania oczekujesz? Bo ja jakoś nic na temat Twoich oczekiwań wedle grania wydumanego przez Ciebie zastawu nie przeczytałem.

 

 

Niestety mam same głośniki bez tweeterów i zwrotnic.

W samochodzie z przodu mam seryjnie tweetery i głośniki średniotonowe BMW ale nie znam ich parametrów (ktoś pomoże?)

Chciałbym je połączyć z infinity 6530

 

 

Co z czym chcesz tu łączyć, jaka ma być końcowa konfiguracja ? I z jakiego powodu chcesz to robić w taki a nie inny sposób?

 

 

Potrzebuje pomocy w doborze zwrotnic do tego zestawu. Najlepiej linku do gotowego produktu lub namiaru na kogoś kto mi je stworzy.
 

 

Tego zestawu? Jeszcze raz - co to za hybryda ma być? Gotową zwrotkę dostaniesz do zestawu ref i to pewno tylko w używce na allegro.

Na forum są ludzie, którzy wykonają dla Ciebie (albo i nie :D) dedykowaną zwrotkę - szukaj i czytaj, na forum sporo info o zwrotkach.

 

A Twoje drzwi? Zrobione już? Jakoś nic nie wspominasz. Powiedzmy że to taki warunek konieczny do rozmowy o robieniu grania w aucie, i to nie tylko w tym temacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mój temat trochę się zmienił pod moją nieobecność :) 

 

Tak, powiedźmy, że myślałem o zrobieniu takiej hybrydy infinity + średniotonowy BMW + tweeter BMW ale z tego co piszesz to średniotonowy jest tu zbędny, no i nie znam jego pasma więc chyba zostanie jako zaślepka w boczkach.

 

Szukałem na allegro zwrotnic do mojego zestawu albo chociaż podobnych ale jest tylko 1 czy 2 ogłoszenia i do tego nie wiem czy z odpowiednimi zwrotnicami.

Coś bym może dobrał ze zwrotnic od innych zestawów ale moje głośniki mają 2ohm a wszystkie zwrotnice jakie znalazłem 4ohm ewentualnie 8ohm a z tego co wyczytałem to robi wielką różnicę.

 

Zrobienie dedykowanych zwrotnic pewnie faktycznie będzie nieopłacalne, teraz już o tym wiem.

 

Co do moich wymagań to mi raczej "słoń na ucho nadepnął" więc ma po prostu grać ładnie i nie charczeć.  Nie zauważyłbym pewnie czy coś gra ciepło, zimno, dynamicznie czy jak tam jeszcze może grać.

 

Z drzwiami, wzmacniaczami, subwooferem już sobie poradzę bo tu nie ma moim zdaniem większej filozofii.

 

Reasumując szukam tweeterów i zwrotnic do infinity 6530. napisałem już temat w dziale giełda i czekam na oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



I znów coś Ci się wydaje.
 
Ogólnie to przyda Ci się z deczko więcej pokory i pomyślunku (tak, czytałem temat przed "zmianą")

Tak jak pisałem, audiofilem nie jestem. Auta nie robię na zawody car-audio więc chyba wykleić trochę mat bitumicznych, zasłonić dziury i przykręcić mdf to nie jest specjalnie skomplikowaną operacja.

 

Co do pokory to jeśli czytałeś temat wczoraj to chyba nie mi by się ona przydała. Wiem, że prawie każdy kto "spędził" na jakimkolwiek forum dużo czasu uważa się  za specjalistę i traktuje nowicjuszy z góry jako kogoś gorszego, na szczęści są wyjątki potwierdzające regułę i jeden z userów bardzo mi pomógł na PW

 

Ja po prostu chce sobie wstawić lepsze głośniki niż miałem i nie zepsuć przy tym radia lub głośników.

Niepotrzebnie zakładacie, ze każda ingerencja w nagłośnienie to musi być projekt za 4 cyfrowe kwoty... Niektórym, tak jak mi, wystarcza dużo mniej. Tudzież dysponują dużo mniejszym budżetem.

A nuż po skończeniu tej instalacji poczuje chęć na coś więcej ... ale to przyszłość i na razie skupiam się na tym co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wykleić trochę mat bitumicznych, zasłonić dziury i przykręcić mdf to nie jest specjalnie skomplikowaną operacja.

 

 

 

Zrób sobie rekonesans w główce jak już będziesz przykręcał ten "mdf".... tylko zrób to tak aby pasowała potem tapicerka ze wszystkimi kołkami.

 

 

 

 

Co do pokory to jeśli czytałeś temat wczoraj to chyba nie mi by się ona przydała. Wiem, że prawie każdy kto "spędził" na jakimkolwiek forum dużo czasu uważa się  za specjalistę i traktuje nowicjuszy z góry jako kogoś gorszego, na szczęści są wyjątki potwierdzające regułę i jeden z userów bardzo mi pomógł na PW

 

 

 

 

Ja również, jeśli chcę się dowiedzieć nt czegoś na czym się nie znam, korzystam z for.

Ale wiesz co? Nie pamiętam kiedy mi się zdarzyło zarejestrować na jakimś forum tylko po to aby zadać "swoje" pytanie.

 

Zawsze znajdę w archiwum tę informację która mnie interesuje.

 

Niepotrzebnie zakładacie, ze każda ingerencja w nagłośnienie to musi być projekt za 4 cyfrowe kwoty... Niektórym, tak jak mi, wystarcza dużo mniej. Tudzież dysponują dużo mniejszym budżetem.

 

 

I po raz kolejny coś Ci się wydaje.

 

Gdzie i kto to napisał?

Tak jak pisałem, audiofilem nie jestem. Auta nie robię na zawody car-audio...

 

 

 

To jest mój ulubiony tekst!

 

Między audiofilizmem a twoim podejściem jest przepaść i nikt Cie tu nie namawia na audiofilizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

proponuję nie podnosić mocniej tej dyskusji, bo potem osoby takie jak ja - nie uzyskają pomocy przy swoich problemach. Się nie dziwię, że nie macie potem ochoty na "innych".

 

Co do samego wyklejania matami - jeśli ktoś ma smykałkę - zrobi to z powodzeniem sam. Ba, może nawet dokładniej i pełniej - niż zrobi to zakład, który idzie "na masę". Grunt to wybrać dobre maty, które są miękkie, giętkie i dosyć łatwo się kładzie. Ja zakupiłem twardy wałek z kauczuku, bo nie wiedziałem jak to wprasować ^_^. Po tej operacji boczek powinien pasować tak jak i bez mat.

Mi się to udało :)

 

MDF już jest trudniej, ale jak ma gość pomysł, to też sobie poradzi.

 

Ale.. Najważniejsze to uważać na elektrykę. Ja już się nauczyłem, żeby nie podłączać akumulatora i nie jeździć autkiem, jak się nie złoży wszystkiego do kupy. Naprawa instalacji nie była kłopotliwa, ale zmuszony zostałem do wymiany 3 przewodów ;) Ot, chyba każdemu udało się spartolić coś zanim się nauczył dobrze robić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując szukam tweeterów i zwrotnic do infinity 6530. napisałem już temat w dziale giełda i czekam na oferty :)

 

To jeszcze dodaj do poszukiwanych tweetki i zwrotki od infinity kappa, mogą z powodzeniem zastąpić te z serii ref.

 

 

 

Tak jak pisałem, audiofilem nie jestem. Auta nie robię na zawody car-audio więc chyba wykleić trochę mat bitumicznych, zasłonić dziury i przykręcić mdf to nie jest specjalnie skomplikowaną operacja.

A co z Twoimi drzwiami zawody mają wspólnego?

Masz rację, czynności mało skomplikowane tyle, że są one wycinkiem zagadnień składających się na poprawną  albo  pożądaną (czasem) pracę woofera w drzwiach. Resztę składowych dyplomatycznie przemilczałeś albo zwyczajnie nie masz o nich żadnego pojęcia.

No ale nic... czas pokaże jak sobie poradzisz z autem... oczywiście jeśli odważysz się udostępnić auto do odsłuchu lub założysz własny temat tu na forum, w instalacjach.

Jednego ani drugiego raczej nie uświadczymy choć zawsze istnieje szansa, że się mylę :)

 

 

 

Mi się to udało :)

Rozumiem, że możesz nam pokazać swoją pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie robię na zawody car-audio więc chyba wykleić trochę mat bitumicznych, zasłonić dziury i przykręcić mdf to nie jest specjalnie skomplikowaną operacja.

Na ostudzenie gorącej głowy i dużego ego :) proponuję zobaczyć ten świeży temat jak nie powinno się robić drzwi w tym samochodzie (robiła to osoba o dość sporym "doświadczeniu") :wink:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/44204-woofer-w-duże-drzwi-e46-coupe-zwarty-mocny-kick/?p=459953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie rekonesans w główce jak już będziesz przykręcał ten "mdf".... tylko zrób to tak aby pasowała potem tapicerka ze wszystkimi kołkami.

 

 

Dzięki za podpowiedź, początkowo planowałem jeździć bez tapicerki  ale po twojej wypowiedzi może jednak ją zamontuje? Może wkręcę nawet śrubki i nie tylko kołki :)

Resztę składowych dyplomatycznie przemilczałeś albo zwyczajnie nie masz o nich żadnego pojęcia.

Żeby zrobić zwrotnicę trzeba mieć jakaś wiedzę elektroniczną, znać wzory i umieć obliczyć i zbudować taki sprzęt. Żeby kupić wzmacniacz czy zamontować subwoofer jakaś specjalistyczna wiedzą nie jest potrzebna. Wystarczy trochę pojęcia i rozsądku.

 

 

 

Ja również, jeśli chcę się dowiedzieć nt czegoś na czym się nie znam, korzystam z for.

Ale wiesz co? Nie pamiętam kiedy mi się zdarzyło zarejestrować na jakimś forum tylko po to aby zadać "swoje" pytanie.

 

Na tym forum zarejestrowałem się, tak jak mówiłem 4 lata temu. A teraz pytanie za 100 punktów... Jak myślisz jak trafiłem na to forum? Podpowiem... Wyskoczyło w googlach gdy szukałem rozwiązania mojego problemu... Niestety bez konkretnej odpowiedzi więc ośmieliłem się zapytać. Mea culpa.

 

 

I po raz kolejny coś Ci się wydaje.

 

Gdzie i kto to napisał?

Może dosłownie nie zostało to napisane... ale jeśli chce kupić tweetery i zwrotnice do głośników za 300 zł a ktoś mi proponuje tweetery z zestawu za 1500zł to jakoś odniosłem właśnie takie wrażenie.

 

To tak jakbym zapytał na forum motoryzacyjnym o wymianę turbo bo mi padło a w odpowiedzi dowiedział się, że koniecznie muszę zmienić IC na większy, wtryski na wydajniejsze i mapy paliwa na inne.

 

 

 

No ale nic... czas pokaże jak sobie poradzisz z autem... oczywiście jeśli odważysz się udostępnić auto do odsłuchu lub założysz własny temat tu na forum, w instalacjach.

Jednego ani drugiego raczej nie uświadczymy choć zawsze istnieje szansa, że się mylę

 

Wiesz... Nie zakładam budowy audio które byłoby warte pochwalenia się nim na forum lub spocie car-audio.

Rozumiem, że Ty gdy szukasz np stalówek na zimę i pytasz na jakimś forum o długość śrub bo jest inna niż na alu to potem jeździsz z tymi stalówkami  na zloty samochodowe typu RACEISM. Niektórzy jeżdżą na 19" a niektórym starcza 16". Tak samo jest z moim caraudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiesz... Nie zakładam budowy audio które byłoby warte pochwalenia się nim na forum lub spocie car-audio.

A ja  zakładam, że nie będziesz miał powodu do chwalenia się swoim graniem. Bo nie o chwalenie się w Twoim przypadku mi chodzi  a raczej o to czy robotę poprawnie wykonasz czy może ja spartolisz.

Widzisz... Na forum możesz wiele i długo pisać o swoich racjach i przekonaniach ale gdy przyjdzie "chwila prawdy" to albo schowasz łeb w piach i udasz, że Ciebie tutaj nie ma albo będziesz próbował bronić swoich racji na jakimś spocie, i nie musi być to łódzki spot. Jedno jest pewne - na forum zawsze jest prościej i łatwiej, przynajmniej z założenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może dosłownie nie zostało to napisane... ale jeśli chce kupić tweetery i zwrotnice do głośników za 300 zł a ktoś mi proponuje tweetery z zestawu za 1500zł to jakoś odniosłem właśnie takie wrażenie.

 

To tak jakbym zapytał na forum motoryzacyjnym o wymianę turbo bo mi padło a w odpowiedzi dowiedział się, że koniecznie muszę zmienić IC na większy, wtryski na wydajniejsze i mapy paliwa na inne.

 

 

 

Bardzo ciężki typ z Ciebie. Przypominasz mi moją ex-żone, która zawsze i wszędzie dopatrywała się podwójnego dna i potrafiła wróżyć z fusów.

 

 

Tak się składa że tw i zwrotki z jednego i drugiego zestawu kupisz za te same grosze.

Jedynie woofery są bardzo udane i poszukiwane z tego zestawu za tysiącpińcet.

 

Po prostu ktoś życzliwy podał Ci alternatywę- nic więcej.

 

 

Ale Ty wiesz najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że możesz nam pokazać swoją pracę?

A słuchaj bardzo chętnie. Pokazać wyciszenie mogę.

Mam zrobione zdjęcie z wyciszenia zewnętrznej strony drzwi (po demontażu prowadnic szyby, jak i samego mechanizmu). Wewnętrzna część wystarczy, że zdejmę boczek i będzie widoczna.

Co do odsłuchu - to mogę pokazać tylko w celu uzyskania rad i sugestii poprawy. A na pewno pomocy w lepszym wysterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja  zakładam, że nie będziesz miał powodu do chwalenia się swoim graniem. Bo nie o chwalenie się w Twoim przypadku mi chodzi  a raczej o to czy robotę poprawnie wykonasz czy może ja spartolisz.

Widzisz... Na forum możesz wiele i długo pisać o swoich racjach i przekonaniach ale gdy przyjdzie "chwila prawdy" to albo schowasz łeb w piach i udasz, że Ciebie tutaj nie ma albo będziesz próbował bronić swoich racji na jakimś spocie, i nie musi być to łódzki spot. Jedno jest pewne - na forum zawsze jest prościej i łatwiej, przynajmniej z założenia

 

Pisząc "chwalenie" miałem na myśli pokazanie go. Tak jak napisałeś powodu do chwalenia pewnie miał nie będę bo ani graty najwyższych lotów nie są ani instalacja za pewne nie będzie.

Ludzi z tego forum lub na spocie pewnie też moje audio nie zadowoliłoby ale przecież nie musi. Ma zadowalać mnie podczas podróży autem i do tego dążę.

Nikogo nie próbuje przekonać, że stworzę wzorcowe car-audio. Zapewniam jedynie, że bez problemu zbuduję takie które będzie mnie zadowalało (was pewnie nie) a jeśli tak nie będzie to najwyżej będę poprawiał.

 

 

 

 

Bardzo ciężki typ z Ciebie. Przypominasz mi moją ex-żone, która zawsze i wszędzie dopatrywała się podwójnego dna i potrafiła wróżyć z fusów.

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony. Takie odniosłem wrażenie :)

 

 

 

Tak się składa że tw i zwrotki z jednego i drugiego zestawu kupisz za te same grosze.

Jedynie woofery są bardzo udane i poszukiwane z tego zestawu za tysiącpińcet.

A to ciekawe bo forumowicz zażyczył sobie 450zł za tweetery i zwrotnice od infinity kappa perfect 6.1. Niesłusznie? Czy te "grosze" to właśnie kwoty takiego rzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A to ciekawe bo forumowicz zażyczył sobie 450zł za tweetery i zwrotnice od infinity kappa perfect 6.1. Niesłusznie? Czy te "grosze" to właśnie kwoty takiego rzędu?

 

Ktoś chce "bardzo dobrze" sprzedać, korzystając z tej okazji, bo nie jest to tyle warte. Ktoś chce skorzystać po prostu z zamieszania i odzyskać dużą część pieniędzy. Nie jest to ważne, ile coś nowe kosztowało - dobre rzeczy kosztują i będą kosztować, a mniej udane... No tutaj jak ktoś ma wiedzę, to po prostu nie kupi wcale, bądź nie przepłaci :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to ciekawe bo forumowicz zażyczył sobie 450zł za tweetery i zwrotnice od infinity kappa perfect 6.1. Niesłusznie? Czy te "grosze" to właśnie kwoty takiego rzędu?

 

Przegiął i to grubo.

Jeśli nowe i nietknięte to można dać te 150zł.

 

Ale zasadniczo jest tak, że zestaw kappy perfect kupuje się dla wooferów a zwrotki i tw idą w śmieci - dosłownie.

 

Ile chcesz to jeszcze ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje na temat tweeterów.

 

Właściwie to temat został już chyba wyczerpany ale tak miło mi się z wami rozmawia :)

 

W międzyczasie sobie czytam to i owo no i może coś z tego mojego  audio będzie.

 

Także, dziękuję za wszelkie sugestie i jeśli ktoś ma jakieś zwrotnice pod głosniki 2ohm to zapraszam na pw :)

 

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam jeśli wprowadziłem zbyt duże zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...