Skocz do zawartości

Passat B5 kombi - Jankus


Jankus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Otóż to:) Sam się zastanawiałem nad tymi tec'ami

 

Powodzenia. Na temat tego modelu polski internet milczy albo ja nie umiem korzystać z googla.

 

TECzuszki na pokładzie. Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem suba aby posłuchać sobie jak sobie radzą z dołem. I jest dobrze. Jak je puściłem 80Hz 6dB/okt to aż mnie zamurowało. W końcu usłyszałem ze swoich drzwi bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bass Race to zupełnie co innego niż dBDrag. Jeśli chodzi dB to od początku to sobie odpuściłem. Ale aut było rekordowo dużo znalazło by się parę dobrze nagłośnionych autek. Plus kilka mocniejszych instalacji wyciągających ponad 140 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prace ze słupkami w końcu zakończone. Miałem sporą obsuwę ze względu na brak materiału do obicia słupków. Dzisiaj okazało się że w lokalnym sklepie był odpowiedni materiał. Jak na pierwszy raz wyszło całkiem nieźle. No ale nie udało mi się uniknąć paru zagięć po stronie kierowcy.

 

post-12801-0-26841400-1440852554_thumb.jpg

 

post-12801-0-93414800-1440852646_thumb.jpg

 

post-12801-0-59196400-1440852803_thumb.jpg

 

post-12801-0-42578100-1440853536_thumb.jpg

 

post-12801-0-72364500-1440853665_thumb.jpg

 

post-12801-0-19979500-1440852941_thumb.jpg

 

post-12801-0-40437200-1440853038_thumb.jpg

 

post-12801-0-48315600-1440853170_thumb.jpg

 

post-12801-0-03487100-1440853289_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie na woofer jak najbardziej. Tec'i pod Xeteciem kopały jak opętane. Kick czułem na łydkach i w klatce piersiowej. Ale znowu bas był jakiś buczący. Na tweeterach czuć wyraźny spadek jakości, czegoś tam brakowało, tak na pół gwizdka. Miałem wrażenie że ucinał najwyższe rejestry, jakby nie miał pełnej kontroli na tweeterem. Chętnie przygarnąłbym 2 kanałowego Xeteca tylko na woofery. Jeden jest w niemczech. Ta konretna 4 kanałówka jest dla kumpla do zasilenia przodu + suba, wstawiłem z czystej ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trochę inne wrażenie :) Mam na obecną chwilę wprawdzie najniższą serię Xeteca, czyli Vector 350.6 (6 kanałów na cały system), ale raczej w Twoim przypadku nie jest gorzej :wink: . Bas nie jest u mnie buczący, a zwarty, ogólnie dołu jest dużo z tego wzmacniacza. Kick z wooferów jak najbardziej napiera nieźle, kopie woofer jak zły, kontrola bdb Góra jest lekko chłodna, ale nie ostrzy i najwyższych rejestrów mi nie ucięło :P Kontrola nad teeterami - tutaj chyba o coś innego Ci chodziło raczej, tylko źle to ubrałeś w słowa pewnie :) Ogólnie solidne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło zabraknąć mi epitetów aby przekazać to co miałem na myśli. Akurat Xircuit moim zdaniem nie jest aż tak chłodny co raczej - może to będzie lepsze określenie - twardy. Zimny nie, ciepły też nie tak po środku. Alpinka która podobno ostrzy, w porównaniu do Xeteca, wygładza dźwięk. Kick nie był aż tak brutalny w przekazie, a do usłyszenia sybilantów potrzeba albo odpowiedniego wokalu albo stoperów w uszach i podkręconych gainów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak wrażenia po odsłuchu ?

 

Pierwsze wrażenia były niepokojące. To znaczy brzmi prawie tak samo jak Alpine. Ale w miarę słuchania zacząłem słyszeć różnicę. Pierwsza rzuciła mi się góra, jest więcej smaczków i detali, jakby dostała pazura? Alpinka była strasznie miękka w przekazie góry np. taki trójkąt brzmiał jak pokryty gumą. Na Gienku słychać że to kawał żelastwa.

Wokal dostał zajebistą separację. Kto słuchał utworów Dragonforce może wiedzieć o co chodzi. Wcześniej wokal mieszał się gdzieś na scenie między innymi instrumentami i był nie jasny w przekazie. Teraz wokal jest zdecydowanie wyraźniejszy i jakby o krok przed resztą.

Kicku może nie przybyło jakoś znacznie, ale w utworach Penduluma (drum&bass) perkusja dostała niezłego kopa na jakości i szybkości.

 

Na następnym spocie posłuchasz.

 

 

To az taki przekroj musi isc od rozdzielacza?

 

Poprzedni właściciel Genesisa mówił mi że 25mm2 wchodzi bez problemu. A skoro i tak musiałem kupić nowe kable, bo nie miałem nic w zapacie, to przy okazji wymieniłem również te od Signata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...