Skocz do zawartości

Przewody zasilające


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli jest zalutowane to nie ma mocnych ze by sie co kolwiek działo ja czasami lutowałem nawed nie zaciskałem tylko cynom zalałem dokładnie i ok tylko jesli trzeba ugiąć końcówkę to potem jest problem bo miedz wchłania cyne w przewód ale jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nie prowizorka  :wink:

A ten link to by musiał do mojej głowy być - :rotfl: 

 

2012-07-28_12-45-58_820.jpg

 

 - są to dorobione ze stali  nc6    takie tzw "kamienie" jak te w prasce hydraulicznej.

 

 

Jedynie powiększone ścianki mają co by w imadle można zaciskać. W środku sześciokąt powstaje jak w orginale.

 

W takiej hydraulicznej  zaciskałem jak miałem dostęp.

 

2012-07-26_02-40-29_635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie praskę za 70zł. Stwierdziłem że zaryzykuję gdyż nie chciało mi się lutować pod blokiem, a nie każdy kabel mogłem zabrać do domu. Po zaprasowaniu nie udało mi się ani razu wyrwać końcówki z kabla więc chyba nie jest źle. Oczywiście ta praska ma swoje wady ale da się to obejść. W każdym razie wygoda niesamowita.

 

Co do kabli... Jeżeli ktoś zaczyna zabawę z car audio i dysponuje ograniczonym budżetem to chyba lepiej żeby kupił spawarkę niż jakiś badziewny zestaw CCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając forum jeden jego mość pokazał zrobiony otworek w konektorze i przez otworek zalewane cyną. Tak też zrobiłem i ja :hyhy: BIG 3 mam zrobione ze spawarki 35mm2, główny przewód zasilający do rozdzielaczy też ze spawarki, a od rozdzielaczy CCA. Spawarka jaką mam bardzo fajnie się układa, elastyczna, nie pręży, porównując do 35mm2 CCA to cienka. Trudniej było mi ułożyć CCA jak spawarkę.

 

Over :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mozesz napisac jakie sa to wady???

 

 

Na przykład u mnie otwór pod 35mm2 jest za duży. Chinska precyzja wykonania... Ale da się docisnąć w otworze pod 25mm2, i trzyma bardzo dobrze, przy czym końcówka nie odkształca się w dziwny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z faktu braku prasy,imadła i kuchenki turystycznej używam takich oto konektorów skręcanych,naprawdę trzymają bardzo mocno.Przewód to spawarka 35mm w neoprenie.jak widać nie ma z nim najmniejszych problemów z kształtowaniem

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1214663_DSC_0290_1.JPG

 

A co do tematu to też wiele się naczytałem  tu na forum o niższości przewodów przemysłowych nad tymi dedykowanymi do CA.

I nie pisały to nowe osoby :hyhy:  Jak przy okazji coś znajdę to pozwolę se zacytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie konektory oczkowe, są bardzo fajne. Ale ja potrzebowałem 16 sztuk więc zaryzykowałem z tanią praską ;)

Dodatkowo wszystkim w okolicy podobają się moje spawarkowe kable rozruchowe i też chcą takie mieć, więc w sumie już się zwróciła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie wszystkich jestem na forum od nie dawna :) i czytam i czytam . Pracuje jako Elektroenergetyk i zastanawia mnie pewna kwestia dlaczego kto nie uznaje przewodu zasilającego CA np przewód spawalniczy lub lgY czyli przewody elektroenergetyczne.Rozumiem ze ktoś chce zaopatrzyć sie w przewód DLS czy innej firmy CA wiec dużo jest osób które uważają ze przewód spawalniczy jest nie odpowiedni wiec Proszę przedstawić mi obliczenia przewodu np 25mm H01N2-D 25 i linki używanej w CA profesjonalnej jaka jest różnica bo nie rozumiem .

Jest jak najbardziej odpowiedni nie ma potrzeby stosować dedykowanych przewodów do CA z reguły dla tego że niczym się nie różnią jeżeli chodzi o transmisje prądu.

Przewód który podałeś ma tylko 1-den procent zanieczyszczeń w postaci tlenków czyli najwięcej ile może posiadać przewód z oznaczeniem OFC i nie spotkałem się jeszcze z którąś znaną firmą w CA która chciała by się pochwalić lepszym wynikiem jeżeli chodzi o zasilanie.

Sam osobiście położyłem Holwood PRO ale po dokładnym zapoznaniu się z budową przewodów dziś wiem że to żle sporzytkowane pieniądze bo można było tą różnicę przeznaczyć np. na lepsze sygnałówki a różnica w tym przypadku była by już słyszalna.

I jeszcze jedno przy prądzie który biegnie od aku do naszej elektrowni nie można mówić o naskurkowości za co odpowiada liczba plecionych drucików w tym przypadku nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...